مانیکور و پدیکور - نکات مهم برای مراقبت از ناخن ها

دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 7140

چه زمانی به سالن ناخن برای مانیکور و پدیکور مراجعه کنیم؟ چقدر حاضرید وقت، پول و علاقه برای ناخن‌هایتان خرج کنید؟ چگونه همیشه شیک و تمیز باشید؟!

مانیکور و پدیکور - نکات مهم برای مراقبت از ناخن ها

مانیکور و پدیکور ، دو عمل زیبایی که بارها در مورد مزایای آن در وب‌سایت زیبامون دات کام صحبت کرده‌ایم. (به این‌جا مراجعه کنید.) همه‌ی ما دوست داریم که روزانه به ناخن‌هایمان برسیم و مانیکور کنیم، اما اگر همچین کاری مد نظرتان باشد، حساب بانکی‌تان به سرعت خالی خواهد شد! البته، زمان را نیز باید در نظر بگیرید چون فاکتور بسیار مهمی در تخمین نیاز ناخن‌هایتان به سالن رفتن و درست کردن ناخن‌ها است. چه کسی بدش می‌آید که دو ساعت روی صندلی ماساژ بنشیند در حالی‌که ناخن‌های دست و پایش درست می‌شوند؟! از طرفی آیا واقعا نمی‌توانید مانند یک ناخن‌ کار حرفه‌ای کوتیکول روی ناخن‌ها را بردارید و سوهان بکشید، مشکلی نیست، بهتر است ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا مطمئن شوید چند بار در ماه نیاز به مانیکور و پدیکور دارید؟

 

ناخن های زیبا و مرتب

 

مانیکور و پدیکور و نکات مهم در مراقبت از ناخن‌ها

فاکتور اول – لایف استایل

در ابتدا مهم‌ترین فاکتور لایف استایل یا نحوه‌ی زندگی است، میزان زمان، علاقه و مراقبتی که انگشت‌هایتان نیاز دارند، ارتباط مستقیمی با روتین روزانه‌تان دارد. برای مثال، شخصی که همیشه در خانه است – مثلا همیشه پای سریال‌های تلویزیون می‌نشیند! – با خانمی که عاشق کوهنوردی و فعالیت است نیازهای مراقبتی بسیار متفاوتی دارد. به سوال‌های زیر دقت کنید تا متوجه شوید که هر چند مدت یک‌بار باید ناخن‌هایتان را مانیکور و پدیکور کنید:

  • آیا هر شب شام درست می‌کنید یا از بیرون سفارش می‌دهید؟
  • آیا در تمام طول روز تایپ می‌کنید، ورزشکار حرفه‌ای هستید و یا باید با بیل از میان برف مسیر باز کردن حرکت ماشین‌تان را هر روز صبح درست کنید؟ یا خانمی هستید که مدام در حال رسیدن به خودتان می‌باشید؟
  • آیا ترجیح می‌دهید در کنار ساحل والیبال ساحلی بازی کنید یا ترجیح می‌دهید سریال بازی تاج و تخت را دوباره از اول ببینید؟

 

لایف استایل

 

فاکتور دوم – عادت‌های بد

تمام ما یک سری اشتباهات مخصوص به خودمان را داریم – برخی تا 2 صبح بیدار می‌مانند، در تلگرام و اینستاگرام می‌چرخند، برخی ناخن می‌خورند و برخی نیز به پوست صورت و بدنشان ور می‌روند. در نتیجه صبح‌ها با حلقه‌های سیاه زیر چشم، ناخن‌های کنده شده و ریخته شده روی زمین و پوست قرمز و داغون بیدار می‌شوند. شما به کدام بیشتر شبیه هستید؟

 

عادت های زندگی

 

فاکتور سوم – دیزاین و مدل ناخن

مساله‌ی دیگر در مشخص کردن زمان مناسب برای مراجعه به سالن برای مانیکور و پدیکور این است که شما چقدر طبق مد روز پیش می‌روید و کلا هستید؟ برای مثال، کدام مدل ناخن به شما بیشتر می‌آید؟ بلند؟ کوتاه؟ بادامی؟ مربع – بیضی؟ در ادمه تعدادی سوال دیگر وجود دارد که به شما کمک می‌کند جواب این قسمت را بهتر پیدا کنید:

 

  • موقعی که ناخن خزدار مد بود، آیا شما نیز علاقه به آن مدل داشتید؟ صادق باشید!
  • آیا ترجیح می‌دهید که لاک صورتی بالرینی – صورتی رنگ پریده روشن – بزنید یا مدل طراحی ناخن‌هایتان از نقوش هندسی باشد؟
  • ناخن‌های کوتاه و دلنشین را می‌پسندید یا ناخن‌هایی مانند پنجه عقاب؟!

 

انواع مدل ناخن

 

حالا بر اساس جواب‌هایی که دادید، متن زیر را بخوانید تا متوجه شوید که هر چند وقت یک‌بار نیاز به مانیکور و پدیکور دارید:


هفته‌ای یک‌بار
اگر زندگی فعالی دارید، هر روز کلی تایپ می‌کنید و یا پیام می‌فرستید، عاشق آشپزی هستید، حتما ناخن‌هایتان به رسیدگی بیشتری نیاز دارند. شستن ظرف‌ها ور رفتن با ناخن‌ها، کارهایی نیستند که اجازه دهند مانیکورتان خوب و سالم باقی بماند. از بقیه در کارهای خانه کمک بگیرید و در این‌صورت می‌توانید زمانی را نیز به ناخن‌هایتان اختصاص دهید – پیشنهاد ما لاک ناخن کروم است!

 

مانیکور و رنگ لاک

 

هر دوهفته یک‌بار
ممکن است دوست داشته باشید که در ساحل دراز بکشید و به بازی بقیه نگاه کنید یا آدمی باشید که علاقه به رستوران و کافه رفتن و مطالع کردن دارد. زمان نسبتا زیادی را خارج از خانه می‌گذرانید اما همچنین عاشق گذراندن وقت روی مبل مورد علاقه‌تان در سالن مانیکور و پدیکور ناخن دارید که از شلوغی دنیای بیرون اندکی رهایی یابید. پیشنهاد ما استفاده از جدیدترین طراحی‌های فصل است!

 

طراحی و دیزاین ناخن جدید

 

ماهی یک‌بار
می‌روید و نمی‌روید – زیاد به ناخن‌هایتان توجهی ندارید و ترجیح می‌دهید هر چند وقت یک‌بار به ناخن کار خود مراجعه کنید و در خانه لاک می‌زنید و به ناخن‌ها می‌رسید، به علاوه ماشین ظرف‌شویی هم دارید. برای این به سالن می‌روید که کوتیکول‌ها را ببرند، ناخن را بافر بزنند و با روغن کوتیکول ناخن‌هایتان را ماساژ دهد. بنابراین مشکل خاصی با ناخن‌هایتان ندارید.

 

روغن کوتیکول ناخن

 

مدل ناخن - طراحی ناخن برای پاییز 96

معرفی کامل ابزار مانیکور و پدیکور ناخن

رنگ های ترند لاک ناخن برای پاییز و زمستان 96

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید