دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 425

چگونه با استفاده از چند ترفند خانگی و ساده بوی بد کفش را از بین ببریم و درنتیجه از عدم رشد باکتری‌ها و سلامت پا مطمئن شویم؟!

نکات مهم در مورد از بین بردن بوی کفش

اگر وقتی دارید کفش‌هایتان را بیرون می‌آورید، اطرافیانتان عقب می‌ایستند، قطعا مشکل بزرگی وجود دارد. بوی بد کفش می‌تواند حس بسیار بدی برای شخص به‌وجود بیاورد، هم حس کثیف بودن و هم خجالت زدگی. از طرفی نه تنها کفشان بوی بد می‌دهد، بلکه جوراب و پاهایتان نیز همان رایحه را متصاعد می‌کنند. برای این‌که غرورتان حفظ شود و اطرافیانتان نیز با نگاهی بد به شما خیره نشوند، بوی کفش شما نیاز به تغییر دارد. به یاد داشته باشید که هیچوقت کفش را بدون جوراب نپوشید و هرگز کفش‌ها را در مکان مرطوب و گرم قرار ندهید.

 

بوی بد کفش

 

چگونه از بوی بد کفش خلاص شویم؟!

کفشتان را بشویید

در ابتدا و قبل از شروع شستن، دستورالعملی که تولید کننده کفش برای شتشوی آن‌ قرار داده است را به خوبی مطالعه کنید، همه‌ی کفش‌ها قابل شستشو در ماشین رخت‌شویی نیستند. برای آن‌هایی که این قابلیت را دارند، ابتدا هر گونه توری و پارچه نازکی که روی کفش است را درصورت امکان جدا کنید و سپس کفش را داخل یک روبالشتی قرار دهید و بشویید. سپس در محیطی خشک و خنک اجازه دهید کاملا خشک شود. برای آن‌هایی که قابل شستشو نیستند، به کمک پارچه‌ای تمیز که داخل آب گرم صابونی قرار داده‌اید، تمیز کنید، سپس اضافی صابون‌ها را با با پارچه‌ی مرطوبی بگیرید و کفش را در جایی قرار دهید تا خشک شود.

 

کفشتان را بشویید

 

روزنامه را داخل کفش قرار دهید

روزنامه‌های باطله را جمع کنید و داخل کفش بگذارید، هم بو و هم رطوبت داخل کفش را جذب می‌کنند. فقط به یاد داشته باشید که تا کاملا خشک نشده‌اند نباید آن‌ها را بپوشید.

 

روزنامه را داخل کفش قرار دهید

 

استفاده از جوش شیرین

کمی جوش شیرین داخل کفش بریزید و اجازه دهید در طول شب بماند. جوش شیرین بو را جذب کرده و صبح روز بعد به راحتی آن‌را داخل سطل زباله خالی کنید. اگر این اتفاق زیاد رخ می‌دهد، هر شب این روند را تکرار کنید.

 

استفاده از جوش شیرین

 

استفاده از فریزر

کفش‌ها را در فریزر قرار دهید و بگذارید 1 تا 2 ساعت بمانند. سپس از فریزر خارج کرده و اجازه دهید کاملا خشک شوند. فقط زمانی بپوشید که کاملا خشک شده باشند.

 

استفاده از فریزر

 

استفاده از خاک گربه

اگر حیوان خانگی دارید، استفاده از خاک تمیز گربه نیز بسیار مناسب است، داخل جوراب تمیز را از خاک پر کنید و داخل کفش بگذارید، یک شب صبر کنید. این خاک رطوبت و بو را می‌گیرد و بوی کفش ازبین می‌رود. در صورت نیاز هر شب این‌کار را انجام دهید.

 

استفاده از خاک گربه

 

استفاده از پوست مرکبات

با فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان، مرکبات نیز فراوان می‌شوند، از پوست آن‌ها می‌توانید به عنوان یک از بین برنده‌ی بوی عالی استفاده کنید. پوست‌ها را داخل کفش بگذارید و صبح بردارید، این باعث تمیزی و بوی خوب کفش می‌شود.

 

استفاده از پوست مرکبات

از بین بردن بوی بد بدن با 10 روش ساده خانگی

6 روش کاملا موثر در کاهش عرق و بوی بد بدن

از بین بردن بوی بد دهان و طرز تهیه خوشبو کننده خانگی

از بین بردن بوی بد پا - قسمت دوم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
سالن زیبایی بیتا مرداد
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید