در حال گرفتن اطلاعات...

نکات کامل استفاده از رنگ مخصوص ابرو

بزرگنمایی
دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 8299

خیلی از خانم‌ها فکر می‌کننده رنگ کردن ابروها هم مانند رنگ کردن موهاست، اما این طرز فکر اشتباهی است و باید درباره آن، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نکات کامل استفاده از رنگ مخصوص ابرو

رنگ مخصوص ابرو با رنگ موی سر، تفاوت دارد و باید حتما از نوع مخصوص ابرو استفاده کنید. تغییر رنگ ابروها به جذابیت بیشتر شما کمک می‌کند. رنگ مشکی و تیره، باعث پهن به نظر رسیدن آن‌ها می‌شود و هر چه روشن‌تر باشد، طبیعی‌تر و نازک‌تر جلوه می‌کند، اما رنگ کردن ابروها در خانه، نیاز به آگاهی از یک سری نکات ریز دارد تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید، زیرا به حال این عضو مهم، بسیار نزدیک به چشم‌هاست و بافت ضعیف‌تر و حساس‌تری نسبت به موها دارند.

 

رنگ مخصوص ابرو و نکات استفاده از آن

1. انتخاب رنگ درست

هرگز رنگی را که برای موها طراحی شده است را به ابروها نزنید. این رنگ‌ها فرمول سخت‌تری دارند که خب قرار است با پوست سر شما تماس پیدا کنند، اما پوست اطراف ابرو، فرق دارد و هم بسیار حساس و نازک است و هم اینکه ممکن است با استفاده از رنگ مو، تارهای ابرویتان را از دست بدهید.

رنگ مخصوص ابرو با کیفیت مناسب تهیه کنید. انواع رنگ مخصوص ریش آقایان که معمولا تناژهای مختلف رنگ موی طبیعی را دارند هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

 

2. اول تعیین کنید!

قبل از اینکه رنگ مخصوص ابرو را انتخاب کنید، تعیین کنید که هدفتان از رنگ کردن ابرها چیست، بگذارید واضح‌تر بگوییم، اگر که ابروی کم‌پشت، نازک و کوچکی دارید، بهتر است سمت رنگ‌های روشن نروید، بلکه با انتخاب یک رنگ تیره و مناسب با رنگ پوستتان، باعث پرتر شدن و بولد شدن ابروهایتان شوید.

اگر هم ابروهایتان حجم و پهنای مناسبی دارد، می‌توانید با روشن کردن آن، جذابیت بیشتری به صورتتان دهید.

 

3. نکات ایمنی را حتما جدی بگیرید

خیلی از خانم‌ه به رنگ‌های شیمیایی حساسیت دارند و چون این مورد برای رنگ کردن ابروهاست و می‌تواند در چهره و پوست شما تاثیر گذار باشد، بهتر است قبل از استفاده، آن را روی بخشی از پوست پشت گردن یا بازوها تست کنید تا مطمئن شوید هیچ آلرژی‌ای به آن ندارید.

ضمن اینکه باید حتما محلول استریل چشمی تهیه کنید تا اگر خدای نکرده رنگ با چشمانتان تماس پیدا کرد، سریعا آن‌ها را با محلول شستشو دهید تا از مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

 

مراحل دقیق و کامل رنگ کردن ابروها با رنگ مخصوص ابرو

خب حالا نوبت این است که مرحله به مرحله با طرز صحیح رنگ کردن ابروها در خانه آشنا شوید.

1. صورتتان را بشویید

برای اینکه رنگ ابرو کاملا تاثیر داشته باشد و به طور کامل به ابروها رنگ دهد، باید کاملا تمیز و بدون آلودگی باشد، پس قبل از شروع، حتما صورت و ابروها را با یک شوینده مناسب بشویید و اطمینان حاصل کنید که ابروها از هر گونه آرایش، گرد و خاک و روغن پاک شده‌اند.

 

شستن صورت

 

2. وازلین را فراموش نکنید

این کار برای محافظت از پوست اطراف ابروهاست تا اگر رنگ ابرو با آن تماس پیدا کرد، باعث رنگی شدن پوست نشود. با یک گوش‌پاکن، مقداری از وازلین را به پوست اطراف ابرو بزنید اما کاملا مراقب باشید که ابروها را آغشته نکند.

 

وازلین زدن به اطراف ابرو

 

3. درست کردن رنگ

این مورد را دقیقا طبق دستور العمل نوشته شده روی جعبه رنگی که خریداری کرده‌اید انجام دهید، زیرا هر محصولی از هر برندی دارای دستور متفاوتی است که باید طبق آن انجام شود تا نتیجه بگیرید.

 

4. رنگ کردن ابروها

خب حالا رنگ اماده شده را به ابروها بمالید. این کار را با اپیلیکاتوری که معمولا داخل جعبه رنگ ابرو هست، انجام دهید و اگر چنین چیزی نبود، با یک گوش پاکن یا هر وسیله‌ای که به نظرتان مناسب‌تر است، انجام دهید. حتما دقت کنید که تمام تارهای ابرو به رنگ آغشته می‌شود.

مدت زمانی که رنگ باید روی ابرو بماند هم در دستور العمل رنگ ابرو نوشته شده است، پس طبق همان عمل کنید. ضمن اینکه می‌توانید با اپلیکاتور کاملا چک کنید تا ببینید ابروها رنگ گرفته یا خیر.

 

رنگ کردن ابرو

 

5. پاک کردن رنگ از ابروها

این کار را مانند تصویر زیر و با یک دستمال کوچک آرایشی تمیز و خشک انجام دهید، اگر دیدید که ابروها در زمانی که در دستور العمل نوشته شده است، رنگ نگرفته، فرایند را برای 3 دقیقه دیگر تکرار کنید.

 

پاک کردن رنگ از ابرو

 

رنگ مو - بهترین مدل رنگ و مش برای پاییز 96

روشهای ساده برای پاک کردن رنگ مو از پوست

چگونه رنگ حنا را از روی ناخن پاک کنیم؟

روش های پاک کردن لاک از روی لباس فرش و سطوح دیگر

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید