دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 2758

خیلی از شما خانم‌ها و آقایان از وکس برای از بین بردن موهای زاید بدن استفاده می‌کنید ولی بهترین نتیجه زمانی اتفاق می‌افتد که بایدها و نبایدهای قبل از وکس را بدانید.

وکس موهای زاید - بایدها و نبایدهای قبل و بعد از اپیلاسیون

وکس کردن و اپیلاسیون بدن، روشی برای خلاص شدن از شر موهای زاید و آزار دهنده است و این کار با این هدف که پوست و اندامی صاف و بدون مو و در نتیجه زیبایی داشته باشید انجام می‌شود، پس باید نکات مربوط مراقبت از پوست را بدانید تا آسیبی در حین انجام وکس، برایتان اتفاق نیفتد. بسیاری از افرادی که اقدام به وکس موهای زاید می‌کنند، معمولا بدون دریافت آگاهی کامل و نکات مراقبتی آن را انجام می‌دهند.

 

بایدها و نبایدهای قبل از وکس موهای زاید صورت و بدن

ابتدا به کارهایی که قبل از وکس بهتر است انجام دهید و یا انجام دادن آن‌ها مشکلی برایتان پیش نمی‌آورد، می‌پردازیم:

 

بایدهای قبل از اپیلاسیون

1. اگر قصد لایه‌برداری دارید، باید پوستتان را قبل از وکس لایه‌برداری کنید. این جمله به این معنی است که بعد از وکس کردن، دیگر حق ندارید تا مدت‌ها پوستتان را لایه‌برداری و پاکسازی کنید، زیرا ممکن است ملتهب و تحریک شود.

2. اگر دارو و قرص خاصی مصرف می‌کنید (مانند: آکوتان، رتینA، داروهای رقیق کننده خون)، حتما کسی که کار وکس را برایتان انجام می‌دهد را مطلع کنید زیرا ممکن در نتیجه وکستان تاثیرگذار باشد. این توصیه را حتما جدی بگیرید و اجرا کنید.

3. اگر از کرم‌ها و پمادهای موضعی برای آکنه و جوش استفاده می‌کنید، یک هفته قبل از اپیلاسیون آن را قطع کنید. مخصوصا اگر قرار است همان موضع مورد نظر را وکس کنید.

4. 30 دقیقه قبل از وکس کردن، یک مسکن با دوز پایین، مانند ادویل یا ایبو پروفن مصرف کنید یا کرم بی‌حس کننده موضعی به محل اپیلاسیون بزنید تا درد آن را برایتان کاهش دهد. البته این کار را به کسانی که آستانه تحمل درد پایین و اندکی دارند، پیشنهاد می‌کنیم و بهتر است اگر با کمی درد مشکل ندارید، از آن صرف نظر کنید.

5. کمی قبل از وکس بدن و صورت، پوستتان را با آب گرم بشویید تا منافذ آن کاملا باز شود. این کار به کنده شدن سریع و راحت‌تر موها کمک فراوانی می‌کند.

6. صبح روزی که قرار وکس دارید، کافئین مصرف نکنید. قهوه و چای دارای کافئین هستند که می‌توانند باعث تحریک سیستم عصبی و در نتیجه افزایش حساسیت شوند.

 

موم اپیلاسیون زرد رنگ

 

و حالا به سراغ نبایدهای قبل از وکس می‌رویم، این نکات را هم جدی بگیرید تا پوست سالم و زیبایی داشته باشید و خب راحت‌تر هم باشید:

 

نبایدهای قبل و بعد از وکس صورت و بدن

1. از 24 ساعت قبل از وکس، هرگز سولاریوم انجام ندهید. بهتر است آفتاب برای برنزه شدن هم نگیرید.

2. اگر صورتتان را وکس می‌کنید، تا 12 ساعت بعد از آن مجاز نیستید که آرایش کنید.

3. 24 - 48 ساعت بعد از وکس، نباید حمام آفتاب، سونا و شنا انجام دهید. به طور کلی نباید پوستتان در معرض آلودگی، حرارت و آب قرار گیرد.

4. تا 3 روز بعد از وکس بدن، از لیف کشیدن و شستن پوستتان با اسفنج خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث کبود و خون مرده شدن پوست شود.

5. بلافاصله بعد از وکس، از دئودورانت‌ها، لوسیون‌ها، شوینده‌های معطر، مرطوب کننده و عطر روی پوستتان استفاده نکنید. زیرا پوست در اثر وکس نازک و تحریک می‌شود و این مواد با نفوذ در آن، این تحریک را بیشتر می‌کنند و ممکن است مواد آن جذب پوست و ایجاد ناراحتی بکند.

6. بعد از وکس، لباس تنگ و چسبان نپوشید. اجازه دهید پوستتان راحت و آزاد باشد.

7. در روزهای نزدیک به زمان پریودتان، وکس نکنید. زیرا در این روزها پوست و به طور کلی بدنتان بسیار حساس‌تر خواهد بود.

8. شیو کردن موها در زمان بین 2 وکس، ممکن است چرخه رشد آن‌ها را برهم زند و وکس بعدی را مشکل کند. اگر زود به زود وکس می‌کنید، از تراشیدن موها بپرهیزید.

 

وکس صورت

 

اپیلاسیون کل بدن - درست یا غلط؟

وکس صورت و بدن با مواد طبیعی و خانگی!

در مورد وکس کردن بیشتر بدانید

وکس و سوالات رایج درباره آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
کلبه الهه
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید