سفارش کالا و خدمات زیبایی
دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 1493

ریمل چشم، یکی از محبوب‌ترین انواع لوازم آرایش در بین خانم‌هاست چون به آن‌ها چشم‌هایی جذاب‌ و دلربا هدیه می‌کند، با شناخت انواع ریمل، این جذابیت و دلربایی را بیشتر کنید.

لوازم آرایش - آشنایی با انواع مختلف ریمل چشم

مژه‌هایی پرپشت، بلند و خوش حالت که چشم‌ها را بسیار زیباتر و جذاب‌تر خواهند کرد. اما متاسفانه همه خانم‌ها چنین مژه‌هایی ندارند ولی می‌توانند آن را تا حدودی با آرایش و ریمل زدن جبران کنند. برای داشتن آرایش چشم زیبا و دلنشین، مهم است که نوع ریمل مناسب برای چشمان خود را بشناسید و با آن، حالت چشم‌ها را تغییر دهید و زیباتر کنید، اما آیا تفاوت بین ریمل‌های مختلف را می‌دانید؟ کدام ریمل مناسب چشمان شماست و اصلا مژه‌هایتان به چه تغییری برای زیباتر شدن نیاز دارند؟

 

آشنایی با انواع مختلف ریمل چشم بر اساس نوع مژه‌ها

بر اساس نوع و فرم مژه‌هایی که دارید، می‌توانید یکی از انواع ریمل را انتخاب کنید تا نیاز مژه‌یتان را به درستی را برآورده کنید!

مژه‌های کوتاه: ریمل بلند کننده

مژه‌های نازک و کم پشت: ریمل ضخیم کننده

مژه‌های سیخ و صاف: ریمل فر کننده

مژه‌های با تمام مشخصات بالا: ریمل حجم دهنده و بلند کننده

 

انواع مختلف ریمل چشم

 

انواع مختلف ریمل بر اساس ماندگاری

ریمل معمولی و حل شونده در آب: 

این نوع ریمل معمولا ماندگاری کمی دارد و به راحتی قابل پاک شدن است. برای استفاده کوتاه مدت مناسب است و پاک کردن آن به راحتی با آب قابل انجام است و آسیبی به مژه‌ها نمی‌زند، اما ممکن است بعد از چند ساعت استفاده، در اطراف چشم هاله‌ای سیاه ایجاد کند.

ریمل ضدآب:

این ریمل اما ماندگاری بسیار بالایی دارد و تا زمانی که سعی در پاک کردن آن با شوینده یا پاک کننده مخصوص آرایش نکنید، از مژه‌ها نمی‌رود. از این نوع ریمل هم، باید بر اساس نیازی که دارید استفاده کنید، اگر به مدت طولانی نیاز دارید که آرایش چشمتان را داشته باشید، این ریمل مناسب است اما باید سعی کنید استفاده مداوم و هر روزه از آن نداشته باشید تا زیبایی مژه‌ها آسیبی نبیند.

 

انواع ریمل بر اساس فرمولاسیون و فرم مواد سازنده آن

ریمل پودری

همان طور که از نام آن مشخص است، این ریمل حالت پودری دارد و باید موقع استفاده، چند قطره آب به آن اضافه کنید و با یک براش به مژه‌ها بزنید. این نوع ریمل نمایی مانند مژه مصنوعی ایجاد می‌کند و خیلی فوری روی مژه‌ها می‌نشیند.

ریمل کرمی

نوع این یکی هم کرمی و نرم است و باید با براش مخصوص به مژه‌ها زده شود که ماندگاری خیلی کمی هم دارد. اما برای عمق دادن به چشم‌ها و ایجاد نمایی بسیار زیبا و پرپشت برای مژه‌های نازک و خالی، خیلی عالی است.

ریمل مایع

این نوع ریمل بسیار پراستفاده است و در همه جا نیز در دسترس می‌باشد و اصلا شاید خیلی‌ها فکر می‌کنند که تنها نوع ریمل، ریمل مایع است. استفاده از آن بسیار ساده و آسان است و 2 نوع معمولی و ضدآب دارد که در بالا توضیح دادیم که چه کاربردهایی دارد.

 

انواع براش ریمل بر اساس کاربرد آن‌ها

براش صاف: کمک به ریمل زدن در جهات مختلف و مژه‌های ریز گوشه‌های چشم.

براش منحنی: برای فر کردن و حالت دادن به مژه‌ها.

براش شانه‌ای: این براش مانند شانه مو است و برای جدا کردن تارهای مژه از یکدیگر و ایجاد بلندی و حجم در هر یک از تارها، مناسب است.

براش پهن و بزرگ: این براش در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند و با یک بار ریمل زدن با آن، مژه‌ها کاملا حجیم و بلند و می‌شوند.

براش کوچک: این نوع براش هم منحصرا برای ریمل زدن به مژه‌های کوچک اطراف چشم و همچنین بیخ تارهای مژه است.

 

انواع مختلف براش ریمل

 

البته براش‌ها در انواع متعدد و کاربردی گوناگونی وجود دارند اما بیس تمام آن‌ها، یکسان است و در براش‌هایی که در بالا توضیح دادیم، خلاصه می‌شوند.

 

برس ریمل - کاربرد شکل های مختلف ریمل

دانستنی های مهم درباره ریمل و آرایش مژه

اینفوگرافی انواع براش‌های آرایشی

تقویت مژه - پرپشت شدن مژه با روش های خانگی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید