دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1568

چگونه موهای فر و خشک را بدون آسیب زدن و ریخته شدن زیاد شانه کنیم؟! چگونه از آسیب دیدن موهای خشک جلوگیری کنیم؟!

موهای فر و خشک را چگونه شانه کنیم؟

موی فر واقعا زیبا است، ولی در عین زیبایی نگه داری از آن نیز بسیار سخت بوده و مشکلات خودش را دارد. از آن بدتر مویی است که هم فر باشد و هم خشک! موها داخل هم گره می‌خورند، کنده می‌شوند، موخوره می‌گیرند، شانه نمی‌شوند و هزاران مشکل دیگر. در ادامه می‌خواهیم با تعدادی از ترفندهای شانه کردن راحت موهای فر و خشک آشنا شویم، با زیبامون دات کام همراه باشید.

 

چگونه موهای فر و خشک را شانه کنیم؟

در ابتدا سینک دستشویی را با پلاستیک بپوشانید تا موها داخل راه‌آب نشوند.

 

پوشاندن سینک

 

برای باز کردن گره‌های مو به جای استفاده از برش یا شانه‌ی باریک از انگشتانتان و یا شانه‌ای با دندانه‌های درشت استفاده کنید تا نه فرهای روی مو خراب شوند و نه موها دچار شکستگی شوند.

 

نوع شانه

 

موقع شانه زدن موها، شانه را به تدریج از نوک مو به سمت ریشه ببرید، چون باز کردن گره‌های روی مو و پایین مو ساده‌تر از ریشه هستند.

قبل از رفتن به زیر دوش، میزان زیادی نرم کننده به موهایتان بزنید و سپس یک کلاه حمام – کلاه رنگ – بگذارید و بدنتان را بشویید و سپس موها را به صورت طبیعی بشویید. رطوبت و بخار حمام به نرم شدن موها بیشتر کمک می‌کند.

 

زدن نرم کننده

 

اندکی شامپوی بدون سولفات را با مقدار زیادی نرم کننده ترکیب کنید و شامپوی کلینزر خودتان را بسازید که هم به ملایمت مو را می‌شوید و هم به صورت عمیق رطوبت رسانی می‌کند. مخلوط را به مرکز سر بزنید و به آرامی روی سر ماساژ دهید و اجازه دهید که به مرور به سمت نوک مو سرازیر شود و بشویید.

 

مخلوط کردن شامپو بدون سولفات و نرم کننده

 

اگر موهایتان به شدت خشک است، شامپو زدن را فراموش کنید و سعی کنید که ترکیب شامپو نرم کننده یا فقط نرم کننده را به سر بزنید. اگر موهایتان چربی یا رطوبت ندارد نیازی به شامپو نیست.

 

استفاده از نرم کننده مو

 

به جای این‌که بعد از خشک کردن مو آن‌را شانه کنید، موقعی که هنوز خیس است و در حمام هستید با شانه دانه درشت شانه بزنید. شانه زدن بعد از حمام موها را وز کرده و فرها را جدا می‌کند.

 

شانه کردن مو

 

نیازی نیست موهایتان را خیلی عالی آبکشی کنید. بعد از زدن نرم کننده اجازه دهید اندکی از آن روی موهایتان باقی بماند و فرهای‌تان از رطوبت آن استفاده کنند.

 

نشستن کامل مو

 

بعد از شستن موها به جای حوله از یک تی‌شرت نخی استفاده کنید، چون حوله تمام آب مو را می‌کشد و باعث وز مو می‌شود.

 

خشک کردن مو با تی شرت

 

به موهایتان روغن نارگیل بزنید و این‌کا را قبل از حمام کردن انجام دهید و یا اگر موهایتان به شدت خشک است بعد از حمام مقداری روغن نارگیل را به انتهای موها بزنید.

 

زدن روغن نارگیل

ترکیبی که ریزش مو را فوری قطع می کند - دستور

صاف کردن موها را بدون آسیب انجام دهید

مهمترین باورهای درست و غلط درباره رنگ مو

تقویت مو و پوست کف سر با آلوورا

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
مزون کتایون مقدم
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید