دسته: مراقبت از مو تاریخ نگارش: ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 1651

رنگ کردن موها باعث زیبایی بیشتر موها و چهره می شود اما رنگ نکردنشان، فواید دیگری دارد که حتما اهمیتشان از زیبایی خیلی بیشتر است، البته در نهایت هم منجر به زیبایی بیشتر می شود.

رنگ نکردن مو چه فوایدی دارد؟

در اینجا دلایلی را به شما گوشزد می کنیم که به شما هشدار می دهند که موهایتان را رنگ نکنید و یا اینکه کمتر از رنگ موی شیمیایی استفاده کنید، علاوه بر ضررهایی که استفاده از هر نوع ماده شیمیایی می تواند برای موها و بدن داشته باشد، دلایل دیگری نیز وجود دارد که ممکن است با آگاهی از آنها، دیگر به فکر رنگ کردن موهایتان نیفتید. مسلما داشتن موهایی طبیعی و سالم، زیبایی بیشتری به چهره تان می بخشد.

 

رنگ نکردن مو چه فوایدی دارد؟

موهایتان خشک نخواهند شد

خشکی مو از مشکلاتی است که خیلی از شما از آن فراری هستید، اما با رنگ کردن موها، دقیقا به سمت آن حرکت می کنید. بعد از رنگ یا دکلره کردن موها، خشکی شدیدی بعد از هر بار شستشو در موهایتان ایجاد می شود که تا موها را کوتاه نکنید، از بین نمی رود. پس با رنگ نکرن موهایتان، نرمی و هیدراته ماندن طبیعی موها را حفظ کنید.

 

موهایتان آسیب نخواهند دید

آسیب مو یعنی چی؟ موهای آسیب دیده یعنی موهایی که دیگر ساختار موی طبیعی را ندارند و لایه های محافظتی و کوتیکولی خود را از دست داده اند یا شدیدا تخریب شده است. این بلایی است که رنگ کردن موها بر سر موها می آورد و تنها راه خلاصی از آن، رنگ نکردن یا قیچی کردنشان بعد از رنگ کردن است!

 

هزینه هایتان کم می شود

خودتان بهتر می دانید که رنگ کردن موها چقدر هزینه دارد و بدتر اینکه مدت کوتاهی بعد، مجبور هستید موها را دوباره رنگ کنید چون موها رشد می کنند و دیگر زیبایی اول را ندارند و ضمنا، مراقبت از موهای رنگ شده هم هزینه های جداگانه ای دارد که مجموع آنها، به شما پیشنهاد می دهد دست از سر خود بردارید و از راه دیگری به فکر تغییر استایل و زیبایی خود بشید.

 

موهای رنگ شده و خشک

 

چه رنگ مویی و چه مد و مدلی؟

مد رنگ مو و هایلایت و مش، دائم در حال تغییر است و این مسئله که دقیقا چه مدلی با رنگ پوست و چهره شما همخوانی دارد، کار سختی است. پس اگر دست نگهدارید و موهایتان را رنگ نکنید، کلی از این مشکلاتتان حل خواهد شد.

 

طبیعی بهتر و زیباتر است

این واقعیت را بپذیرید که رنگ طبیعی موهایتان خیلی بهتر و زیباتر است و کاملا به شما می آید. درست است که یک موی بلوند می تواند جذابیت داشته باشد ( البته برای کسانی که به طور طبیعی بلوند هستند یا دایما در حال مراقبت از سلامت موهای رنگ شده خود می باشند مثل سلبریتی ها نه خانم های معمولی!) ، ولی به چه قیمتی؟ موهای بلوند و آسیب دیده و خشک، زیبایی ندارند و دردسرتان خواهند داد.

 

دلیل آخر...

اگر فکر رنگ موها را از سرتان بیرون کنید، قطعا فکرهای بهتری برای زیباتر شدن به سرتان می زند، مثل مراقبت بیشتر از پوستتان که قطعا نتایج مثبتی روی افزایش زیبایی خواهد داشت. هزینه ها و وقتی که قرار است به رنگ کردن مو اختصاص دهید را به خرید محصولات مراقبتی باکیفیت برای پوست یا تهیه ماسک های خانگی اختصاص دهید و خواهید دید که در این صورت هم جذاب تر می شوید و هم جوان تر و شاداب تر.

 

مراقبت از مو - بهترین توصیه ها برای زیبایی مو در زمستان

صاف کردن موها را بدون آسیب انجام دهید

ترکیبی که ریزش مو را فوری قطع می کند - دستور

موهای فر و خشک را چگونه شانه کنیم؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید