در حال گرفتن اطلاعات...

مشکلات پوستی که حاصل عوارض استرس هستند

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 1616

استرس منشا اصلی تمام دردها و بیماری هاست. یکی از مشکلات اصلی ناشی از استرس که در این مطلب به توضیح آن می پردازیم مشکلات و بیماری های پوستی ناشی از استرس است.

مشکلات پوستی که حاصل عوارض استرس هستند

امروزه جامعه به سمتی پیش می رود که مردم هر روز نسبت به روز قبل با مشکلات و دردهای بیشتری دست و پنجه نرم می کنند. در واقع استرس تبدیل به بخش اصلی زندگی مردم شده است. شاید بتوان گفت بخش جدا نشدنی از زندگی. استرس منشا اصلی تمام دردها و بیماری هاست. یکی از مشکلات اصلی ناشی از استرس که در این مطلب به توضیح آن می پردازیم مشکلات و بیماری های پوستی ناشی از استرس است. پوست انسان در واقع یک پوشش محافطتی از بدن انسان است. پوست اولین چیزی است که هر روز در آینه می بینیم و اگر چیزی ناخوشانید روی آن ببینیم در روابط و خلق و خویمان در دنیای اطراف تاثیر می گذارد. بیماری پوستی در دیابت

در واقع مشکلات ذهنی و عصبی و استرس زیاد در زندگی با ایجاد مشکلات پوستی رابطه عمیقی دارند. به همین دلیل است که دلیل بیشتر مشکلات پوستی از اعصاب نشات می گیرد. هرچه فرد بیشتر نگران مشکلات پوستی اش باشد احتمال اینکه آن مشکل به قوت خود باقی بماند بیشتر است. به همین خاطر است که افراد باید رابطه استرس و سلامت پوست را درک کنند. ماسک گوجه فرنگی برای درمان مشکلات پوستی

 

عوارض استرس برای پوست

کسانی که روزانه استرس زیادی دارند پوستشان نسبت به بقیه افراد زودتر پیر و چروک می شود. در بعضی مواقع که دچار استرس می شویم ممکن است ناخودآگاه پوستمان را بخارانیم که این کار باعث کلفت شدن پوست بعضی از نقاط بدن می شود. سعی کنید زیاد پوست خود را نخارانید چون ممکن است پوست خراش بردارد و با عث ورود میکروب ها به داخل پوست شود، و همچنین پوست دچار التهاب و خارش بیشتر شود که این اصلا خوشایند نیست.

راه حل: یک راه حل مشترک برای همه وجود ندارد، چون هر بیمار با دیگر ممکن است فرق داشته باشد. معمولا درمان می تواند شامل ترکیبی از داروهای موضعی و نرم کننده ها با یکدیگر باشد. به بیمارانی که هنگام استرس عادت دارند پوست خود را بخارانند، توصیه می شود با یک مشاور صحبت کنند تا جلوی این عادت اشتباه را بگیرند.

 

استرس و کاهش اشتها

 

استرس و بی اشتهایی

 

همانطور که گفتیم استرس منشا تمام دردهاست. استرس می تواند باعث کاهش اشتها و همچنین تاثیرات منفی بر روی تغذیه انسان شود. هنگامی که شما استرس دارید میل تان به غذاهای حاوی قند و پرکالری بیشتر می شود که همین موضوع روی پوست اثرات بدی می گذارد و باعث ایجاد انواع مشکلات پوستی می شود. برای جلوگیری از این مشکل بیشتر از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید تا همیشه پوستی سالم و جوان داشته باشید.

 

استرس باعث کم خوابی و ایجاد مشکلات پوستی می شود

 

استرس و بی خوابی

 

وقتی استرس و عصبانیت به سراغ ما می آید در کنار آن کم خوابی و بد خوابی هم به سراغمان می آید. برای رفع این مشکلات باید ورزش کردن را بخشی از زندگی روزانه خود قرار دهید. ورزش کردن به کاهش استرس و بهبود خواب کمک بسیار بزرگی می کند.

انواع مشکلات پوستی در شناگران و درمان آن ها

مشکلات پوستی رایج در فصل تابستان و درمان آن

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید