آموزش آمبره کردن موها در 12 مرحله

دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 22723

آمبره یا همان تکنیک سایه روشن کردن موها، از انواع بسیار زیبا و پرطرفدار هایلایت مو است که می توانید آن را به راحتی بیاموزید و خودتان در خانه اجرایش کنید.

آموزش آمبره کردن موها در 12 مرحله

آمبره در زبان فرانسوی به معنای سایه روشن است و در زمینه هایلایت و رنگ و مش به حالتی از رنگ کردن موها گفته می شود که در آن رنگ مو از تناژ تیره به سمت روشن و یا از تناژ روشن به سمت تیره نزدیک می شود. این تغییر رنگ باید بسیار تدریجی باشد.

معمولا گفته می شود که در یک آمبره حرفه ای و واقعی، ابتدا و انتهای مو باید بالاترین درجه از رنگ را داشته باشد. مثلا اگر قرار است از قهوه ای به بلوند برسید، ابتدای مو باید پررنگ ترین رنگ قهوه ای باشد و انتهای آن باید فقط بلوند خالص و بدون هیچ رنگ دیگری باشد. به هر حال این تکنیک به هر صورتی که انجام شود، زیباست و تنوع ترکیب رنگ ها در آن خیلی زیاد و جالب است.

 

آموزش آمبره کردن موها در 12 مرحله

1. رنگ موی خود را انتخاب کنید

رنگ مو باید با رنگ پوست شما و رنگ طبیعی موهایتان هماهنگی داشته باشد. اگر پوست سبزه و با تناژ گرم دارید، از رنگ هایی با سایه های گرم استفاده کنید و اگر پوستتان سفید و روشن است، رنگ های سرد برایتان مناسب است. در این صورت می توانید انواع تناژ رنگ های قهوه ای، بلوند و فانتزی را مد نظر قرار دهید.

2 نوع آمبره وجود دارد که نوع اصلی آن، از رنگ تیره به روشن تغییر می کند و نوع معکوس آن، از رنگ روشن به تیره تغییر می کند. ضمن اینکه باید تصمیم بگیرید موهایتان از کجا شروع به تغییر رنگ کند. اما راه ساده این است که برای موهای بلند، این کار را از قسمت هایی از مو که در کنار خط فک هستند، شروع کنید و برای موهای کوتاه از نیمه مو.

 

آمبره کردن موها

 

2. آماده شدن برای رنگ کردن

بعد از مشخص کردن رنگ و تهیه مواد مورد نظر، باید آماده رنگ کردن موها شوید. موها را کاملا شانه کنید تا هم صاف و بدون گره شوند و هم اینکه چربی موها به طور یکنواخت در سراسر مو تقسیم گردد. سپس یک پیشبند مخصوص رنگ کردن مو یا یک تیشرت قدیمی بپوشید و یک جفت دستکش پلاستیکی از دستانتان در برابر رنگ و پودر دکلره محافظت کند.

 

پوشیدن تیشرت کهنه

 

3. دکلره کردن مو

در اینجا روش آمبره معمولی را به شما آموزش می دهیم که در آن، انتهای مو را باید دکلره کنید تا رنگ روشن به خود بگیرد. پودر دکلره و اکسیدان را با یکدیگر مخلوط کنید. معمولا اندازه این دو باید به صورت یک واحد پودر دکلره و 2 واحد اکسیدان باشد، یعنی اکسیدان باید 2 برابر باشد. پودر دکلره آبی قوی تر از پودر دکلره سفید است و برای موهای سالم و تیره مناسب می باسد و برای موها ضعیف و یا از قبل رنگ شده، پودر دکلره سفید بهتر است.

اگر از مخلوط پودر دکلره و پراکسیدهیدروژن برای دکلراسیون استفاده می کنید، بهتر است که حتما روش استفاده و ترکیب آن را از فروشنده بپرسید. 

 

آماده کردن دکلره

 

4. موها را تقسیم بندی کنید

اگر حجم موها زیاد هستند و یا اینکه مهارت کافی برای رنگ و دکلره ندارید، موها را با کش های پلاستیکی مانند تصویر زیر تقسیم بندی کنید. این کار را با تقسیم کننده و کلیپس فلزی انجام ندهید، زیرا ممکن است با یکدیگر واکنش دهند.

 

تقسیم کردن موها با کش

 

5. دکلراسیون را شروع کنید

حالا یک بخش از موها را باز کنید و از جایی که تعیین کرده بودید که تغییر رنگ شروع شود، مایع دکلره را به آن بزنید. این کار را با یک اپیکاتور رنگ یا شانه رنگساژ انجام دهید. در این مرحله باید خیلی دقت کنید تا موها به درستی دکلره شوند.

1. دقت کنید که تمام تارهای مو به مایع دکلره آغشته شوند.

2. دقت کنید که شروع دکلره شدن در هر بخش از موها با یکدیگر یکسان باشند.

3. دقت کنید که در موها یک خط افقی ایجاد نکنید. تغییر رنگ باید تدریجی باشد پس اپلیکاتور را به شکل نامنظم روی موها حرکت دهید تا محل دکلره شدن در موها یک لایه 6 تا 7 سانتی متری نامنظم باشد، درست مانند تصویر زیر.

 

دکلره کردن موها

 

6. زمان برای دکلره شدن

دکلره باید 10 تا 45 دقیقه روی موها باقی بماند. بسته به درجه روشنی و مقاومت موها، این تایم می تواند تغییر کند. اگر موهای کاملا روشن و بیرنگ می خواهید، باید حداقل تا 20 دقیقه دکلره را روی موها قرار دهید. بیشتر شدن تایم دکلره، باعث می شود موها کمتر نارنجی شوند. اما ممکن است به موها آسیب برساند. می توانید در بین این مدت، چند بار موها را تست کنید تا ببینید به درجه روشنی که می خواهید رسیده است یا نه.

بعد از این مدت، موها را با آب گرم بشویید، این کار را با یک شامپوی بدون سولفات انجام دهید و کاملا مطمئن شوید که تمام دکلره شسته می شود زیرا ممکن است باعث روشن تر شدن موها شود. لازم نیست به موها نرم کننده بزنید. سپس موها را کاملا خشک کنید. موها باید خشک خشک باشند تا فرایند بعدی را شروع کنید.

 

بیرنگ کردن موها

 

7. آماده رنگ کردن شوید

دوباره موها را به بخش های مختلف تقسیم کنید و دستکش مخصوص بپوشید. این مرحله فقط باید موها را رنگ کنید. 

 

تقسیم کردن موها

 

8. آماده کردن رنگ مو

رنگ موی مورد نظر خود را به صورتی که دستور آن روی جعبه مخصوصش نوشته شده است، آماده کنید. روش آماده کردن هر نوع رنگ مو از هر برندی و میزان مقدار لازم از رنگ مو و اکسیدان، با یکدیگر متفاوت است. رنگ را آماده کنید و کاملا هم بزنید تا یک مایع روان ایجاد شود.

 

آماده کردن رنگ مو

 

9. موها را رنگ کنید

اگر مدل آمبره سنتی را انتخاب کرده اید که انتهای مو روشن تر است، رنگ را ابتدا روی بخش دکلره شده بگذارید و بعد روی بخشی که لایه محو شوند آمبره مو می باشد. این کار را هم دقیقا مانند روشی که در دکلره کردن مو انجام دادید، تکرار کنید. در اینجا رنگ ریشه موها و بخش بالایی، دقیقا رنگی طبیعی خود موهاست ولی اگر تمایل داشته باشید که مثلا رنگ دیگری به آن دهید، می توانید بخش بالایی را که با همین رنگی که آماده کرده اید، رنگ کنید. در این صورت باید ابتدا بخش بالایی و بعد از یک مدت تعیین شده، بخش پایینی را رنگ کنید. زیرا بخش دکلره شده، زودتر رنگ می گیرد.

برای آمبره معکوس هم برعکس این عمل کنید.

 

رنگ قرمز روی موها

 

10. منتظر بمانید تا رنگ بگیرد

رنگ مو در بخشی که دکلره شده، بیشتر از 10 دقیقه نباید روی موها بماند. باز هم چک کنید و اگر نیاز بود، بیشتر آن را بگذارید روی موها بماند. اما بخش بالایی موها، به 10 تا 40 دقیقه زمان نیاز دارد. اگر موهای نازک دارید، 20 دقیقه برای بخش بدون دکلره کافی است و اگر موهای ضخیم و قوی دارید، این مدت را بیشتر کنید. بنابراین باید بین بخش بدون دکلره و دکلره شده، زمانی در حدود 10 تا 30 دقیقه  فاصله باشد.

 

رنگ کردن موها

 

11. موها را بشویید

حالا زمان شستن موهاست. دستکش ها را همچنان در دست داشته باشید و با آب گرم، موها را آبکشی کنید. سپس با یک شامپوی بدون سولفات، موها را بشویید. در این مرحله حتما احساس خشکی در موها خواهید داشت که می توانید آن را با یک نرم کننده، بشویید و آبکشی کنید تا موها نرم و مرطوب شوند.

 

شستن موها

 

12. موها را خشک کنید و حالت دهید

موها را با حوله کاملا و به آرامی آبگیری کنید و بهتر است در این مرحله اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شوند و از وسایل گرمایشی و سشوار استفاده نکنید. بعد از خشک شدن، زمانی که کمی موها دارای رطوبت هستند، آنها را شانه بزنید.

یک نکته مهم این است که تا 3 روز موها را نشویید و بعد از آن هم با تا 3 بار آن را با یک شامپوی مخصوص موهای رنگ شده یا شامپو بچه بشویید.

 

موهای آمبره قرمز

 

آمبره موی کوتاه - انواع مدل های زیبا و جدید

هایلایت شکلاتی کاراملی و هایلایت کاراملی

براشینگ مو چیست و مراحل براشینگ مو چگونه است

معرفی انواع بابلیس برای فر کردن موها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نیلی خانم
۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۹
عالی بود،ممنونم
پاسخ
شادی شریفی
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۸
عالی بود ممنون
پاسخ
لیلا کریمی
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
خیلی جالب بود ممنونم
پاسخ
سوسن جون
۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
چقدر عالی بود این.نمیدونستم تو خونه هم میشه امبره کرد
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید