دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 6993

شب یلدا یکی از سنت های قدیمی ما ایرانیان است که تزیینات خاصی برای آن استفاده می کنیم. یکی از تم هایی که می توانید برای شب یلدا استفاده کنید، تم انار و هندوانه است.

ایده های تزیینات و تم شب یلدا 96

شب یلدا هر سال با شور و حال فراوان میان اعضای خانواده ها برگزار می شود. همه مردم برای فرارسیدن آن شب و جشن گرفتن آن ذوق دارند. شب یلدا به بلندترین شب سال معروف شده است. در حقیقت بلندی آن به اندازه یک دقیقه بیشتر از بقیه شبهاست. این خود به معنای این است که زندگی و عمر آدم ها انقد کوتاه است که باید 1 دقیقه طولانی تر بودن را باهم جشن گرفت. در شب یلدا پاییز تمام می شود و وارد زمستان می شویم. همه مردم از ابتدای آذر لحظه شماری شب یلدا را می کنند تا دور هم جمع شوند و جشن بگیرند. برای بهتر برگزار کردن جشن یلدا می توانید از ایده های خلاقانه تم یلدا استفاده کنید. تزیین کیک با میوه مخصوص شب یلدا

 

صندلی با تم یلدا

 

 

وسایل خانه با تم یلدا

 

کوسن با تم یلدا

 

شب یلدا مارا بیشتر از هر چیزی به یاد انار و هندوانه می اندازد. پس بهتر است از این میوه ها کمک بگیرید و تم منزل خود و سفره یلدای خود را یلدایی کنید.

 

گلدان با هندوانه تم یلدا

 

خودتان با هنر و خلاقیتی که دارید خانه خود را یلدایی کنید. می توانید از پارچه های بی استفاده استفاده کنید و روی آن ها طراحی کنید و یک سفره زیبا با تم یلدا داشته باشید. انواع مدل تزیین ژله زیبا مخصوص شب یلدا

 

در ظروف یلدایی پذیرای مهمانان‌تان باشید

 

ظرف مدل هندوانه تم یلدا

 

برای شب یلدا و پذیرایی از مهمان ها بهتر است از ظروف پذیرایی با تم یلدا استفاده کنید تا زیبایی شب یلدای شما چندین برابر شود.

 

ظرف با طح هندوانه تم یلدا

 

 

دسر با تم یلدا

 

دسر انار تم یلدا

 

دسر شب یلدا می تواند یکی از بخش های زیبا و خوشمزه شب یلدا باشد. به شیوه های مختلف می توانید دسرهای متفاوتی برای شب یلدا آماده کنید. می توانید برای زیبایی بیشتر دسر درون آن را با دانه های انار تزیین کنید.

 

کاپ کیک هندوانه تم یلدا

 

برای دسر می ‌توانید سراغ هندوانه نیز بروید. هندوانه را به دو نیمه ببرید و محتویات آن را خالی کنید و داخلش ژله قرمز رنگ بریزید و سپس آن را در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. برای سرو کردن می ‌توانید آن را برش زده و به قسمت‌ های کوچک‌ تر تقسیم کنید.

 

تم یلدا دسر هندوانه

 

چیز کیک انار تم یلدا

 

 

 

نوشیدنی یلدایی

 

آب انار تم یلدا

 

برای اینکه یک تم یلدایی واقعی و زیبا داشته باشد باید نوشیدنی ای هم که برای پذیرایی استفاده می کنید مطابق با تم یلدا باشد. مثلا از آب هندوانه و آب انار برای نوشیدنی استفاده کنید. برای دیزاین لیوان های نوشیدنی می توانید از نی های با طرح انار و هندوانه استفاده کنید و یا اینکه چند دانه انار روی لیوان نوشیدنی بریزید و یا اینکه یک برش کوچک از هندوانه را به لبه لیوان آویزان کنید.

 

آب هندوانه تم یلدا

 

 

تزیین میز با تم یلدا

 

میز با تم یلدا

 

می ‌توانید از انار به عنوان تزیین گلدان گل خود استفاده کنید و در این شب زیبا از جلوه بی ‌نظیر آن لذت ببرید.

 

تزیین میز با انار تم یلدا

 

 

گیفت‌های بی‌نظیر یلدایی

 

گیفت شب یلدا

 

برای اینکه میزبانی خود را به حد کمال برسانید، کافی است برای هر یک از مهمانان خود هدیه ‌ای یاد بود برای این شب زیبا در نظر بگیرید تا آن ها را شگفت‌ زده و غافلگیر کنید. مطمئن باشید تا مدت‌ ها این کار شما در ذهن آنها حک خواهد شد.

تزیین میوه و میوه آرایی برای شب یلدای 96

تاریخچه شب یلدا از گذشته تا امروز

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نیلا
۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
ممنون از شما
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید