در حال گرفتن اطلاعات...

با این خطاهای آرایشی زشت میشوید

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 3770

اشتباهات آرایشی که باعث زشت شدن و پیرتر نشان داده شدن صورت می شوند و کدام یک از اشتباهات آرایشی باعت بد افتادن عکس هایتان می شوند؟!

با این خطاهای آرایشی زشت میشوید

فرقی ندارد که چقدر ویدیوهای ارایشی را نکاه کنید و یا این که چقدر به سالن میکاپی که می روید اعتماد داشته باشید، اشتباهات ارایشی غیر قابل اجتناب هستند، برای همین باید انعطاف داشته باشید، اگر به یک مدل آرایش چسبیده باشید و تنها مرجعتان آن است، همین جا باید اعلام کنیم که کافیه! بهتر است مدل های جدید و درست را نیز امتحان کنید. در ادامه به اشتباهات آرایشی و میکاپی خواهیم پرداخت که ممکن است در نگاه اول خیلی ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند، ولی در نهایت اثری خارق العاده و باورنکردنی روی زیبایی و سن شما دارند.

 

اشتباهات آرایشی سلبریتی ها

 

بدترین اشتباهات آرایشی ممکن

انتخاب نکردن لوازم آرایشی بر حسب سن

در سن 18 سالگی، هیچ نیازی به استفاده از فونداسیون مادرتان ندارید، شاید تعجب کنید که چه فرقی دارد؟! ولی اگر دقت داشته باشید روی اکثر لوازم آرایشی موضوع  سن مطرح شده است که بهترین لوازم ارایش برای هر سن کدام است. بنابراین لوازم آرایش را هوشمندانه انتخاب کنید.

 

لوازم آرایشی

 

رد کردن مرحله زدن کرم پودر

همان طور که بارها در زیبامون دات کام خوانده اید، محصولات آرایشی انقدر زیاد شده اند که برخی از خانم ها فکر می کنند مثلا پرایمر، برنزه کننده، هایلایتر و غیره را بدون نیاز به زدن فونداسیون می توانند روی صورتشان داشته باشند. اما این فکر اشتباه است! استفاده نکردن از کرم پودر، بستر مناسب و زیبا را از میکاپتان گرفته و در نهایت حالتی مسن و نازیبا به صورتتان خواهد داد.

 

انتخاب رنگ مناسب و اشتباه کرم پودر

 

زدن رژگونه زیر گونه ها

در واقع رژگونه باید روی سیب گونه ها باشد، افرادی که رژگونه را زیر استخوان گونه می زنند و آن را به سمت پایین و عقب می برند، صورتی بسیار مسن با آرایشی کاملا غیر حرفه ای خواهند داشت. بهترین راه برای فمیدن سیب گونه این است که بخندید و ناحیه بالا آمده روی گونه را رژگونه زده و به خوبی ترکیب کنید.

 

اشتباه زدن رژگونه

 

انتخاب رنگ نامناسب

در آرایش کردن، رنگ های خیلی زیادی چه در سایه چشم، خط چشم، ریمل، رژگونه و رژ لب استفاده می شود. اکثر خانم ها معمولا رنگ لوازم آرایشی را بر اساس رنگ لباسشان انتخاب می کنند. اما این نادرست است، رنگ باید بر اساس تناژ پوستتان انتخاب شود. در ابتدا یک رنگ – مثلا رژگونه – را انتخاب کرده و روی صورت بزنید، سپس بقیه رنگ ها را با آن ست کنید. اگر رنگ هایی که استفاده می کنید با هم تفاوت خیلی زیادی داشته باشند و به رنگ پوستتان هم نیایند، کل میکاپ صورتتان مانند دلقک ها خواهد شد.

 

انتخاب رنگ آرایشی درست

 

عدم همرنگی خط لب و رژ لب

اگر خط لب و رژ لبتان هم رنگ نباشند، میکاپ نهاییتان بهم ریخته و کثیف نشان داده خواهد شد. خط لب باید حتما همرنگ یا تناژ رنگی بسیار نزدیک با رژ لب داشته باشد. برای راحتی کار می توانید از خط لبی استفاده کنید که هم نقش رژ لب و هم خط لب را داشته باشد.

 

مچ نبودن خط لب و رژ لب

 

استفاده ی نادرست از ریمل

ریمل زدن یکی از مراحلی است که اشتباهات خیلی زیاد و عمده ای در آن صورت می گیرد. مساله ای که مشکلات را بیشتر می کند استفاده ی خیلی زیاد از آن روی مژه ها است – حالا مژه های بالا یا پایین؟! مژه های پایین جواب درست است، چون هرچه مژه های پلک پایین بیشتر ریمل بخورند، حالت رقت انگیزی به چشمان شما می دهند. یکی از راهکارهای خوب برای ریمل زدن مژه های پلک پایین استفاده از یک براش معمولی سایه چشم است. (ریمل را به براش ابری ساده زده و سپس روی مژه های پلک پایین بزنید)

 

ریمل زیاد به پلک پایین

 

هایلایتینگ در برابر کانتورینگ

وقتی که نوبت به بینی می رسد، همه به دنبال این هستند که بینی را تیز و سر بالا کنند. راه حل این است که هر دو طرف بینی را کانتور کرده و از هایلایتر را به قوس بینی بزنید. در صورتی که فقط از هایلایتر استفاده کنید، بینی بسیار کشیده و نازیبایی را خواهید داشت.

 

کانتور و هایلایت اشتباه

 

استفاده زیاد از پودر تثبیت کننده (پنکک)

یکی از راه هایی – ساده ترین -  که پوست صورت را روشن می کند استفاده از پودر است. اما نباید در استفاده از پنکک زیاده روی کنید. از پنکک فقط باید در انتهای میکاپ و روی کانسیلر و فونداسیون استفاده کنید. در صورت عدم رعایت این نکات، پوست صورتتان به صورت مصنوعی و بیش از حد سفید خواهد شد.

 

پودر آرایشی زیاد

خوش عکس شدن با چند ترفند آرایشی

ترفندها و نکات مهم برای عکاسی حرفه ای

اشتباهات رایج در آرایش صورت و استایل

اشتباهات آرایشی - کانتور و ابرو (ویدیو)

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
یاسر متینی
۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
اههه
پاسخ
نظر خود را ثبت کنید