گردنبندهای خیره کننده ملکه انگلستان

دسته: جواهرات و ساعت تاریخ نگارش: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 4716

گردنبندها و ست های جواهرات ملکه انگلستان، ملکه الیزابت دوم را به همراه جزئیات تاریخی و عکس های با کیفیت بخوانید و ببینید!

گردنبندهای خیره کننده ملکه انگلستان

جواهرات ملکه الیزابت دوم، بی نهایت خیره کننده و باشکوه هستند، به خصوص گردنبندهای ایشان که جزو بهترین، ارزشمندترین و زیباترین کلکسیون های دنیا می باشند و ملکه الیزابت خیلی به ندرت بدون الماس ها، مرواریدها و سنگ های قیمتی تزیینی دیده می شود. در ادامه به معرفی منتخب زیباترین گردنبندهای سلطنتی ملکه الیزابت انگلستان خواهیم پرداخت. با زیبامون دات کام همراه باشید!

 

نشان سلطنتی پادشاه انگلستان

 

گردنبندهای گران قیمت و باشکوه ملکه انگلستان

این گردنبند یقه ای گران بها که از یاقوت و الماس و تزئیان گل دار است هدیه ازدواج ملکه الیزابت با شاهزاده فیلیپ می باشد که توسط پدر و مادرش به ایشان داده شده است. این گردنبند از جواهرفروشی Boucheron در سال 1907 خریداری شده است. الماس و یاقوت روی نقره و طلا سوار شده اند و حالت هفتی شکل آن با یاقوت تزئین شده است.

 

گردنبند الماس و یاقوت به شکل گل ملکه الیزابت 1

 

یکی از گران قیمت ترین قطعات در کلکسیون جواهرات ملکه الیزابت، گردنبندی است که در واقع متعلق به ملکه الکساندرا داگمار دانمارک در سال 1863 بوده است و در سال 1952 و همزمان با تاج گذاری ملکه الیزابت به وی رسیده است. این عکس متعلق به سال 1961 و مراسم افتتاحیه ی فیلمی در لندن می باشد. این گردنبند متشکل از 2000 قطعه الماس و 118 مروارید سوار شده روی طلا می باشد.

 

گردنبند مروارید و طلای سفید ملکه الیزابت 2

 

سرویسی از یاقوت کبود و الماس که ملکه الیزابت در مراسم Golden Jubilee در سال 2002 با لباس مجلسی آبی رنگش ست کرده بود. گوشواره ها و گردنبند از یاقوت کبودهای کلکسیون جورج ششم – پدر ملکه الیزابت – برای هدیه روز عروسی ایشان ساخته شده اند.

 

گردنبند سفیر و الماس به شکل قطره ملکه الیزابت 3

 

گردنبند الماس و یاقوت کبودی که در بالا اشاره شد در سال 1980 توسط ملکه الیزابت با لباس مهمانی صورتی که سر استین و یقه آن از الماس بودند ست شده بود. آویز این گردنبند می تواند جداگانه به عنوان گل سینه نیز استفاده شود.

 

گردنبند یاقوت کبود و الماس ملکه الیزابت 4

 

گردنبند خیره کننده ای که از سنگ آکوامارین خاصی به عنوان هدیه در سال 1953 از طرف رئیس جمهور برزیل به ملکه الیزابت هدیه داده شد. این سنگ ها به همراه الماس روی پلاتین کار گذاشته شده اند. در سال 1958 دستبند و گل سینه ی بزرگی از همین مدل جواهر به ملکه هدیه داده شد.

 

گردنبند آکوامارین و الماس ملکه الیزابت 5

 

برای هدیه ازدواج به عنوان شاهزاده الیزابت در سال 1947، نظام حیدرآباد – فرمانروای هند – به ایشان گردنبندی از الماس و پلاتین هدیه داد که آویز آن از 13 الماس با برش مستطیل ساخته شده است. این گردنبند از برند کارتیه ( Cartier ) است.

 

گردنبند الماس به شکا قطره ملکه الیزابت 6

 

هدیه ای از پدر ملکه الیزابت که در سال 1950 به ایشان داده شد و از 105 قطعه الماس توسط Garrard – جواهرساز سلطنتی – ساخته شده است. این جواهر یکی از قطعاتی است که ملکه معمولا بدون تاج از آن استفاده می کند. در این عکس وی با نانسی ریگان در سال 1983 دیده می شود.

 

گردنبند 3 ردیف الماس ملکه الیزابت 7

 

این گردنبند بسیار سنگین از 26 قطعه الماس بسیار سنگین در سال 1858 برای ملکه ویکتوریا ساخته شده است. گوشواره ها نیز جداگانه توسط جواهرساز سلطنتی برای آن ساخته شدند.

 

گردنبند الماس درشت ملکه الیزابت 8

 

این گردنبند ملکه در موقعیت های گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته است و متعلق به ملکه ویکتوریا در مراسم Golden Jubilee در سال 1887 می باشد. ساخت این گردنبند حدود 5000 پوند (امروز بیشتر از 455000 پوند) هزینه داشته است و توسط ملکه ویکتوریا برای وارث تاج و تخت کنار گذاشته شده بود. این عکس متعلق به سال 1975 در کاخ ویندسور است.

 

گردنبند الماس و مروارید ملکه الیزابت 9

 

زمرد، سنگ شانس ملکه الیزابت است و این گردنبند متشگل از 9 قطعه زمرد هندی و الماس هایی به وزن 8.8 قیراط می باشد.  الماس آویزان شده از آن یکی از بزرگترین الماس های یافته شده تا کنون است.

 

گردنبند الماس و زمرد ملکه الیزابت 10

 

این گردنبند از یاقوت و الماس و به شکل یقه ای درست شده است و یکی از جواهرات مدرن ملکه می باشد و توسط امیر سابق قطر شیخ خلیفه حامد الثانی در سال 1985 به ملکه هدیه شده است. به دلیل رنگ خاص و درخشانی که دارد، ملکه از این جواهر معمولا در مناسب های خارجی در کشور غیر از انگلستان استفاده می کند.

 

گردنبند یاقوت و الماس ملکه الیزابت 11

 

این سرویس جواهر که از آمتیس های Kent ساخته شده است متعلق به مادر ملکه ویکتوریا می باشد و در سال 1901 بعد از مرگ ملکه ویکتوریا در زمره جواهرات سلطنتی قرار گرفته است. این سرویس فقط دوبار توسط ملکه الیزابت مورد استفاده قرار گرفته است و به نظر می رسد که جزو جواهرات غیر مورد علاقه ایشان است.

 

گردنبند آمیتیست و الماس ملکه الیزابت 12

 

ملکه به ندرت از طلای زرد استفاده می کند و طلای سفید و پلاتین را ترجیح می دهد. بنابراین این سرویس، جواهراتی کمیاب در میان جواهرات ملکه الیزابت است. این عکس متعلق به سال 2004 و مراسم افتتاحیه ی فیلمی در لندن بوده است.

 

گردنبند پلاتین الماس و زمرد ملکه الیزابت 13

 

گردنبند آویزی و منگوله ای الماس و زمرد که روی طلای زرد سوار شده اند از طرف شیخ زاهد ابن سلطان النهیان امارات متحده عربی در سال 1989 به ملکه می باشد.

 

گردنبند طلای زرد الماس و زمرد ملکه الیزابت 14

جواهرات کیت میدلتون و برندهای آن

جواهرات - منتخب گران‌ قیمت ترین تاج های جهان

منتخب جواهرات سلطنتی روسیه - تصاویر

گران‌ قیمت‌ترین جواهرات در حراجی‌های بزرگ (اینفوگرافی)

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
هما
۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۳
بترکه ایشاالله..... کوفتش بشه
پاسخ
سامییار
۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۹
حد اقل اونا اینقد جواهر دارن ما کوفتم نداریم
نظر خود را ثبت کنید