دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1590

رابطه جنسی سالم فواید بسیار زیادی برای سلامت زوجین دارد. مطمئنا دوری از آن هم عوارضی خواهد داشت، نداشتن رابطه زناشویی بیشتر به ضرر زنان بوده و اندام تناسلی آنان را دچار مشکلی دردناک می سازد.

بلای دردناکی که نداشتن رابطه زناشویی سر زنان می آورد

داشتن رابطه جنسی سالم برای خانم ها و آقایان یکی از فاکتورهای مهم سلامت آنهاست. کسانی که رابطه جنسی سالم دارند از فواید آن هم بهره مند می شوند. اما این را هم بدانید که نداشتن رابطه جنسی خطرات زیادی را برای زوج ها به همراه دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 

عوارض نداشتن رابطه جنسی برای زنان

 

مشکلات زنان

 

زوج هایی که رابطه جنسی خود را به هر دلیلی قطع می کنند، اولین مشکلی که با آن روبه رو می شوند کم شدن عشق و محبت بین دو طرف است. همچنین نداشتن رابطه جنسی سالم خطرات زیادی برای سلامت جسمی هر دو طرف مخصوصا خانم ها دارد. زنانی که رابطه جنسی ندارند به مرور واژن خشک می شود و همچنین دیواره واژن نازک می شود. همچنین زنانی که رابطه جنسی خود را به هر دلیلی متوقف می کنند زودتر از بقیه زنان به یائسگی مبتلا می شوند. اما علاوه بر تمامی این عوارض به نظر نه چندان مهمی که عنوان کردیم بدترین عوارض نداشتن رابطه جنسی و ترک رابطه زناشویی برای زنان "آتروفی واژن" است.

 

آتروفی واژن چیست؟

آتروفی واژن به معنای ملتهب شدن واژن می باشد. این التهاب در واقع به علت نازک شدن و جمع شدن بافت جداره واژن و همچنین کاهش لغزندگی در سطح واژن که به علت کمبود استروژن است رخ می دهد.

 

نشانه های ابتلا به آتروفی واژن

 

بیماری جنسی زنان

 

علت ایجاد آتروفی واژن کمبود استروژن است. در واقع کمبود هورمون استروژن دو دلیل دارد. یکی از دلایلش نداشتن رابطه جنسی و کاهش استروژن و دیگری یائسگی هست که در این دوران هورمون استروژن به کمترین میزان خود می رسد. زنان یائسه ای که از رابطه جنسی امتناع می ورزند ممکن است دچار آتروفی (تحلیل) مهبل و مقاربت دردناک گردند. تمام هورمون هایی که زنان یائسه به آنها نیاز دارند، از طریق رابطه جنسی سالم با شوهرانشان قابل دریافت می باشد.

 

عوارض آتروفی واژن

کسانی که به آتروفی واژن مبتلا می شوند عوارضی مثل سوزش و خارش در دفع ادرار، نازکی و خشکی واژن، تکرر ادرار، التهاب و سوزش واژن و نشت ادرار هنگام عطسه و سرفه مبتلا می شوند.

یکی از پزشکان مسائل جنسی اعلام کرد که: داشتن یک رابطه جنسی سالم به نفع هر دو طرف است و برای سلامت شان بسیار مهم است. همچنین توقف این رابطه می تواند منجر به التهاب و در نهایت مشکل آتروفی واژن شود.

 

واقعیت هایی در مورد واژن که هر زنی نمی داند

داروهای خانگی برای درمان سریع خارش واژن

علل و درمان خشکی واژن

گام های مهم بعد از بروز عفونت مخمری واژن

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
باشگاه ورزشی انوش
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید