اگر قصد کاشت و پیوند ابرو دارید بخوانید!

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 4017

اگر تصمیم به کاشت و پیوند ابرو دارید، حتما قبل از انجام آن، درباره این اقدام زیبایی اطلاعات بیشتری کسب کنید تا ذهن شما را درباره این روش و نتایج آن، روشن کند.

اگر قصد کاشت و پیوند ابرو دارید بخوانید!

خیلی از خانم ها و حتی آقایان، بنا به دلایلی قصد انجام کاشت و پیوند ابرو دارند تا بتوانند شکل و فرم مناسبی به چهره و صورت خود دهند. ممکن است کاشت ابرو، یک اقدام زیبایی محض باشد تا زیبایی صورت را بیشتر کند و مدل ابروی دلخواه فرد را ایجاد نماید و یا جنبه درمانی داشته باشد، مثلا بعضی از افراد که به دلیل بیماری ابروی خود را از دست داده اند و کسانی که به طور طبیعی، ابروهای کم پشتی دارند و یا حتی کسانی که در طول سال ها، با برداشتن مداوم تارهای ابروی خود، آن را برای همیشه از دست داده اند.

دلیل شما برای انتخاب روش کاشت و پیوند ابرو، هر چه که باشد، باید اطلاعاتی درباره آن به دست آورید که برایتان خیلی کمک کننده خواهد بود.

 

پاسخ به 10 سوال مهم درباره کاشت و پیوند ابرو

در اینجا سعی داریم تا اطلاعات مفید و کاملی را در قالب پاسخ به سوالات رایج در بین افرادی که تصمیم به کاشت ابرو دارند را در اختیارتان قرار دهیم:

 

1. مهم ترین دلایل از دست دادن تارهای ابرو و یا نداشتن ابرو در بعضی از افراد چیست؟

1. تصادفات

2. بیماری

3. درمان بعضی از بیماری ها مانند شیمی درمانی

4. پیری

5. نداشتن فولیکول های مو به صورت مادرزادی

6. کندن ابروها و عدم بازگشت و رشد مجدد آنها

 

2. چه کسانی می توانند متقاضی کاشت و پیوند ابرو باشند؟

تقریبا می توان گفت که هیچ منعی برای استفاده از این روش وجود ندارد و خیلی از افراد با وجود اینکه ابروهای مناسبی دارند هم تمایل دارند تا با کاشت ابرو، آن را پهن تر کنند. اما مهم است که افراد از سلامت عمومی برخوردار باشند و مشکلی از بابت لخته شدن خون (و موارد اینچنینی) نداشته باشند.

 

3. آیا کاشت ابرو، یک روش دائمی است؟

بله، همانند کاشت مو، پیوند ابرو هم یک روش دائمی است و تارهای کاشته شده مانند تارهای طبیعی ابرو رشد خواهند کرد و حتی ریزش خواهند داشت، اما دوباره رشد می کنند و جایگزین می شوند.

 

4. تارهای مو برای پیوند در ابرو، از کدام بخش ها انتخاب می شوند؟

گرافت هایی که قرار است به ابروها پیوند زده شوند، اگر برای جبران یک ریزش و طاسی کوچک باشد، از ابروی دیگر و یا بخش پرپشت همان ابرو انتخاب می شود. اما اگر کاشت ابرو وسیع باشد، با توجه به جنسیت فرد متقاضی متفاوت خواهد بود. 

برای زنان، معمولا موهای پشت گوش و بخش بالایی ران پا، بهترین گزینه ها هستند زیرا شباهت زیادی به تارهای طبیعی ابرو دارند، اما برای مردان، با توجه به ضخامت تارهای ابرو، ممکن است بخش های مختلفی توسط پزشک کاندید و انتخاب شوند و اصل بر این است که تارها به هم شبیه باشند.

 

عمل کاشت و پیوند ابرو

 

5. چند گرافت مو برای انجام پیوند ابرو لازم است؟

این تعداد می تواند با توجه به هر شخص، نیاز و درخواست او، کاملا متفاوت باشد اما به طور معمول، تعداد 50 تا 100 عدد گرافت مو کافی است.

 

6. انجام کاشت ابرو، چگونه عملی است؟

باید گفت که برعکس بسیاری از عمل های زیبایی، پیوند ابرو یک عمل سرپایی است و نیازی به بستری شدن و بیهوشی ندارد، بلکه با یک بی حسی موضعی و در مطب و کلینیک مجهز، قابل انجام است.

 

7. انجام کاشت و پیوند ابرو چه مدت طول می کشد؟

با توجه به مهارت متخصص و نیاز و درخواست بیمار برای تعداد گرافت های پیوندی، چیزی در حدود 5 تا 6 ساعت زمان لازم است.

 

8. چه مدت بعد از کاشت ابرو می توان به زندگی عادی بازگشت؟

این یک عمل غیر تهاجمی است که نیاز به ریکاوری خاصی ندارد و می توانید تا 48 بعد از کاشت ابرو، به فعالیت عادی بازگشت اما باید دقت کنید تا چند روز مجاز به انجام ورزش و فعالیت سنگین نیستید.

 

9. آیا عوارض و مشکل خاصی هم ممکن است به وجود بیاید؟

باید بگوییم که در بیشتر موارد، بیماران هیچ مشکلی ندارند و خود عمل پیوند ابرو، دارای ریسک و عوارضی نیست مگر اینکه متخصص مهارت کافی نداشته باشد و نتیجه کاشت ابرو و عملی که روی بیمار انجام داده است، با مشکل روبرو شود.

 

10. چه زمانی می توان نتایج نهایی را دید؟

به طور عمومی نتیجه کاشت و پیوند ابرو بعد از 5 تا 6 ماه قابل مشاهده است و می توان نتیجه آن را مشخص کرد اما معمولا 3 تا 5 هفته بعد از کاشتف ابرو ها دچار ریزش می شوند که جای نگرانی نیست و بعد از آن، سریع رشد می کنند. باز هم باید تا پایان 10 ماه بعد از عمل، منتظر دریافت نتایج نهایی و رشد و پوشش دهی کامل بمانید.

 

کاشت ابرو

 

جراحی زیبایی - قیمت عمل های زیبایی چقدر است؟

پاسخ به سوالات رایج درباره عمل بینی

بهترین متخصصان جراحی زیبایی بینی چه خصوصیاتی دارند؟

7 نکته بسیار مهم که باید قبل از جراحی زیبایی بدانید

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید