در حال گرفتن اطلاعات...

آرام غذا خوردن باعث پیشگیری از چاقی می شود

بزرگنمایی
دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1825

مدت هاست که دکترهای تغذیه در مورد رابطه مستقیم بین سرعت غذا خوردن و چاق شدن نظرات خود را اعلام کرده اند، و بر این باورند که باید آهسته غذا بخورید تا لاغر بمانید.

آرام غذا خوردن باعث پیشگیری از چاقی می شود

کسانی که عادت دارند آرام غذا می خورند چاق نمی شوند. البته باید دقت داشته باشید که علاوه بر آرام خوردن غذا بین غذا هیچ نوشیدنی ننشوید و تا جایی که می توانید از سس ها و فست فودها استفاده نکنید. کسانی که آرام و با صبر و حوصله غذا می خورند نسبت به کسانی که بسیار تند و سریع غذا می خورند ، وزن کمتری دارند و چاق نمی شوند. دستور احساس سیری از مغز انسان صادر می شود. بنابراین اگر شما آهسته و آرام غذا بخورید، دستور صادر شده از مغز وقت بیشتری دارد ، بنابراین زمانی که فقط نصف غذایتان را خورده اید دستور سیری از مغز می آید. دانشمندان آزمایشات مختلف خود را برای درک صحت این موضوع تا سال گذشته نیز ادامه دادند. آنها هرچه بیشتر آزمایشات خود را گسترده کردند به این نتیجه رسیدند که آرام غذا خوردن به معنی کم خوردن و سیر شدن است و این حقیقتی آشکار است.

 

سرعت غذا خوردن و پاقی و لاغری

 

آهسته غذا خوردن

 

طبق آزمایشات صورت گرفته افرادی که اضافه وزن دارند با سرعت های متفاوت غذا می خورند. اما آن هایی که تند غذا می خورند روزانه کالری بیشتری وارد بدن خود می کنند و خیلی دیر احساس سیری می کنند و مجبورند بیشتر بخورند. اما آن هایی که آهسته غذا می خورند زودتر احساس سیری می کنند. در حالی که هر چه سرعت خوردن غذا کمتر می‌شد، فرد کمتر وزن اضافه می‌ کرد و جالب اینکه تا حتی ساعت ها پس از غذا خوردن احساس سیری در آنان باقی می ‌ماند. جالب است بدانید حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد تا بدن به مغز اعلام کند که سیر شده است. در طول این زمان فردی که با سرعت غذا می خورد همچنان در حال قورت دادن پشت سر هم لقمه های غذاست.

بهترین کار این است که هر لقمه غذا حدود 20 بار جویده شود. زیرا فردی که در هر دقیقه ۵ لقمه را در دهان می ‌گذارد تا پایان غذا، حدود ۱۰۰ لقمه غذا بیش از آنچه که بدنش احتیاج دارد به معده‌اش می ‌فرستد. اگر شماهم جز آن دسته از افرادی هستید که به سلامت بدن و تناسب اندام خود اهمیت می دهید باید تا جایی که می توانید آرام و آهسته غذا بخورید.

 

کاهش وزن - آب طعم دار برای لاغری

تناسب اندام و کاهش وزن بدون ورزش و رژیم لاغری

مجله آنلاین تناسب اندام جامع 2017

لاغری سریع و آسان قبل از صبحانه

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید