روش کرایولیپولیز در لاغری چقدر موثر است؟

بزرگنمایی
دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2582

روش کرایولیپولیز یا فریز کردن چربی ها در مقایسه با همه نمونه عمل های پیکرتراشی یکی از کم عارضه و بهترین هاست. به همین دلیل بسیاری از متخصصان براین باورند که این روش در مقایسه با لیپوساکشن می تواند روشی مطمئن ترباشد.

روش کرایولیپولیز در لاغری چقدر موثر است؟

با بالا رفتن آمار چاقی در کشور، پزشکان به دنبال روش های جدید و به روز برای از بین بردن چربی های بدن هستند تا به وسیله آن ها افراد بتوانند به اندام ایده آل خود برسند. در جامعه امروز با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان بدون درد و خون ریزی از شر چربی های اضافه خلاص شد. درباره این موضوع نظر یک کارشناس تغذیه را می پرسیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

کرایولیپولیز چیست؟

 

کرایولیپولیز

 

در روش CoolSculpting یا کرایولیپولیز سلول های چربی اضافی بدن مورد هدف قرار می گیرند و یخ می زنند. سپس به مرور زمان بدن آن ها را دفع می کند و دوباره ترمیم می شود. در روش کرایولیپولیز فقط بافت های چربی سفت و فشرده و اضافی مثل ران ها و پهلو و شکم و ... مورد هدف قرار می گیرند. به همین دلیل است که نتیجه این عمل زیبایی بلند مدت است. نتیجه عمل کرایولیپولیز بسیار قابل توجه است. برای اینکه افراد نتایج بهتری را دریافت کنند می توانند تعداد جلسات را افزایش دهند. نشانه های تغییر بعد از انجام این عمل معمولا پس از 2 هفته نمایان می شود. اما بعد از گذشت مدت 2 ماه تغییرات شگفت انگیزی را خواهید دید. نتایج درمان CoolSculpting در کاهش قابل توجه چربی های موضعی قابل مشاهده است و افراد پس از اتمام اولین جلسه برای حصول نتایج بهتر می توانند تعداد جلسات را افزایش دهند. اولین نشانه های تغییر بعد از گذشت یک تا دو هفته به خوبی قابل مشاهده است و بعد از دو ماه نتایج شگفت آوری را خواهید دید. دفع سلول های مرده و فریز شده تا مدت 4 تا 6 ماه ادامه دارد.

 

 مزایای روش کرایولیپولیز

 

عمل حذف چربی اضافی

 

برای انجام این عمل ابتدا نیاز به مشاوره پزشک می باشد. پزشک ابتدا محل مورد نظر را مشخص می کند سپس برای حذف چربی اقدام می کند. پروب دستگاه روی موضع قرار گرفته و باتوجه به عمق چربی موجود در لایه های پوستی، بین دو صفحه خنک کننده دستگاه کشیده می شود.  در این لحظه بیمار احساس فشار و مکش می کند که این فشار برای بیمار قابل تحمل است، سپس موضع خنک می شود. مدت زمان این عمل معمولا یک ساعت است، اما با توجه به شرایط بیمار ممکن است کمی بیشتر و یا کمتر شود.

در مدت زمان های ابتدایی عمل بیمار احساس فشار و سرمای شدید می کند اما با گذشت زمان کمی بهتر می شود. دوماه بعد از انجام اولین درمان ، همان موضع مجدد زیر دستگاه قرار می گیرد تا ضخامت آن کاهش پیدا کند. معمولا تکرار بیش از 2 بار این درمان توصیه نمی شود. درمان چربی اضافی بدن با کرایولیپولیز یک روش تایید شده در دنیاست، چون عوارض بی حسی و بی هوشی را ندارد و نسبت به عمل های دیگر کم خطر تر است. اما این را بدانید که هیچ روش درمانی بی خطری وجود ندارد. عوارض عمل کرایولیپولیز معمولا شامل: قرمزی، کبودی، ورم، حساسیت به لمس، گرفتگی عضلات، خارش، سوزش و بی حسی است که تا چند روز بعد از این عمل ممکن است ادامه داشته باشد.

 

لاغری به روش کرایولیپولیز

 

لاغر کردن بازو

 

لاغری به روش کرایولیپولیز غیر قابل برگشت است. در هر بار کرایو، به صورت متوسط بین 30 تا 40 درصد بافت چربی تخریب می شود حتی اگر 90 درصد سلول های چربی تخریب شود، 10درصد باقی مانده می تواند افزایش حجم داشته باشد و در نتیجه دوباره چاقی شما برگردد. گرچه به دلیل تخریب سلول های چربی برگشت نسبت به سایر مناطق دیرتر انجام می شود ولی به منزله این نیست که در ناحیه ای که کرایو کرده اید، چاق نمی شوید.

یکی از دلایل پرطرفدار بودن این عمل عدم تاثیرات منفی بر زندگی بیمار است. شما پس از یک ساعت از زیر دستگاه خارج می شوید و بدون هیچ گونه درد و ناراحتی حادی می توانید به زندگی روزمره ادامه داده و نتایج موثر و فوق العاده آن را بین 2 تا 6 ماه ببینید.

کسانی که قصد دارند این عمل را انجام دهند بهتر است از قدیمی یا جدید بودن دستگاه ها اطلاع داشته باشند. چون کارایی این دستگاه ها باهم متفاوت است. بیماران باید دستگاه را از نظر قابلیت مکش بررسی کنند. این نمونه دستگاه ها می توانند تا دمای منفی 10درجه سلول ها را به حالت انجماد برسانند و همزمان مکش هم انجام می شود تا این انجماد تثبیت شود. در غیر این صورت ممکن است به شما توصیه کنند تا جلسات متعدد هفتگی را برای یک ناحیه تکرار کنید که هم هزینه زیاد و هم درد و ناراحتی به همراه خواهد داشت.

لیپوماتیک - پیکر تراشی حرفه ای در تهران

جراحی زیبایی - قیمت عمل های زیبایی چقدر است؟

مردان جذاب هالیوودی که عمل زیبایی انجام داده اند

لیپوساکشن شکم چیست؟

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید