دسته: لوازم آرایشی تاریخ نگارش: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 4668

داشتن پوست صاف و زیبا، نیمی از راهی است که باید برای رسیدن به زیبایی با آرایش بروید و کانسیلر هم دقیقا همان لوازم آرایشی است که باید برای این کار داشته باشید.

کدام کانسیلر برای پوست من مناسب است؟

کانسیلر یک لوازم آرایش عالی برای کاور کردن و پوشاندن کامل لک ها و نقاط تغییر رنگ یافته پوست است و می تواند سطحی صاف و یکدست، مانند بوم نقاشی را برای آرایش صورت ایجاد کند. جوش، جای جوش، لک، نقاط تیره، ناهمواری سطح پوست و چین و چروک و... همگی با یک کانسیلر مناسب قابل پوشاندن و کاور کردن هستند. اما کانسیلر مناسب برای پوست شما کدام کانسیلر است؟

کانتورینگ - گریم صورت بر اساس مدل چهره

 

کدام کانسیلر برای پوست من مناسب است؟

کانسیلرها انواع گوناگونی دارند. از رنگ های مختلف گرفته تا شکل بسته بندی و حالت فیزیکی ماده آن، می تواند تفاوت هایی در کاربری آن ایجاد کند که باید با آنها آشنا شوید تا نوع مناسب برای پوستتان را بشناسید.

انواع کانسیلر بر اساس شکل آن

1. کانسیلر مایع

کانسیلر مایع یک کانسیلر همه کاره است و برای انواع پوست نرمال، چرب، مخلوط و حساس مناسب است. استفاده از آن بسیار ساده است و پوششدهی خیلی خوبی دارد. همچنین می تواند کاملا منافذ را بپوشاند و برای افراد آکنه ای یا دارای پوست حساس خیلی عالی است.

همچنین کانسیلر مایع این قابلیت را دارد که در پوست نمایی خشک و مات، ساتنی یا براق را ایجاد کند و باید با توجه به این نکته، آن را انتخاب کنید. کانسیلر مایع تنوع رنگ بسیار روشن تا تیره را دارد که حتما تناژ مناسب با رنگ پوستتان را پیدا خواهید کرد.

محصول پیشنهادی:

MAC Pro Longwear Concealer

LA Girl HD Pro Conceal

the Urban Decay Naked Skin Weightless Complete Coverage Concealer

 

کانسیلر مایع

 

2. کانسیلر کرمی

اگر پوست خشک یا مختلطی دارید، کانسیلر کرمی را انتخاب کنید. مشخصات کانسیلرهای کرمی دقیقا مانند کانسیلر مایع است با این تفاوت که برای جذب پوست های خشک خیلی بهتر است. پوشانندگی آن خیلی عالی است و فرمول مناسبی دارد، اما اگر برای ساعت های طولانی باید از آن استفاده کنید، بهتر است از پودر فیکس کننده هم استفاده نمایید تا آن را ثابت کند زیرا ممکن است در ساعت های طولانی، حالت چسبنده به خود بگیرد.

محصول پیشنهادی:

 NARS Radiant Creamy Concealer

Bobbi Brown New Concealer Kit

MAC Studio Finish Concealer SPF 35

 

کانسیلر کرمی

 

3. کانسیلر استیکی (جامد)

کانسیلر استیکی هم برای پوست های خشک و حساس مناسب است که می تواند نمایی مات یا ساتنی روی پوست ایجاد کند. پوششدهی بالا و راحتی استفاده از آن، باعث شده که این نوع کانسیلر طرفداران زیادی داشته باشد. 

محصول پیشنهادی:

Tarte’s Amazonian Clay Waterproof 12-Hour Concealer

MAC Cosmetics Matchmaster Concealer 

Amazing Cosmetics Perfection Stick

 

کانسیلر استیکی

 

انواع کانسیلر بر اساس رنگ آن

خب حالا که می دانید چه کانسیلری برای نوع پوستتان مناسب است (جامد، مایع یا کرمی)، باید انواع کانسیلر بر اساس رنگ آن را هم بشناسید تا در پوشانندگی بهتر لک ها، کمکتان کند.

رنگ ها در خنثی کردن نوع تیرگی ها و لک های پوست بسیار تاثیرگذارند، بنابراین اگر لک های خاصی دارید که رنگ دار هستند، باید کانسیلر با ته‌ رنگ مناسب برای پوشاندن آن را هم بشناسید، بر این اساس، کانسیلرها به 3 دسته رنگی کلی تقسیم می شوند:

لک های قرمز: کانسیلر با ته‌ رنگ سبز (رنگ سبز خنثی کننده رنگ قرمز است).

لک های آبی و کبود: کانسیلر با ته رنگ نارنجی.

لک های بنفش: کانسیلر با ته رنگ زرد.

استفاده از کانسیلر های رنگی برای آرایش پوست

 

اجازه بدهید در ادامه، درباره انتخاب رنگ مناسب کانسیلر، بیشتر توضیح بدهیم:

 

کانسیلر برای تیرگی اطراف چشم

به طور کلی می توان گفت که دایره های رنگی اطراف چشم، دارای دو تناژ سرد و گرم هستند که هر کدام را باید با تناژ متضاد خودش کاور کرد. اگر این دایره ها دارای بیس رنگی سرد مانند آبی و بنفش هستند، بهتر است با کانسیلری با بیس رنگ گرم مانند نارنجی یا زرد که یک درجه روشن تر از رنگ پوستتان است، آن را بپوشانید.

اگر دایره های اطراف چشم دارای بیس رنگی گرم مانند قهوه ای و سیاه هستند، باید از کنسیلری با رنگ نارنجی و هلویی روشن استفاده نمایید. این ترکیب رنگی باعث می شود که زیر چشم ها کاملا روشن شود.

 

کانسیلر برای زیر چشم

 

کانسیلر برای لک های قرمز

اگر پوستتان دارای هر نوع لک قرمز، آکنه، بثورات (دانه های ریز قرمز روی پوست) و... است، بهترین کانسیلر رنگی برای خنثی کردن رنگ قرمز آن، کانسیلری با ته رنگ سبز است.

 

جوش و لک های قرمز پوست

 

لک های تیره و سیاه رنگ روی پوست

این لک ها هم دقیقا مانند دایره های تیره زیر چشم هستند و به رنگ کانسیلر نارنجی و هلویی روشن نیاز دارند تا خنثی شوند، اما با این تفاوت که کانسیلر پوست را نباید برای زیر چشم استفاده کنید. یعنی برای زیر چشم، باید از کانسیلر مخصوص چشم کمک بگیرید.

 

لک و نقاط سیاه روی پوست

 

تا اینجا به طور کامل با انواع کانسیلر و کارایی آن آشنا شدید، اما مطمئنا سوالات زیادی درباره نحوه استفاده از کانسیلر در ذهن دارید که در ادامه به جواب آنها خواهید رسید.

 

کدام را اول بزنیم، کانسیلر یا کرم پودر؟

جواب این سوال بسیار ساده است، شما باید اول کرم پودر بزنید و بعد از آن، از کانسیلر برای نواحی مختلف پوست که هنوز به طور کامل کاور نشده اند، استفاده کنید و فقط در یک حالت باید از کانسیلر قبل از کرم پودر استفاده کنید، وقتی که از کانسیلر رنگی برای اصلاح و خنثی کردن رنگ های بخشی از پوست استفاده می کنید.

اول مقدار بسیار کمی از کانسیلر رنگی را به روی لک بزنید و کاملا آن را محو کنید (با انگشت یا اسفنج). زمانی که مطمئن شدید کاملا فیکس شد، کرم پودر بزنید و اگر لازم بود، دوباره از کانسیلر غیر رنگی استفاده کنید تا پوست را کاملا صاف و یکدست کند.

 

کانسیلر رنگی

 

چند ترفند ساده برای استفاده بهتر از کانسیلر که باید بلد باشید.

1. کانسیلر را در نور طبیعی انتخاب و خریداری نمایید و همچنین زیر نور طبیعی (مثلا نزدیکی یک پنجره)، به پوستتان بزنید و آن را فیکس نمایید تا دقیقا مشخص باشد که چقدر لازم است کانسیلر بزنید تا با پوستتان مچ باشد.

2. به جای کشیدن کانسیلر زیر چشم، با یک براش کانسیلر کوچک، یک ناحیه مثلث مانند زیر چشم بکشید و با براش بزرگ تر یا اسفنج، به خوبی آن را محو کنید. این روش باعث می شود تمام سطح زیر چشم کاور شود.

3. اگر تمایلی به خرید پرایمر چشم ندارید، می توانید از کانسیلر به جای آن استفاده کنید. کمی کانسیلر به پشت پلک بزنید و آن را کاملا محو کنید تا باعث ثابت ماندن آرایش چشم تان شود.

4. جوش و لک روی پوست بدن را هم می توانید با کانسیلر بپوشانید. کمی کانسیلر مناسب رنگ پوستتان بزنید و آن را محو کنید و روی آن کرم پودر یا پنکک بزنید.

5. برای جلوگیری از پخش شدن رژلب های مایع در اطراف لب و ثابت ماندن شکل لب و همچنین حجم دادن به لب ها، می توانید اطراف لب را هم کمی کانسیلر بزنید.

6. برای جلوگیری از کیکی شدن کانسیلر زیر چشم، یک دستمال کاغذی را تا بزنید و زیر چشم قرار دهید و آرام روی آن دست بکشید تا اضافه های آرایش زیر چشم را پاک کند.

 

میکاپ صورت - آرایش روزانه ساده و شیک در 5 دقیقه

به رنگ سال 2018 آرایش کنید به همراه عکس

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید