در حال گرفتن اطلاعات...

راهنمای کامل برای آرایش کردن چشم ها

بزرگنمایی
دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 5191

اگر تمام نکات مربوط به آرایش چشم ها را یاد بگیرید می توانید خودتان به سادگی این کار را انجام دهید و آرایشی جذاب داشته باشید. این راهنمای آرایش چشم را ببینید!

راهنمای کامل برای آرایش کردن چشم ها

یاد گرفتن تمام جزییات مربوط به یک آرایش کامل و بدون عیب و نقص کار ساده ای نیست! حتی کسانی که علاقه زیادی به آرایش و میکاپ دارند نیز زمان و هزینه بسیار زیادی را صرف یادگیری کامل آرایش چهره می کنند. اگرچه آرایش کردن به شکل حرفه ای کاری کاملا تخصصی است اما می توانید با یادگیری نکات کلیدی و استفاده از یک راهنمای کامل آرایش چشم های خود را به درستی انجام دهید و از این طرق آرایشی زیبا و جذاب داشته باشید.

با ما در این قسمت از زیبامون دات کام همراه باشید و ترفندهای لازم برای آرایش چشم را یاد بگیرید.

آموزش آرایش سایه چشم دودی آبی نفتی

 

نکات آرایشی مربوط به قسمت های مختلف چشم

 

نکات آرایشی مربوط به استخوان ابرو

اگر می خواهید ابروهایتان به زیباترین شکل ممکن دیده شوند و فضای بیشتر و بهتری برای آرایش چشم داشته باشید بهتر است استخوان ابرو و قسمت زیر ابروها را با استفاده از یک سایه چشم مات یا کمی درخشان با رنگ روشن تر از رنگ پوست بکشید. این کار را می توانید با یک مداد پهن و رنگ روشن نیز انجام دهید. دقت داشته باشید که زیر ابروها را بسیار صاف و دقیق سایه بزنید تا حالت ابروهایتان به بهترین شکل ممکن دیده شود.

 

نکات آرایشی مربوط به پلک

به طور معمول رنگ یا رنگ های اصلی سایه چشم در قسمت پلک چشم مورد استفاده قرار می گیرند. البته خط چشم نیز در این قسمت از چشم مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی چشم ها را کامل خواهد کرد.  برخی از افراد فضای زیادی در این قسمت از چشم خود دارند اما برخی دیگر پلک کوتاهی دارند. این قسمت از چشم برای هر فرد متفاوت است.

 

نکات آرایشی مربوط به قسمت چین خورده بالای پلک

ناحیه ای که بین استخوان ابرو و پلک وجود دارد و حالت چین خورده دارد را با استفاده از سایه چشم تیره سایه بزنید. این قسمت از چشم زمانی که چشم ها باز هستند به شکل یک خط عمیق و حفره مانند دیده می شود. سایه چشم تیره را باید در امتداد این قسمت بزنید.

گاهی ممکن است به دلیل افتادگی پلک بالا این قسمت از پلک، پوشش داده شده و زمانی که چشم ها باز هستند سایه چشم استفاده شده در این قسمت به خوبی دیده ن شود. به همین منظور لازم است بهترین قسمت از پلک خود را برای سایه تیره انتخاب کنید تا زمانی که چشم هایتان باز هستند نیز سایه چشم به خوبی دیده شود.

 

نکات آرایشی مربوط به قسمت V شکل بیرونی چشم

در گوشه بیرونی چشم معمولا دنباله خط چشم و یا سایه چشم تیره تر مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا سایه چشمی که در این قسمت زده می شود حالتی شبیه به V یا C دارد که کمک می کند تا حالت چشم ها بسیار بهتر و زیباتر شود.

آموزش سایه چشم مجلسی در 5 مرحله

 

راهنمای ارایش چشم

 

نکات آرایشی مربوط به خط مژه بالایی

در امتداد و کمی بالای پلک  یعنی درست از جایی که مژه های بالایی رشد کرده اند قسمتی است که می توانید با استفاده از خط چشم، سایه چشم تیره و حتی ریمل حالت چشم های خود را کامل تر و زیباتر کنید. پیشنهاد دیگر این است که زیر خط مژه ها و قسمت داخلی چشم را نیز با استفاده از مداد مشکی کمی تیره کنید تا مژه هایتان پرتر دیده شوند.

 

نکات آرایشی مربوط به خط اشک یا واترلاین ( Waterline)

لبه داخلی چشم یا همان واترلاین ( خط مژه پایین ) می تواند میزبان خط چشم تیره باشد و کمک کند تا مژه هایتان ضخیم تر و پرحجم تر دیده شود. علاوه بر این استفاده از خط چشم سفید و روشن در واترلاین نیز نقش بسیار موثری در درشت تر به نظر رسیدن چشم ها خواهند داشت. البته باید در انتخاب خط چشم برای واترلاین خود دقت داشته باشید و از نمونه های ضدآب آن استفاده کنید تا آرایشتان ماندگاری بیشتر و بهتری داشته باشد.

آموزش آرایش چشم - مدل سایه چشم بسیار شیک و خاص

 

نکات آرایشی مربوط به پایین خط مژه

اگر چه آرایش کردن این قسمت از چشم برای همه ضروری نیست اما معمولا از مقدار کمی سایه چشم برای کامل تر شدن حالت چشم ها و آرایش چشم برای این قسمت نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نکات آرایشی مربوط به گوشه داخلی چشم

برای گوشه داخلی چشم ها می توانید از مقدار کمی سایه چشم روشن و درخشان استفاده کنید و از این طریق درخشش بیشتری ر ابرای چشم هایتان ایجاد نمایید. برای این قسمت از چشم می توانید از همان سایه ای که برای استخوان ابرو استفاده کردید، بزنید!

 

آرایش چشم ساده

 

8 مدل آموزش آرایش چشم زیبا - آموزش آرایش قدم به قدم

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید