آموزش مرحله به مرحله سایه چشم به همراه تصویر

بزرگنمایی
دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 19173

اگر می خواهید آرایش چشم هایتان کمی حرفه ای تر شود این آموزش مرحله به مرحله را ببینید و آرایش چشم زیبا و جذابی با سایه چشم داشته باشید.

آموزش مرحله به مرحله سایه چشم به همراه تصویر

آرایش کردن چشم ها کاری کاملا حرفه ای و دقیق است که اگر به درستی انجام شود می تواند زیبایی خیره کننده ای را ابتدا برای چشم ها و سپس برای چهره ایجاد نمایید. اگر در کشیدن سایه چشم مهارت زیادی ندارید می توانید با استفاده از این آموزش مرحله به مرحله و استفاده از رنگ های طبیعی سایه چشم بسیار شیک و جذابی داشته باشید. با زیبامون دات کام همراه باشید و کشیدن سایه چشم ساده را یاد بگیرید.

راهنمای کامل برای آرایش کردن چشم ها

 

آموزش کشیدن سایه چشم ساده

 

مرحله اول: آماده کردن پلک

 

آماده کردن پلک برای سایه زدن

 

قبل از شروع آرایش چشم و سایه زدن لازم است از پرایمر چشم استفاده کنید و تمام قسمت های پلک و پشت چشم را با آن پوشش دهید و سپس از یک رنگ سایه چشم طبیعی و تقریبا با رنگ پوست به عنوان پایه آرایش روی پلک ها بزنید. این کار را می توانید با نوک انگشت نیز انجام دهید.

 

مرحله دوم: روشن ترین رنگ سایه چشم را انتخاب کنید

 

استفاده از سایه چشم روشن

 

برای کشیدن سایه لازم است بعد از زیرسازی روشن ترین رنگ سایه را انتخاب کنید. علاوه بر این می توانید از سایه چشم براق یا هایلایتر نیز استفاده کنید.

 

مرحله سوم: به سراغ یک سایه چشم با رنگ تیره بروید

 

سایه چشم تیره

 

رنگ سایه چشمی که در این مرحله مورد استفاده قرار می گیرد باید کمی تیره تر از سایه قبلی باشد. انتخاب سایه تیره کمک می کند تا چشم هایتان بعد بگیرد و همچنین پلک هایتان نیز بهتر و زیباتر دیده خواهند شد. سایه تیره معمولا در بالای پلک و جایی که پلک دارای خط عمیق و حالت چین خورده دارد مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مرحله چهارم: تیره ترین رنگ سایه چشم را انتخاب کنید

 

سایه چشم تیره تر

 

در مرحله آخر لازم است از تیره ترین رنگ سایه چشم استفاده کنید و آن را در گشوه بیرونی چشم بکشید و از این طریق حالت چشم هایتان را بهتر و زیباتر نشان دهید. هرچه رنگ های استفاده شده برای سایه چشم طبیعی تر باشند در نهایت آرایش چشم هایتان نیز بسیار جذاب و طبیعی خواهد شد.

آموزش یک مدل آرایش چشم شیک برای مبتدی ها

 

مرحله پنجم: ریمل بزنید

 

ریمل زدن

 

در مرحله آخر آرایش چشم باید از ریمل استفاده کنید تا مژه هایتان پررنگ تر شده و حالت چم هایتان نیز بهتر دیده شود. علاوه بر این می توانید از مژه مصنوعی طبیعی نیز استفاده کنید.

 

چهره آرایش شده

 

آموزش فید کردن سایه چشم

فید کردن، محو کردن، بلند کردن ( Blend ) و ... اصطلاحاتی است که برای ترکیب کردن رنگ های سایه چشم و ایجاد حالت طبیعی برای آن مورد استفاده قرار می گیرد. فید کردن سایه چشم یک مهارت است و شما باید بتوانید به خوبی از براش های آرایشی استفاده کنید و مرز بین دو یا چند رنگ سایه چشم مورد استفاده برای آرایش چشم ها را در یکدیگر محو کنید.

برای فید کردن سایه چشم باید از یک براش مخصوص استفاده کنید و از تمیز بودن آن در هر بار استفاده مطمئن باشید تا نتیجه کارتان بسیار خوب و تمیز باشد. از این براش تنها باید برای همین کار استفاده کنید و سایه چشم را با یک براش دیگر روی پلک بزنید.

 

فید کردن سایه چشم

 

نحوه فید کردن سایه چشم در قسمت های مختلف چشم

برای فید کردن سایه چشم در روی پلک و لبه های چشم بهتر است این کار را با حرکت رفت و برگشتی ( مانند حرکت شیشه پاکن ماشین ) انجام دهید تا رنگ سایه چشم یکدست و یکنواخت باشد. برای این کار براش را به آرامی حرکت دهید و هیچگونه فشاری روی پلک وارد نکنید.

برای محو کردن سایه چشم در بالای پلک و جایی که بعد از باز شدن چشم خط عمیقی روی چشم ایجاد می شود نیز لازم است با حرکت رفت و برگشتی براش این کار را انجام دهید.

برای فید کردن دو رنگ مختلف سایه چشم بهتر است از حرکات چرخشی برای براش استفاده کنید. این حرکت را به شکل دایره های کوچک و نزدیک بهم ادامه دهید تا رنگ ها به خوبی با یکدیگر ترکیب و فید شوند. زمانی که مرز بین دو رنگ سایه چشم از بین رفت کار فید کردن سایه چشم نیز به پایان رسیده است! این روش معمولا در گوشه خارجی چشم مورد استفاده قرار می گیرد.

این کار به مهارت و دقت بسیار زیادی نیاز دارد که تنها با تمرین و تکرار بدست می آید. در هنگام فید کردن سایه چشم باید دقت داشته باشید و این کار را تا حدی انجام دهید که تنها مرز بین دو رنگ از بین رود و تیره و روشن بودن سایه چشم به خوبی مشخص باشد.

 

سایه چشم جدید

چند مدل سایه چشم شیک و زیبا را ببینید و از آن ها برای زیباتر شدن آرایش خود ایده بگیرید. در تمام این مدل های از ترکیب چند رنگ سایه استفاده شده و در نهایت آرایش چشم جذاب و منحصر به فردی را ایجاد کرده اند. استفاده از رنگ های طبیعی مانند کرمی، قهوه ای و قهوه ای تیره یکی از بهترین گزینه ها برای داشتن یک آرایش چشم ساده و زیباست که می توانید با اضافه کردن سایه اکلیی و پر زرق و برق جذابیت آن را بیشتر کنید.

 

سایه چشم اسموکی ساده

 

سایه چشم اسموکی ساده

 

سایه چشم اسموکی طلایی

 

سایه چشم اسموکی طلایی

 

سایه چشم طلایی

 

سایه چشم طلایی

 

آرایش چشم با سایه چشم بورگاندی

 

آرایش چشم با سایه چشم بورگاندی

 

آموزش آرایش چشم ساده با سایه چشم سه تایی

آموزش آرایش سایه چشم دودی آبی نفتی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید