دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 8343

بهترین روش اتو کشیدن مو، آموزش اتو کشیدن حرفه ای مو، نکات مهم در اتو کشیدن و صاف کردن موها و حالت دادن موها با اتو را به همراه اینفوگرافی بخوانید!

نکات حرفه ای و آموزش تصویری اتو کشیدن مو

صاف کردن موها با اتوی مو می تواند به آن ها استایلی به شدت نرم و براق بدهد، به همین دلیل است که اکثر خانم ها به دنبال استفاده از این محصول آرایشی هستند. در واقع موهای صاف و لَخت قرن ها است که به عنوان نمادی از زیبایی شناخته می شوند. البته بیش از حد صاف کردن موها با وسایل گرما دهنده می تواند باعث آسیب دیدن آن ها شود، در نتیجه هنگام استفاده از اتوی مو باید کاملا دقت کنید. تکنیک و اتوی مورد استفاده نقش مهمی در مراقبت از موها دارند، در ادامه با نکاتی در رابطه با درست استفاده کردن از اتوی مو، انتخاب اتوی مو بر اساس جنس مو، آموزش قدم به قدم صاف کردن و فر کردن مو با اتو و انواع صفحات اتوی مو به همراه ویژگی هایشان را توضیح خواهیم داد. با زیبامون دات کام همراه باشید!

مدل موهای ساده‌ ی ۵ دقیقه‌ ای - ویدیو

راه صحیح استفاده از اتوی مو

اسپری کردن محلول محافظت در برابر گرما

یکی از قوانین طلایی برای مراقبت از موها در برابر گرمای اتو، اسپری کردن محلول محافظت از گرما است که به منظور کاهش دادن اثر مخرب گرمای اتو و سشوار به کار می رود. حتما از محلول یا لوسیون محافظتی قبل از اتو کردن، استفاده کنید. هیچ وقت دمای اتو مو را از 350 درجه بالاتر نبرید.

 

تنظیم دمای اتوی مو

 

فقط موهای خشک را اتو کنید

ممکن است اتو کردن موهای مرطوب سریع تر و جالب تر باشد، اما به همان سرعت هم مو را تخریب می کند. موها باید کاملا خشک باشند.

تقسیم بندی موها

برای دیدن نتیجه ی بهتر، موها را به دسته های مختلف تقسیم کنید. ابتدا موها را با کلیپس در یک قسمت جمع کنید و به آرامی و به تدریج موها را دسته دسته اتو کنید.

به ملایمت و آرامی حرکت کنید

برای اتو کردن باید آرام و ممتد رفتار کنید. سرعت را از ذهنتان بیرون کنید و سعی کنید هر قسمت را به کمترین حالت ممکن اتو بزنید.

برای حالت دادن به مو از اتو استفاده کنید

برخلاف نامی که دارد، اتوی مو فقط برای صاف کردن موها به کار نمی رود و می توانید با آن موها را فر و موج دار کنید. برای فر کردن موها، قسمتی از مو را بین صفحه های اتو قرار دهید، اتو را بپیچانید و شروع به دور کردن اتو از سمت صورتتان بکنید، طوری که مو در بین صفحات اتو بلغزد. با این راه موهایتان را فر کنید!

از سرم مو استفاده کنید

بعد از پایان کار، حتما سرم به موها بزنید تا حالت خود را حفظ کنند.

چه سایز اتو مویی برای موهای من مناسب است؟

 

اینفوگرافی اتو موی مناسب با جنس مو

اتوی مو - منتخب بهترین برندهای اتوی مو 2018

بهترین اتو مو از چه صفحاتی ساخته شده است؟

اتو مو با صفحه سرامیکی – Ceramic

صفحات سرامیکی قدرت پخش کنندگی گرمایی خوبی دارند و احتمال سوزاندن موها با این مدل اتو کمتر است. سرامیکی که روی صفحات این اتو قرار دارد ممکن است لب پر شده و دچار ناهمواری شود، برای همین بهتر است از اتویی استفاده کنید که سرامیکی نباشد.

 

اتو مو با صفحه سرامیکی

 

اتو مو با صفحه تیتانیوم – Titanium

صفحات تیتانیومی نسبت به سرامیک هم سریع تر داغ می شوند و هم گرما را سریعتر انتقال می دهند. اگر از این اتوهای مو استفاده کنید به دلیل گرم شدن سریعشان، مو را سریعتر اتو میزنید و احتمال سوختن کمتر می باشد ولی از طرفی به همان دلیل، اگر مدت زمان طولانی تر موها در بین صفحه ها باقی بمانند باعث آسیب های جدی می شوند.

 

اتو مو با صفحه تیتانیوم

 

اتو مو با صفحه ی تورمالین – Tourmaline

تورمالین یک کریستال معدنی است که شکسته شده و به عنوان روکش روی صفحات اتوی مو قرار می گیرد. تورمالین باعث درخشان تر شدن، صاف تر شدن و کاهش وز مو می شود.

 

اتو مو با صفحه ی تورمالین

ویدیو فر کردن شگفت انگیز با اتوی مو

صاف کردن موها با اتو و حالت دار کردن انتهای مو

در شماره ی 2 از نرم کننده ی مو بدون نیاز به آب استفاده شده است که روی موها باقی بماند.

در شماره ی 8 از اسپری محافظت کننده ی مو در برابر گرما استفاده شده است.

 

آموزش تصویری اتو کردن مو

 

حجم دادن به تاج سر با اتوی مو

 

اتو کردن موهای تا سرشانه

 

حالت دادن و فر کردن موها با اتوی مو

 

آموزش تصویری فر کردن مو با اتو مو

فر کردن مو با بافت مو و اتو مو

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
سالن زیبایی مریم معصومی
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید