در حال گرفتن اطلاعات...

آرایش چشم - شناخت حالت و مدل چشم ها

بزرگنمایی
دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 12416

برای داشتن آرایش چشم مناسب و کشیدن بهترین مدل خط چشم که به چشمانتان بیاید باید فرم و مدل چشم خود را به خوبی بشناسید!

آرایش چشم - شناخت حالت و مدل چشم ها

از آن جایی که مدت خیلی زیادی است که با زیبامون دات کام همراه هستید و این افتخار ما است، بارها ویدیوهای آرایشی زیادی از بیوتی بلاگرهای معروف شبکه های اجتماعی دیده اید که چگونه با یک دست خط چشم و ریمل می زندد و با دستی دیگر سایه چشم های خارق العاده می کشند. بعد جلوی آینه نشسته اید و با خودتان فکر کردید که چرا آرایش چشم من همانند یک فاجعه است! اما اگر واقعا بخواهید دقیق شوید می بینید که یکی از مهم ترین دلایل زیباتر شدن چشم ها و ترکیب های خاصشان، دانشتن مدل و فرم چشم است.

چشم ها همانند ابروها و لب ها، جزیی بسیار مهم از بدن افراد هستند و خب سایزها و مدل های متفاوتی دارند. همان طور که می دانید، دانستن شکل و فرم چشم و سایز آن به حرفه ای تر آرایش کردن و زیباتر شکل دادن آن کمک شایانی می کند. خب چه کسی آماده است که فرم و شکل چشمش را بشناسد و بر اساس آن آرایش چشم جادویی و جذاب داشته باشد؟!

آموزش آرایش سایه چشم دودی آبی نفتی

چگونه شکل و فرم چشم را مشخص کنیم؟

6 مدل چشم رایج وجود دارند: مونولید (تک پلکی)، گرد، بادامی، رو به پایین، رو به بالا و فرو رفته. برای مشخص کردن مدل چشم باید دو سوال را از خودتان بپرسید:

  1. آیا خط پلک دارید؟
  2. آیا می توانید خط پلکتان را ببینید؟

اگر جواب اولین سوال منفی باشد که نیازی به رجوع به سوال دوم نیست. وقتی که خط پلک ندارید، پس مونولید یا تک پلکی هستید. برای همین بهترین آرایش چشم برای شما درست کردن خط پلک آرایشی است. وقتی این مساله رفع شد، حالا می توانید به قسمت های دیگر آرایش چشم بپردازید.

آموزش خط چشم مناسب برای هر مدل چشم

اگر چشمان شما گرد باشد:

خط پلکی واضح روی پلک دارید و عنبیه چشمتان در بالا و پایین اندکی از پلک دور است و سفیدی چشم کاملا دور آن معلوم است.

اگر چشمان شما بادامی باشد:

خط پلکی واضح بر روی پلک دارید و بر خلاف فرم چشم گرد، عنبیه در بالا و پایین کمی پوشش داده شده است.

 

مدل های چشم

آموزش سایه زدن برای هر مدل چشم

اگر چشمان شما رو به پایین باشد:

گوشه ی خارجی چشمانتان به سمت پایین است. اگر دقیق نمی توانید حدس بزنید، تصور کنید که خطی صاف از چشمتان می گذرد، اگر گوشه ی خارجی چشمتان زیر خط بود که حتما فرم چشمتان پایین افتاده است.

اگر چشمان شما رو به بالا باشد:

گوشه ی خارجی چشمانتان رو به بالا است، اگر تشخیص آن سخت است از همان راهی که برای تشخیص چشم های رو به پایین گفتیم استفاده کنید.

اگر چشمان شما فرو رفته است:

اگر خط پلک دارید ولی مشخص نیست – چون زیر پوست صورتتان مخفی شده است، چشمان شما فر رفته یا هودد گفته می شوند. این مدل چشم معمولا با افزایش سن و شل شدن خاصیت کشسانی پوست رخ می دهد، اما احتمال به دنیا آمدن فردی با این مدل چشم نیز وجود دارد. خیلی از سلبریتی ها این مدل چشم را دارند!

راهنمای کامل برای آرایش کردن چشم ها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید