در حال گرفتن اطلاعات...

اختراعات زیبایی خطرناک در گذشته

بزرگنمایی
دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1491

قدیمی ها معمولا برای اینکه زیبا شوند می گفتند بکشم و خوشگلم کن. در اصل معنی این جمله این است که با روش های سخت و مضر هم حاضر بودند که زیبا شوند. در ادامه به روش های زیبایی در گذشته که برای سلامتی مضر بود می پردازیم.

اختراعات زیبایی خطرناک در گذشته

از گذشته تا به امروز زیبایی و زیباتر شدن یکی از هدف های تمام افراد بوده است. اما امروزه با گذشته تفاوت های بسیاری کرده. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی وسایل و راهکارهای فراوانی برای زیبایی ایجاد شده است در حالی که در گذشته اینها بسیار محدود بودند و اگر وجود داشتند به سختی باید با آن وسایل کار می کرد. در گذشته اختراعاتی وجود داشتن که خوشبختانه فراموش شدند چون برای سلامتی مضر و خطرناک بودند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 

میکرومتر زیبایی

 

میکرومتر زیبایی

 

در گذشته این دستگاه توسط متخصصان زیبایی برای افرادی که مدل بودند استفاده می شد. هدف از استفاده از این دستگاه پیدا کردن عیب و نقص های صورت افراد بود تا بتوانند با عمل جراحی زیبایی این عیب های صورتشان را برطرف کنند. این دستگاه از تعداد زیادی پیچ و مهره تشکیل شده بود و باید روی سر فرد به صورت فیکس قرار می گرفت و فشار زیادی بر سر فرد وارد می کرد. روش های طبیعی و ارگانیک برای زیباتر شدن

 

فر مو

 

دستگاه فر مو

 

در گذشته افرادی که علاقه شدیدی به زیبایی و موهای فر داشتند خطرات و دردسرهای این دستگاه را به جان می خردیند و از آن استفاده می کردند. برای فر کردن مو با این دستگاه ابتدا به موها مواد شیمیایی می زدند سپس دستگاه فر مو که بسیار داغ بود را به سر نزدیک می کردند. این دستگاه برای مو و سلامت سر و بدن بسیار مضر بود. اما افرادی که روی مد بودند تمام سختی های این دستگاه را به جان می خریدند.

 

ماسک یخ

 

دستگاه ماسک یخ

 

در گذشته افرادی که مدل بودند برای تازه نگه داشتن پوست خود و ثابت نگه داشتن آرایششان تا پایان مراسم مدلینگ از تکه ای یخ بر روی صورتشان استفاده می کردند. استفاده طولانی مدت از این دستگاه ضرر داشت چون باعث سرمازدگی پوست می شد. زیبایی صورت و اندام با زنجبیل

 

ریموور کک و مک

در گذشته اکثر افراد روی صورتشان کک و مک داشتند و آن را نوعی عیب می دانستند و برای از بین بردن آن اقدام به روش های سخت می کردند. برای استفاده از این روش و با استفاده از دستگاه مخصوص آن، ابتدا روی صورت یک مایع شیمیایی می زدند و سپس چشم و دهان و بینی را می بستند تا دچار سوختگی نشود. بعد از استفاده از این روش کک ها بعد از یک هفته از بین می رفتند اما این دستگاه خطرات زیادی را برای فرد به دنبال داشت. نکاتی برای زیبایی خانم ها بدون آرایش

 

کلاهک زیبایی

در قدیم برای روشن و صاف شدن پوست صورتشان از دستگاه کلاهک زیبایی استفاده می کردند که خطرات زیادی داشت. این دستگاه حاوی یک کلاه بود که سرشار از فشار اتمسفر پایین بود و به گردش خون کمک می کرد. اما افراد کمی از این دستگاه استفاده می کردند چون باعث ایجاد تنگی نفس در افراد می شد. روش های درمانی چندش آور برای زیبایی

 

ماسک گرم

در گذشته برای نرم کردن و سالم تر کردن پوستشان از این دستگاه استفاده می کردند. این دستگاه به جریان خون کمک می کرد و پوست صورت را نرم می کرد. اما اگر درجه این دستگاه را بالا می بردند برای افراد خطر داشت.

 

دستگاه چال گونه

چال گونه از قدیم آرزوی خیلی ها بوده و به همین دلیل دستگاهش توسط ایزابلا گیلبرت اختراع شد. شاید بعد از چندین بار استفاده به چال مورد علاقه خود می رسیدند اما هنگام جویدن غذا دچار مشکل می شدند.

 

زیبایی بینی

 

دستگاه زیبایی بینی

 

در گذشته افرادی که از بینی طبیعی خود راضی نبودند و حاضر نبودند از عمل جراحی استفاده کنند از این دستگاه استفاده می کردند. این دستگاه بینی را تحت فشار قرار می داد و فرم آن را عوض می کرد. اما معمولا افرادی که از این دستگاه استفاده می کردند در تنفس خود دچار اختلال می شدند.

 

کرم سمی

در گذشته مردم از رادیوم در کرم ها استفاده می کردند. همه می دانستند که رادیوم برای بدن مضر است اما برای جوانسازی پوست از آن استفاده می کردند.

 

ماساژور سر

این ویبراتور الکتریکی با ۴ صفحه برای تقویت جریان گردش خون، جلوگیری از ریزش و رشد سریع تر موها اختراع شد. ایده بدی هم نیست اما ماساژ دادن سر با دست بی خطر است.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید