دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 164

خیلی از دستگاه های برقی از جمله دستگاه قهوه جوش قابل شستشو نیستند و باید آن ها را با روش خاصی تمیز کرد. در این مطلب به روش طبیعی تمیز کردن دستگاه قهوه جوش می پردازیم.

نحوه تمیز کردن قهوه ساز با مواد طبیعی

خیلی از لوازم برقی آشپزخانه پس از استفاده نیاز به تمیز کردن دارند. شستن و تمیز کردن بسیاری از این لوازم برقی آشپزخانه کار سختی است و نیاز به دانست نکات خاص و مهارت دارد. یکی از این لوازم برقی آشپزخانه که در این مطلب به روش های تمیز کردن آن می پردازیم دستگاه قهوه جوش است. بهتر است برای شستن و تمیز کردن لوازم برقی از مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنید. ما روش های طبیعی تمیز کردن را به آموزش می دهیم.

 

تمیز کردن قهوه جوش با سرکه سفید

 

قهوه جوش

 

قهوه جوش را خالی کنید

برای تمیز کردن دستگاه قهوه جوش ابتدا قهوه ای که درون دستگاه هست را خالی کنید. سپس فیلتر تفاله های قهوه را خالی کنید. مقداری سرکه سفید را درون ظرفی بریزید و با مقداری آب مخلوط کنید. سپس این مخلوط را درون ظرف قهوه جوش بریزید. تا تمام جرم های قهوه از ظرف پاک شوند.

قهوه ساز را روشن کنید تا دم بکشد

بعد از ریختن مخلوط آب و سرکه باید دستگاه را روشن کنید تا زمان دم کشیدن تمام شود سپس دستگاه را خاموش کنید و اجازه دهید تا این مخلوط به مدت یک ربع درون دستگاه بماند.

آب را دو بار بجوشانید

در این مرحله برای اینکه طعم و بوی سرکه درون دستگاه باقی نماند بهتر است درون دستگاه آب ساده بریزید و اجازه دهید یک ربع بجوشد تا اثری از بو و مزه سرکه باقی نماند و برای دم کردن قهوه به مشکل نخورید.

نکته: اگر قهوه سازتان کوچک است، سرکه سفید را با نسبت 1:2 بریزید. آموزش مرحله به مرحله رنگ کردن ابرو با قهوه

 

تمیز کردن قهوه جوش فنجانی

 

دستگاه قهوه جوش

 

دستگاه را خالی کنید

برای تمیز کردن قهوه جوش های فنجانی ابتدا هرچه درون دستگاه هست را خالی کنید و مطمئن شوید که تفاله های قهوه درون دستگاه نباشد. درخشش پوست با اسکراب قهوه

سرکه و آب اضافه کنید

سپس برای تمیز کردن آن نصف پیمانه سرکه سفید را با یک پیمانه آب ترکیب کنید و درون دستگاه بریزید. سپس دستگاه قهوه جوش را روشن کنید. اجازه دهید مخلوط درون دستگاه به مرحله جوش برسد و به مدت یک ربع مخلوط آب و سرکه درون دستگاه بماند. کاربردهای غیر خوراکی و جالب پودر قهوه

جوشاندن آب دو بار

در نهایت برای از بین رفتن طعم و بوی قهوه دوبار آب ساده درون دستگاه بریزید و بجوشانید. این کار باعث می شود که پس از این هر بار در دستگاه قهوه دم کردید دیگر هیچ اثری از بو و مزه سرکه نباشد. 8 جایگزین بسیار مناسب شکر برای شیرین کردن قهوه

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
آموزشگاه متین رویان
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید