درمان جالب بیماریها با اسپلیلیوتراپی یا غار درمانی

بزرگنمایی
دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 1345

امروزه برای درمان بسیاری از بیماری های تنفسی و پوستی از روش غار درمانی با نمک استفاده می شود.

درمان جالب بیماریها با اسپلیلیوتراپی یا غار درمانی

در زبان یونانی اسپیلیلیو یعنی غار و برخی واژه اسپلیلیوتراپی را به معنی غاردرمانی می دانند. انسان ها از دوران باستان از آثار غارها بر سلامتی خود آگاه بوده و در زمان جنگها برای در امان ماندن از گزند دشمنان در غارها و معادن نمك برای هفته ها پنهان می شدند. آنها پس از اینكه مجبور بودند مدتها در غارها زندگی كنند، فهمیدند كه علایم برخی از سرفه ها، گرفتگی بینی و سایر بیماری های تنفسی در فضای غارها بهبودی پیدا می کند. کنجکاوی درباره این تاثیر شگفت انگیز باعث شکل گیری اسپلیلیوتراپی شد. علمی که سال ها در مشرق زمین و اروپای مركزی مورد استفاده قرار گرفت.

 

چه کسانی می توانند اسپلیلیوتراپی غاردرمانی شوند ؟

 

غار درمانی

 

غار نمکی یک درمان طبیعی در هوای محیطی کنترل شده است. این غار شبیه غار طبیعی است که در محیط زیست پدید آمده و برای درمان شرایط تنفسی و پوستی بسیار مفید است. این روش از یونانیان باستان به پزشکان امروز رسیده و همچنان هم ادامه دارد. درمان با این روش اثرات بسیار شگفت انگیزی دارد.

 

غار نمک چیست؟

در غار نمک از روش درمان با نمک استفاده می کنند. در واقع غار نمک کلینیک های است که در آن به درمان می پردازند. این روش درمانی در غار نمک کاملا طبیعی و تاثیر گذار است. این روش در گذشته در انگلستان استفاده می شده است. در واقع یونانیان قدیم اطلاعات خوب و مفیدی داشتند که یکی از آن ها اثر مثبت در مسیرهای هوایی است.

 

 

 

نمک دارای خواص زیر است

• آنتی باکتریال

• ضد التهاب

• مخاط(بلغم) بیش از حد را کاهش می دهد.

• عوامل پاتوژن را حذف می کند (گرده هوائی)

 

درمان بیماری ها با نمک درمانی

 

غار نمک

 

  راحت تر کردن علائم تنفسی

نمک درمانی به طور معمول، برای درمان آسم، برونشیت و ورم به کار می رود. همچنین برای حساسیت های فصلی، عفونت گوش، سیاه سرفه، فیبروز کیستیک و ورم لوزه به کار می رود. نمک طبیعی حاوی خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی است که تنفس را راحت می کند. کریستال های ریز نمک پخش شده در هوا، وارد مخاط می شوند، گرفتگی را رفع می کند و پوشش فعال ماکوسیلیاری بینی را تقویت می کند. نمک درمانی کمک می کند تا توازن مایع  سطحی راه های هوایی سیستم تنفسی برقرار شود، موجب بهبود ظرفیت ریه می شود و عملکرد ریه را باز می گرداند. نمک درمانی به طور منظم، سیستم تنفسی سالم را نیز، تقویت می کند.

درمان بیماری های پوستی

اگر شما از بیماری های التهابی رنج می برید که موجب التهاب و خارش پوست می شود، بهتر است از نمک درمانی استفاده کنید. نمک درمانی، خشکی را که باعث خارش و جرم گرفتگی پوست می شود کاهش می دهد. نمک درمانی، شکاف کوچک، جراحت یا سایش پوست را درمان می کند، در حالی که ورم زخم را پس از جراحی نیز کاهش می دهد. نمک درمانی، التهابات را کم می کند و به پوست این امکان را می دهد تا جراحت ها را به سادگی درمان کند. این درمان برای کسانی که از اگزما، پسوریازیس، آکنه و جوش ناشی از استرس رنج می برند مناسب است.

تقویت سیستم ایمنی

بله، نمک درمانی سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند. خاصیت ضد التهابی در نمک طبیعی، واکنش های سیستم ایمنی را کاهش می دهد. کاهش واکنش های سیستم ایمنی بدن، علائم حساسیت را کم می کند. نمک درمانی، فشار عصبی را به وسیله تولید یون های منفی آرام می کند که باعث تقویت سیستم ایمنی می شود. این امر به کاهش خستگی و احیا بدن کمک می کند. خواص نمک دریا برای زیبایی

آرام کردن فشار عصبی

به غیر از درمان مشکلات تنفسی و بیماری های پوستی، نمک درمانی به شکل شگفت آوری، آرامش بخش است. تصور کنید که در یک اتاق ساکت و نسبتاً تاریک، برای یک ربع در سکوت نشسته اید. این درمان، فشار عصبی را کم می کند، عملکرد قلبی را تقویت می کند و حس ها را احیا می کند. نمک درمانی فرصت مناسبی است تا شما بر تنفستان به طور آرام و آهسته تمرکز کنید. نمک درمانی، همانند تمرکز ذهن(مدیتیشن) بر روی ذهن و روان تأثیر مثبت می گذارد. فواید نمک برای زیبایی

 

 روش های اثربخشی نمک

 قرار دادن مقدار زیادی نمک یا سنگ نمک در یک اتاق

برای استفاده از این روش مقداری نمک و یا یک سنگ نمک را درون اتاق می گذارند. اثربخشی درمان با این روش کم است چون نمک نمی تواند در اندازه مناسب با هوای جو و اتمسفر آنجا تبخیر شود. در این روش فرد باید چندین ساعت در اتاق بماند تا شاهد اثرات درمان شود. رفع مشکلات مو با اضافه کردن نمک در شامپو

نمک درمانی مرطوب 

در این روش شوری نمک در هوا استنشاق می شود. تاثیر این روش بیشتر از روش بالاست. اما خاصیت ضد باکتریایی نمک در این روش کم می شود چون نمک مرطوب فقط به بینی می رسد و وارد گلو و دهان نمی شود. زیرا، نمی تواند به مکان هایی برود که اثر نمک بیشتر مورد نیاز است به همین دلیل است که چند روز در ساحل بودن کمتر از یک ساعت در یک اتاقی که با اسپری و جریان هوای نمک دارد ، موثر است. آشنایی با خواص سنگ نمک برای زیبایی و سلامتی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید