دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 2638

بوی بد برای همه افراد آزار دهنده است. همه افراد دوستدار پاکیزگی و بوی خوش هستند. بوی بد حوله هم یکی از بوهای آزار دهنده است که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

ساده ترین روش های از بین بردن بوی بد حوله

همه ما دوست پاکیزگی و بوی خوش را دوست داریم. همه افراد تمایل دارند بعد از حمام که بدنشان پاکیزه و خوشبو است از یک حوله تمیز و خوشبو هم برای خشک کردن بدنشان استفاده کنند. اما معمولا حوله ها چون تمام رطوبت را به خودشان می گیرند خیلی زود بوی بد می گیرند. اما ما برای رفع این مشکل یکسری راه حل هایی را به شما پیشنهاد می کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

رفع بوی بد حوله با آفتاب

برای اینکه حوله بوی بد نگیرد پس از شستشو آن را در حالت خشک کن ماشین لباسشویی قرار دهید و پس از درآوردن از ماشین لباسشویی آن را روی بند و در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید تا خشک شود. خطر دستمال کاغذی برای خانم ها

 

رفع بوی بد حوله با سرکه سفید

 

شستن حوله

 

یکی دیگر از روش های خانگی از بین بردن بوی بد حوله این است که شما مقداری سرکه سفید را درون ماشین لباس شویی بریزید. اما هیچ گونه شوینده دیگری به آن اضافه نکنید. سپس ماشین لباسشویی را روشن کنید. سرکه سفید به تنهایی می تواند تمام باکتری ها را از بین ببرد و دیگر حوله ی شما بوی بد نمی دهد. اما یادتان باشد به هیچ وجه بجز حوله لباس دیگری درون ماشین نیاندازید. تا سرکه بتواند به راحتی حوله را ضدعفونی کند. روش های پاک کردن لاک از روی فرش لباس و سطوح دیگر

 

رفع بوی بد حوله با نوشابه و سرکه

اما این دو کاربردهای دیگری هم دارند برای این استراتژی شما به دو بار چرخش نیاز دارید. در اولین چرخه، یک چهارم نوشابه سودا را اضافه کنید و سپس داغ ترین درجه را اجرا کنید و در طول چرخه دوم ، یک فنجان کامل سرکه سفید اضافه کنید تا به طور کامل باکتری ها و کپک ها از بین بروند. اشتباهاتی که زیبایی شما را تهدید می کند.

 

رفع بوی بد حوله با مایکروویو

شما می توانید تمام حوله های خود مثل حوله آشپزخانه و حوله دست و صورت و حوله بدن خود را کمی مرطوب کنید و برای 3 دقیقه درون ماکروفر بگذارید. گرمای ماکروفر می تواند میکروب ها و باکتری های موجود در حوله را از بین ببرد. البته این کار دقت کافی می خواهد و باید مراقب میزان درجه دستگاه باشید تا باعث سوختگی نشود.

 

رفع بوی بد حوله با مواد شوینده

 

حوله های رنگی

 

خیلی اوقات با اینکه حوله را شسته ایم باز هم بوی بد می دهد. این اتفاق به دلایل خاصی می تواند باشد. مثلا ممکن است لباس برای مدت زیادی در ماشین لباسشویی مانده و دیر پهن شده است به همین خاطر رطوبت باعث ایجاد بوی بد در حوله می شود. خیلی وقت ها هم ممکن است مواد شوینده به اندازه کافی نریخته باشیم و حوله به خوبی تمیز نشود. بنابراین لازم است بعضی وقت ها حوله را مجدد بشوییم تا بوی بد آن برطرف شود. با شستن مجدد و استفاده از مواد شوینده به اندازه لازم باکتری ها از بین می روند و دیگر حوله بوی بد نمی دهد. به هیچ وجه هنگام شستن حوله از مایع نرم کننده لباس استفاده نکنید چون باعث انتقال باکتری های حوله می شود. نظافت منزل چند وقت یکبار انجام شود؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
آموزشگاه متین رویان
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید