دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۶
5
تعداد رای‌دهندگان: 2371

باشگاه ها و سالن های ورزشی نه تنها یک مکان عالی برای ایجاد تناسب اندام هستند بلکه فرصتی برای ایجاد کسب درآمد عالی نیز ایجاد می کنند! آیا می دانید چگونه می توان یک باشگاه ورزشی افتتاح کرد؟

چگونه باشگاه ورزشی بزنیم؟ پیش نیازها و ملزومات یک شروع حرفه ای

افتتاح یک باشگاه ورزشی می تواند فرصت کسب و کار خوبی برای تعدادی از افراد باشد و همچنین سودآوری زیادی را نیز به همراه دارد اما این کسب و کار چالش هایی را نیز به همراه دارد که باید به آن ها توجه کرد و با در نظر گرفتن بسیاری از نکات ریز و درشت یک باشگاه ورزشی خوب و پردرآمد افتتاح کنید. با زیبامون دات کام همراه باشید و با پیش نیارها و ملزومات یک شروع حرفه ای بیشتر آشنا شوید.

چگونه آرایشگر شویم؟ پیش نیازها و ملزومات یک شروع حرفه ای

 

برنامه ریزی برای باز کردن باشگاه ورزشی

 

یک مکان قابل دسترسی و سودآور انتخاب کنید

 

نمای بیرونی باشگاه ورزشی

 

همانند سایر کسب و کارها، بخش قابل توجهی از موفقیت باشگاه ورزشی به موقعیت مکانی آن بستگی دارد. محل ورزشگاه باید به گونه ای انتخاب شود که در دسترس گروه های سنی که قرار است از باشگاه استفاده کنند، باشد. معمولا بسیاری از افراد ترجیح می دهند به باشگاه های نزدیک بروند و زمان زیادی را در مسیر رسیدن به باشگاه ورزشی نباشند!

بهترین موقعیت برای افتتاح باشگاه ورزشی جاییست که در آن سالن ورزشی وجود نداشته و تقاضای زیادی نیز برای آن وجود داشته باشد.

 

سرمایه گذاری

 

پول

 

افتتاح باشگاه ورزشی در ابتدا هزینه هایی دارد که باید به آن ها توجه داشته باشید. اجاره محل باشگاه، خرید تجهیزات مخصوص سالن ورزشی، استخدام مربی، هزینه مجوز و ... همگی مواردی هستند که در شروع کسب و کار باید برای آن سرمایه گذاری کنید. 

 

چگونه آتلیه عکاسی بزنیم؟ پیش نیازها و ملزومات یک شروع حرفه ای

 

پیش نیازهای راه اندازی یک سالن ورزشی

 

مشخص کردن زمینه های ورزشی و فراهم کردن تجهیزات ورزشی

 

محوطه بیرونی باشگاه ورزشی

 

بهترین سالن ورزشی آن است که زمینه های ورزشی متنوعی را برای مشتریان خود ارائه دهد. ابتدا تحقیق کنید در محدوده باشگاه ورزشی شما چه سالن های ورزشی وجود دارد و چه امکاناتی را برای مشتریان فراهم کرده اند. بهتر است شما تجهیزات ورزشی متفاوت تر و متنوعی تری را در سالن ورزشی خود داشته باشید تا رقابت بهتر و بیشتری با سایر باشگاه های ورزشی ایجاد شود.

 

خرید وزنه های مخصوص ورزش و بدنسازی

 

وزنه های مخصوص باشگاه

 

معمولا افراد مختلف با هدف ایجاد تناسب اندام و عضله سازی به باشگاه های ورزشی مراجعه می کنند و به همین دلیل به دنبال تمریناتی هستند که در آن ها از وزنه های ورزشی سبک تا سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است برای باشگاه ورزشی خود یک مجموعه کامل از وزنه های سبک تا سنگین را خریداری کنید تا افراد مختلف بتوانند متناسب با نیاز خود از بهترین وزنه های ورزشی استفاده کنند. 

 

خرید دستگاه های ورزشی تخصصی

 

دستگاه ورزشی تخصصی

 

بسیاری از سالن های ورزشی مدرن تعدادی دستگاه ورزشی تخصصی دارند که افراد می توانند از آن ها برای تمرینات حرفه ای استفاده کنند. هرچه تجهیزات تخصصی ای که در باشگاه ورزشی خود استفاده می کنید بیشتر باشد مطمئنا افراد ورزشکار بیشتری به سالن شما مراجعه خواهند کرد.

این دستگاه ها معمولا فرصت عضله سازی خوبی را برای قسمت های مختلف بدن از جمله عضله سازی پاها، قفسه سینه، سرشانه و ... ایجاد می کنند و افراد زیادی تمایل دارند با استفاده از این دستگاه ها تمرینات قدرتی و تخصصی داشته باشند.

 

خرید تجهیزات ورزشی ثابت

 

دستگاه های ورزشی ثابت

 

در کنار تمام تجهیزات اولیه برای سالن ورزشی خود بهتر است از دستگاه های ورزشی ثابت و مدرن نیز استفاده کنید. این دستگاه در واقع فرصت تمرینات ورزشی که با افزایش ضربان قلب همراه است را بدون حرکت در اطراف محیط باشگاه را فراهم می کند و به طور کلی با نام ماشین های کاردیو ( cardio machines ) شناخته شده هستند. بهتر است یک مکان مخصوص برای این دستگاه ها در باشگاه ورزشی خود در نظر بگیرید و با قرارد دادن فن های برقی، تلویزیون و ... موقیعت ورزشی سرگرم کننده ای را برای مراجعه کنندگان خود فراهم نمایید. دستگاه های تردمیل و دوچرخه ثابت از جمله دستگاه های معروف در این زمینه هستند.

 

کلاس های آموزشی داشته باشید

 

فوتبالیست

 

بسیاری از افراد تمایل دارند یک ورزش خاص را به طور حرفه ای یاد بگیرند. بهتر است در باشگاه ورزشی خود کلاس های آموزشی مربوط به یک یا چند رشته ورزشی نیز داشته باشید و جلسات مختلفی در طول هفته را به آن اختصاص دهید. از جمله این ورزش های تخصصی می توان به ورزش های رزمی، فوتبال، والیبال، بسکتبال، یوگا، پیلاتس، زومبا و ... اشاره کرد.

 

استخدام مربیان و افراد متخصص در زمینه های ورزشی مختلف

 

مربیان ورزشی

 

برای اینکه کلاس های آموزشی باشگاه ورزشی شما مشتریان بیشتری را به خود جلب کند بهتر است از چند مربی با تجربه و شناخته شده استفاده کنیدو با این کار باشگاه ورزشی شما معروف تر و محبوب تر خواهد شد!

 

منشی و مسول ثبت نام در کلاس های ورزشی داشته باشید

 

دو مرد در حال گفتگو

 

بهتر است از افراد خوش رو با روابط عمومی خوب به عنوان منشی و کسی که برای اولین بار با مراجعه کنندگان ارتباط برقرار می کند استفاده کنید. هرچه برخورد محترمانه تر و صمیمی تری با مشتریان خود داشته باشید تاثیرات آن را در جذب مشتری بیشتر نیز خواهید دید. توصیه می شود برای افرادی که از خدمات باشگاه ورزشی شما استفاده می کنند یک کارت ویژه صادر کنید و از این طریق اعتبار ویژه ای به باشگاه ورزشی خود ببخشید.

 

چگونه طراح لباس و مد شویم؟ پیش نیازها و ملزومات یک شروع حرفه ای

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
آرایش دائم آمیا2
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید