از بین بردن لکه های مختلف از روی دیوار

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
5
تعداد رای‌دهندگان: 2793

تمیز کردن دیوار ها یکی از کارهایی است که برای اغلب خانم ها سخت است. اما اگر با انواع لکه های دیوار آشنا شوید و راه تمیز کردن آن را بدانید تمیز کردن دیوارها بسیار آسان می شود.

از بین بردن لکه های مختلف از روی دیوار

اکثر مردم فصل بهار و تابستان که می شود دوست دارند از دیدن نور خورشید و آسمان پاک و زیبا و همچنین طبیعت سبز زیبا لذت ببرند و بر همین اساس ترجیح می دهند تا پرده ها را کنار بزند و پنجره ها را باز کنند و لذت ببرند. البته نکته ای که اینجا وجود دارد این است که با کنار زدن پرده ها برخی افراد نگران کثیف بودن دیوارهایشان هستند و دوست ندارند تا لکه ها و کثیفی های روی دیوار دیده شود.

برای همین ما در این مطلب پاک کردن انواع لکه ها از روی دیوار را به شما آموزش می دهیم. برخی افراد از پاک کردن دیوارها بیزارند و آن را کار دشواری می دانند. در صورتی که چنین نیست و اگر تکنیک های آن را بدانید خیلی هم آسان است. برای شروع شما نیاز به چند دستمال تمیز دارید. از دستمال هایی استفاده کنید که بعد از تمیز کردن جای آن ها روی دیوار نماند. نکته بعدی این است که شما باید نوع لکه روی دیوار را بشناسید. چون هر لکه با روش مخصوص خودش پاک می شود. در ادامه به بررسی انواع لکه ها و روش پاک کردنشان می پردازیم.

 

پاک کردن لکه دوده و سیاهی از روی دیوار

 

از بین بردن لکه

 

برای تمیز کردن لکه سیاهی از روی دیوار بهتر است از بخار شوی استفاده کنید و آن را از بالا به پایین بکشید. اگر می خواهید سیاهی اطراف بخاری و شوفاژ را تمیز کنید بهتر است از یک دستمال تمیز و پودر رختشویی ترکیب شده در کمی آب استفاده کنید. سپس با یک دستمال تمیز و خشک دیگر آن را خشک کنید تا جای دستمال روی دیوار باقی نماند. برای راحتی کار یک کاسه بزرگ بردارید و درون آن مقداری پودر رختشویی ریخته و کمی هم آب بریزید و هم بزنید تا کف کند. برای تمیزی بیشتر دیوار ها میزان پودر را زیاد بریزید.

برخی اوقات ممکن است لکه دوده ها با این روش کاملا از بین نروند چون برخی لکه ها روغنی هستند. بنابراین باید از مواد قلیایی تری برای تمیز کردن استفاده کنید. یکی از بهترین پاک کننده های قلیایی سولفات تری سدیم است. یک تا دو قاشق غذاخوری از سولفات تری سدیم را در 4 لیتر آب ولرم حل کنید. یک اسفنج تمیز بردارید، آن را به محلول آغشته کرده و بلکه دوده روی دیوار را بشویید. سپس با اسفنج تمیز و مرطوب آن را از روی دیوار پاک کنید. دقت کنید که اگر میزان سولفات تری سدیم بیشتر از دو قاشق شود، دیوار کدر و مات می شود. هنگام استفاده از این موادعینک و ماسک را هم فراموش نکنید.

 

پاک کردن لکه پاستل و مداد شمعی از روی دیوار

اکثر بچه های کوچک در سنین خاصی روی دیوار های خانه را نقاشی می کنند. مادرها هم مجبورند برای پاک کردن این لکه ها دست به کار شوند. بهترین پاک کننده دیوار برای این لکه ها جوش شیرین است. البته دقت کنید که هنگام ترکیب جوش شیرین با آب میزان جوش شیرین زیاد نباشد تا به رنگ دیوار آسیبی وارد نکند. سپس محلول جوش شیرین را با یک پنبه به دیوارها بمالید. برای پاک کردن مدادرنگی از روی دیوار هم می توانید از خمیر دندان و مسواک استفاده کنید.

 

پاک کردن لکه واکس روغنی از روی دیوار

برخی اوقات بر روی دیوار کنار جا کفشی لکه واکس کفش ها باقی می ماند برای تمیز کردن آن باید یک دستمال کاغذی روی لکه بگذارید و با اتو روی آن نگه دارید تا کمی داغ شود. با این روش لکه روغنی واکس آب شده و پاک می شود. درمان تنگی نفس در خانه تکانی و کار با شوینده ها

 

پاک کردن لکه جوهر از روی دیوار

 

دستمال کشیدن دیوار

 

برای پاک کردن لکه جوهر نیاز به الکل سفید دارید. مقداری الکل را به پنبه آغشته کنید و بر روی لک دیوار بزنید. اگر پنبه شما جوهری شد برای اینکه لکه روی دیوار پخش نشود پنبه خود را عوض کنید. در نهایت با یک پارچه تمیز و خشک دیوار را خشک کنید. نقاطی از خانه که باید آن ها را تمیز کنید

 

پاک کردن لکه مداد از روی دیوار

بهترین پاک کننده برای لکه مداد از روی دیوار پاک کن است. اما اگر با پاک کن پاک نشد می توانید از جوش شیرین نیز استفاده کنید. حتما از سمت تمیز پاک کن استفاده کنید تا خود پاک کن دیوار را لکه دار نکند. خانه تکانی با ترکیبات پاک کننده خانگی

 

پاک کردن لکه انگشت از روی دیوار

 

تمیز کردن دیوار

 

معمولا خانه هایی که در آن بچه های کوچک هستند لکه انگشت زیاد روی دیوار می ماند. برای تمیز کردن این نوع لکه یک عدد سیب زمینی را بردارید و از وسط نصف کنید و آن را روی دیوار بمالید. سپس با یک اسفنج تمیز جای لکه را پاک کنید. توجه داشته باشید که این دستور تنها برای دیوارهای رنگ روغنی و پلاستیکی مفید است. زیبایی دیوار ها با از بین بردن لکه دوده از روی دیوارها

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید