دسته: مو تاریخ نگارش: ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 905

چگونه یک مدل رنگ موی مناسب انتخاب کنیم؟ تفاوت بین انواع رنگ مو در چیست؟ چگونه با رنگ مو جوان تر دیده شویم؟

چگونه یک مدل رنگ موی مناسب انتخاب کنیم؟

چه خانمی باشید که به دنبال ترندهای رنگ موی 2018 باشد و یا خانمی باشید که به صورت کلاسیک از رنگ مو استفاده می کند، باید تفاوت بین مدل های رنگ مو و تاثیری که روی موهایتان می گذارند را بشناسید. تمام رنگ ها برابر نیستند و تاثیرات و ماندگاری برابری نیز ندارند. 5 شاخه ی اصلی در مدل های رنگ مو وجود دارد که به رنگ های موقت، رنگ های نیمه موقت، رنگ های دائم، هایلایت ها و رنگ کردن ریشه ی مو تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم تا بتوانید بهترین مدل رنگ مو را برای خودتان انتخاب کنید، با زیبامون دات کام همراه باشید!

رنگ موی قرمز متناسب با رنگ پوست

رنگ موی موقت ( Temporary Hair Color )

پرده های رنگی متفاوتی از خاکستری و رنگ های پاستیلی (11 مدل رنگ مو پاستیلی که حتما میپسندید به همراه تصاویر)

مدت زمانی است که شبکه های اجتماعی را به تسخیر خود درآورده اند، این رنگ ها که بعضا ترند نیز هستند برای گرفتن عکس های متنوع و اینستاگرامی بسیار جذابند، اما همه نمی توانند چنین رنگ های بولدی را به مدت طولانی روی موهایشان داشته باشند، به همین دلیل رنگ موهای موقت بهترین گزینه برای خانم های تنوع دوست می باشند که می توانند هرطوری که دوست دارند با این ترکیبات روی موهایشان بازی کنند. از انواع اسپرهای رنگ موی موقت تا گچ های رنگ موی موقت آماده ی رنگی کردن موها هستند. این رنگ ها با اولین شامپوی مو کاملا پاک می شوند.

 

رنگ موی موقت

 

رنگ موی نیمه دائم ( Semi-Permanent Hair Color )

اگر می خواهید که رنگ موی پاستیلی یا کلا بولدتان مدت زمان بیشتر از یکی دو روز روی سر باقی بماند، از رنگ های نیمه دائم استفاده کنید. این رنگ موها آمونیا ندارند و درنتیجه نیاز به دکلره کردن موها نیز وجود ندارد و تقریبا تا ده بار شستشوی موها روی سر باقی می مانند. رنگ های نیمه دائم بهترین انتخاب برای خانم هایی هستند که نمی خواهند ریشه ی موها آسیب ببیند و از آن جایی که این رنگ ها به مرور فید می شوند از یه رنگ جذاب و بولد برای تنوع استفاده کنید.

رنگ موی قهوه ای متناسب با رنگ پوست

رنگ موی شرابی و آلبالویی

 

رنگ موی دائم ( Permanent Hair Color )

اگر برنامه دارید که رنگ موی مورد علاقه تان را به مدت طولانی روی سر داشته باشید، این مدل رنگ موی دائم بهترین انتخاب است. این مدل رنگ مو هفته ها باقی می ماند و تا رنگ کردن بعدی آنچنان فدینگ و پاک شدنی ندارند، رنگ موهای دائم می توانند به روشن کردن و تیره کردن تدریجی موها نیز کمک کنند و یکی از رنگ هایی هستند که موهای خاکستری را به طور کامل کاور می کند. اما موضوعی که باید همیشه به خاطر داشته باشید این است رنگی را انتخاب کنید که با رنگ اصلی موهایتان هماهنگ باشد.

 

رنگ موی هایلایت بلوند

همه چیز درباره انواع اکسیدان و پودر دکلره و پایه موها

رنگ موی هایلایت ( Highlights )

نیازی نیست که کل موهایتان را همیشه رنگ کنید، می توانید با هایلایت و رنگ های مختلف بازی کنید و به موهایتان عمق و حجم بدهید، هایلایت های وسیع و پهن خیلی وقت است که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند و به حای آن ها مدل هایی مانند آمبره، سامبره، بالیاژ و بیبی لایت آمده اند که به موها حجم و زیبایی می دهند.

 

انواع مش و هایلایت

 

رنگ کردن ریشه مو ها ( Root Cover Up )

بعضی از خانم ها ریشه های موهایشان به سرعت رشد می کند و خاکستری می شود، برای اینکه هر هفته موهایشان را رنگ نکنند و به ریشه ها آسیب نرسانند بهتر است از رنگ های اسپری و پوری مخصوص ریشه استفاده کنند. این رنگ ها نیز به راحتی در حمام بعدی از موهایتان پاک می شوند.

 

رنگ کردن ریشه

رنگ مو زنانه بهاری - ترندهای رنگ موی پاریس 2018

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
لیزر پریسان
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید