عمل درشت کردن چشم ها ( کانتوپلاستی )

دسته: عمل های زیبایی و مراقبت ها تاریخ نگارش: ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 8780

این روزها عمل زیبایی به تمام بخش های بدن مربوط می شود و هر کسی می تواند با توجه به نیاز یا خواسته اش، تغییراتی در چهره و ساختار آن ایجاد کند و این می تواند حتی در بزرگ کردن و تغییر حالت چشم ها هم دخالت داشته باشد. درباره عمل کانتوپلاستی بیشتر بدانید.

عمل درشت کردن چشم ها ( کانتوپلاستی )

جراحی زیبایی چشم ها را می توان به انواع گوناگونی تقسیم بندی کرد. اما به طور کلی هدف از این جراحی ها، اصلاح فرم چشم ها، اندازه و ایجاد حالتی مناسب و دلخواه در آنهاست که در هر فرد می تواند متفاوت باشد. یکی از رایج ترین روش های جراحی زیبایی چشم، بلفاروپلاستی است که تمرکز آن روی اصلاح فرم پلک هاست و افتادگی و پف دار بودن آنها را بهبود می بخشد. اما روش  دیگر، کانتوپلاستی است که مستقیما با خود چشم ها سر و کار دارد. درباره این روش بیشتر بدانید.

توصیه های جراحان زیبایی برای یک نتیجه عالی از عمل زیبایی

 

کانتوپلاستی چیست؟

این روش جراحی زیبایی چشم ها، معمولا 2 نوع متفاوت دارد:

کانتوپلاستی که جراحی گوشه خارجی پلک هاست (محل اتصال 2 پلک بالا و پایین به یکدیگر) .

اپیکانتوپلاستی که جراحی گوشه داخلی پلک هاست.

 در واقع کانتوپلاستی روشی است برای بزرگ کردن، برطرف کردن نقص چشم ها مانند افتادگی و خواب آلودگی آنها و یا ایجاد حالت زیبا و دلخواه در چشم ها مانند ایجاد حالت چشم گربه ای و کشیده رو به بالا که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در بعضی از این جراحی ها، با سفت کردن عضلات چشم ها، حالت پیری و افتادگی و خواب آلودگی آنها را می توان برطرف کرد اما برای بزرگ کردن چشم ها، لازم است که برش هایی در پلک ایجاد شود.

 

کانتوپلاستی می تواند یک عمل ترمیم هم باشد...

در بسیاری از بیمارانی که جراحی بلفاروپلاستی انجام داده اند، ممکن است در اثر کشیده شدن عضلات چشم ها مخصوصا در پلک پایین، حالت رو به پایین و ظاهرا خسته در چشم ها ایجاد شود که می توان کانتوپلاستی را روشی برای برطرف و ترمیم کردن این حالت در چشم ها انتخاب کرد و در نظر گرفت.

بلفاروپلاستی - نکاتی مهم راجع به جراحی پلک

 

روش جراحی کانتوپلاستی چگونه است؟

در این جراحی ها با توجه به میزان گردی یا بسته بودن چشم ها (که اصطلاحا چشم بادامی یا چشم مغولی نامیده می شود)، جراح طول برش ها را در گوشه خارجی یا داخلی چشم ها تعیین می کند. با ایجاد این چاک ها در گوشه خارجی یا داخلی، حالت بسته بودن پلک ها به یکدیگر ترمیم می شود و روی چشم (یا گوشه داخلی یا گوشه خارجی)، حالت 2 پلکی طبیعی ایجاد می گردد که باعث بزرگ تر شده اندازه چشم ها هم می شود.

در بسیاری از بیماران با پلک بسته، نمای گوشه های چشم مشخص نیست که جراحی و ایجاد چاک در این ناحیه، می تواند این قسمت را بیرون بیاورد. گاهی لازم است برای بزرگ شدن چشم ها، قسمتی از پلک بالا یا پایین برداشته شود که در این صورت، اندازه چشم ها تا میزان بیشتری افزایش می یابد.

 

عوارض این جراحی چیست؟

عدم تقارن چشم ها با یکدیگر

ایجاد اسکارهای مشخص روی پلک

ایجاد چین های اضافی و بزرگ و غیر طبیعی

ایجاد خون مردگی و هماتوم

 

در عارضه عدم تقارن چشم ها با یکدیگر، اگر این عدم تقارن بسیار بزرگ و معلوم باشد، حتما لازم است تا یک جراحی ترمیمی دیگر انجام شود.

 

دوره بهبود و ریکاوری بعد از کانتوپلاستی چقدر است؟

معمولا این دوره بین 2 تا 4 هفته زمان نیاز دارد تا بیمار بتواند به طور کامل خود را بهبود یافته بداند. البته چشم عضو بسیار حساسی است و لازم است که مراقبت ها را تا مدت بیشتری انجام داد. مثلا از خسته شدن زیاد چشم ها، مالیدن آنها و یا آرایش کردن زیاد بپرهیزید.

معمولا اسکار کوچکی از کانتوپلاستی روی پلک ها باقی می ماند که اصلا نگران کننده نیست زیرا فقط با دقت و توجه بسیار زیاد مشخص خواهد بود.

 

عکس قبل و بعد از عمل کانتوپلاستی

 

عکس قبل و بعد از عمل چشم کانتوپلاستی

 

عکس قبل و بعد از عمل درشت کردن چشم

 

عمل اپیکانتوپلاستی

 

عمل درشت کردن چشم

 

عمل زیبایی و ترمیمی ماموپلاستی - پاسخ به سوالات رایج

روش کرایولیپولیز در لاغری چقدر موثر است؟

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید