دسته: مو تاریخ نگارش: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 126

موهای شما نقش زیادی توی زیباتر شدن صورتتون دارن، یکی از روش های بیشتر کردن این زیبایی، استفاده از اکسسوری های مو هست که هر خانومی باید انواع مناسب با نوع چهره خودشو داشته باشه.

اکسسوری مو، مدل های متناسب با هر مدل صورت

استفاده از مدل مو با تل های زیبا یا انواع گیره و گل سرهای شکیل و دوست داشتنی، می تونه خیالتونو برای آماده شدن توی هر مراسم و مهمونی و جشنی راحت کنه، چون با این اکسسوری های مو، می تونین خیلی راحت موها رو مدل بدین و از سادگی و زیبایی و البته سرعتی که در آماده شدن دارین، لذت ببرین. انواع اکسسوری زیبا و ضروری که هر خانومی لازمه داشته باشه رو در ادامه ببنین اما مهم تر از اون،  تناسب این اکسسوری ها با مدل و فرم صورت و چهره هستش که شاید تا به حال زیاد درباره اش نشنیدین.

 

صورت بیضی

اگه فرم صورت بیضی دارین، باید بهتون تبریک بگیم، چون تمام مدل های اکسسوری مو رو می تونین امتحان کنین و خیالتون راحت باشه که کاملا بهتون میاد و باعث زیباتر شدنتون میشه.

 

اکسسوری برای صورت بیضی

 

صورت گرد

برای اینکه صورت گردتون رو با اکسسوری ها زینت بدین، باید از انواعی استفاده کنین که به اون درازا و طول بیشتری بده. هر اکسسوری ای که کاملا روی سر بنشینه (مخصوصا تل ها) می تونه گردی صورت رو بیشتر کنه، پس برای شما خوب نیست. انواع تاج ها و همچنین گلسرهایی که حالت رشته ای دارن، برای شما مناسب ترن.

 

اکسسوری مناسب برای صورت گرد

 

صورت قلبی شکل

با صورت قلبی همین طور که از اسمشم معلومه، باید پیشونی پهن و چونه باریک داشته باشین، پس بهترین اکسسوری ها، اونایی هستن که پهنای چونه رو متعادل کنن و در عوض چیزی به پهنای پیشونی اضافه نکنن. در واقع انواع گلسر و شانه مو که در بالا یا کنار سر استفاده بشه ، می تونه بهترین گزینه باشه، چون معمولا با این اکسسوری ها، مو باید حالت باز داشته باشه که به سادگی در اطراف گردن و چونه قرار می گیره و حالت و فرم صورت رو متعادل و متناسب می کنه.

 

اکسسوری مناسب صورت قلبی

 

صورت دراز و مستطیلی

برعکس صورت های گرد، شما نیاز دارین که به گردی و پهنای صورتتون، اضافه بشه و از درازی و کشیدگی اون، کم بشه. بنابراین به شما انواع تل مو، هد بند و توربان رو معرفی می کنیم که می تونه بخشی از پیشونی رو بپوشونه و کشیدگی چهره رو متعادل کنه.

 

توربان

 

صورت مربعی

اگه صورت مربعی دارین، هر اکسسوری رو می تونین استفاده کنین، اما باید اون اکسسوری روی موهاتون طوری سوار بشه که تمام موها رو به عقب بکشه و چیزی روی پیشونی یا اطراف صورت باقی نمونه.

 

مدل اکسسوری برای صورت مربعی

 

با زیبامون دات کام همراه بشین و از آموزش های بیشتر تو زمینه مو و زیبایی، لذت ببرین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکتر رضا نادری
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید