دسته: چشم و ابرو تاریخ نگارش: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 1588

چجوری خط چشم گربه ای بکشیم؟ خط چشم گربه ای برای هر مدل چشم چجوریه؟ چجوری با کشیدن خط چشم گربه ای چشم های زیبا و فریبنده داشته باشیم؟

خط چشم گربه ای، آموزش کشیدن خط چشم برای هر مدل چشم

اگه به تاریخچه ی آرایش صورت دقت کنین، فصل جدا و خاصی رو در مورد خط چشم گربه ای پیدا می کنین، خط چشم گربه ای ترکیبی از تمام تکنیک های ممکن آرایش چشم در طول سالیان دراز هست، بله درست حدس زدین، قدمت خط چشم گربه ای به 1920 بر می گرده، موقعی که ژوزفین بیکر (Josephine Baker) که یکی از ستاره های کوچک سینمای صامت بود خط چشم گربه ای با مژه های پرپشت و مشکی رو معروف کرد. از اون موقع خط چشم دنباله دار توسط خیلی از سلبریتی ها از جمله آدری هپبورن (Audrey Hepburn)، سوفیا لورن (Sophia Loren) و بریژیت باردو (Brigitte Bardot) به مرحله ی جدیدی از زیبایی و مد رسوندن.

خط چشم - آموزش کشیدن 4 مدل خط چشم برای انواع چشم

خط چشم ژلی یا مایع رو بردارین و بر اساس مدل چشمتون شروع به کشیدن کنین! البته قبلش چندتا نکته وجود داره که باید رعایت کنین:

نکات مهم برای کشیدن خط چشم گربه ای

پیدا کردن زاویه مناسب

یه کارت (حالا میتونه بیزنس کارتتون باشه یا هرچی) رو بردارین و لبه ی اون رو با انتهای خط مژه پلک پایین همردیف کنین. حواستون باشه که کارت رو طوری بگیرین که دنباله ی خط چشم رو به سمت بالا با زاویه حداقل 45 درجه بکشه.

خط کشیدن

خط چشمی رو به سلیقه خودتون انتخاب کنین و خطی رو در امتداد لبه ی کارت بکشین، خط باید طوری باشه که از آخرین مژه شروع بشه و به سمت گوشه ی خارجی یعنی دم ابرو بره.

به گوشه ی داخلی و خارجی چشم دقت کنین

حالا برگردین و بقیه پلک رو از بالای خط مژه به سمت انتهای خط قبلی بکشین، سعی کنین که خط حدالامکان به مژه ها نزدیک باشه و فاصله ی بین مژه و پلک رو پر کنین. همین کار رو برای خط مژه پلک پایین هم انجام بدین.

پیدا کردن شکل مناسب برای چشم شما

حالا که پایه ی خط چشم گربه ای رو رسم کردین، باید ببینین که چشمتون تو کدوم دسته قرار می گیره...

خط چشم گربه ای برای چشم های دور از هم

خط چشم دراماتیک می تونه فاصله ی چشماتون رو بیشتر هم بکنه، برای همین بهتره که دنباله ی اون رو کوتاه و به سمت کاملا بالا بکشین. بعدش خط چشم رو از گوشه ی داخلی پلک به سمت پایین ببرین و روی واترلاین پلک پایین رو هم بکشین.

 

چشم های دور از هم

 

خط چشم گربه ای برای چشم های نزدیک به هم

درست برخلاف چشم های دور از هم که همه ی تمرکز خط چشم رو برای گوشه ی داخلی گذاشته بودین، اینجا باید تا جایی که می تونین و امکان داره خط چشم رو بلند و از میانه ی چشم به خارج بکشین و کاملا هم به سمت بالا باشه.

 

چشم های نزدیک به هم

 

خط چشم گربه ای برای چشم های کوچک

برای چشم های کوچک سعی کنین که خطوط رو کمی محو بکشین، چون کشیدن خطی که خیلی به مژه ها نزدیک باشه و کشیده باشه می تونه چشم رو کوچیکتر نشون بده. می تونین از سایه چشم مایع و مداد چشم استفاده کنین که بدون تنگ تر و کوچیکتر کردن چشم ها می تونه زیباتر نشونشون بده. آرایش چشم های ریز و کوچک با این ترفند ها

 

 چشم های کوچک

 

خط چشم گربه ای برای چشم های فرو رفته

چون چشم ها فرو رفته هستن، اگه خط کوچک بکشین اصلا دیده نمی شه. بهترین کار استفاده از براش زاویه دار و خط چشم ژلی هستش که باید از گوشه ی داخلی پلک بکشین و به سمت بالا در گوشه ی خارجی چشم امتدادش بدین و واترلاین پلک پایین رو تا میانه بکشین تا متعادل به نظر برسه، برای این مدل چشم ها باید بیشترین تمرکز رو روی گوشه ی خارجی و پلک پایین بذارین. آموزش آرایش مخصوص چشم‌های کوچک و گود

 

چشم های فرو رفته

 

خط چشم گربه ای برای چشم های بادامی

برای اینکه چشم های بادامی جذاب تر و کشیده تر به نظر برسن از دو سوم پلک بالا و پایین دو خط باریک به سمت بالا بکشین و یه دنباله ی نیمه بلند براش رسم کنین. خط چشم پلک پایین رو حتما روی واترلاین بکشین. آرایش چشم بادامی، آموزش سریع برای مبتدی ها

 

چشم های بادامی

 

خط چشم گربه ای برای چشم های تک پلکی

چون این مدل چشم ها خط پلک ندارن، باید خط چشم رو حدالامکان به خط پلک نزدیک بکشین و حتما پهن با دنباله ی به شدت بالایی باشد. اگر می خواین چشم گردتر و شبیه به عروسک باشه خط رو ضخیم تر بکشین و دنباله ی اون رو کوتاه تر بگیرین.

 

چشم های تک پلکی

ممنونیم که با زیبامون دات کام همراهین!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکتر نداف کرمانی
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید