دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 375

خنک نگه داشتن خونه توی روزای گرم تابستون کار سختی اما غیر ممکن نیست. می تونیم با انجام بعضی روش ها به خنک کردن خونه کمک کنیم.

چگونه در تابستان خانه را خنک نگه داریم؟

خنک نگه داشتن خانه در این روزهای گرم تابستان کار دشواری است. اما با رعایت یکسری نکات می تونیم از گرم شدن بیش از حد خونه جلوگیری کنیم و اینکه در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنیم. در این مطلب با ما همراه باشین تا با انواع روش های خنک کردن خانه در تابستان بیشتر آشنا شوید. 

 

برای خنک کردن خانه در تابستان فر و گاز را خاموش کنید

بهتره در فصل گرما با روشن کردن گاز حرارت و داغی رو وارد فضای خونه نکنیم. سعی کنیم بیشتر از غذاهای خنک و غذاهایی که کمتر نیاز به پخت مدت طولانی دارن استفاده کنیم. برای مثال آبدوخیار بهترین غذا در فصل گرماست که از گرمازدگی هم جلوگیری می کنه. بهترین توصیه ها برای جلوگیری از عرق سوز شدن در فصل گرما

 

برای خنک کردن خانه در تابستان از پرده کرکره ای استفاده کنید

پنجره ها نقش مهمی در خنک نگه داشتن خونه دارن. پرده های کرکره ای گرما رو بیرون و خنکی رو داخل خونه نگه می داره. در انتخاب جنس و رنگ این پرده ها دقت کنید زیرا باید جلوی نور رو کاملا بگیرن و خونه رو کمی تاریک کنن. برای زیبایی و تاثیر بیشتر بیرون پنجره چند گل و گیاه قرار دهید تا تاثیر بیشتری در خنک نگه داشتن خونه داشته باشه.

 

چگونه هوای خانه را سرد کنیم؟

 

خانواده ای نشسته در زیر باد کولر گازی

 

برای سرد کردن خانه بهتره در ساعات اوج گرما از وسایلی مثل اتو و ماشین لباس شویی و جاروبرقی استفاده نکنیم. لباس هایی بپوشید که نیاز به اتو نداشته باشه. چون استفاده از اتو باعث گرم شدن فضای خونه می شه. بهترین مواد غذایی برای فصل تابستان

 

چگونه خانه را خنک کنیم؟

بستن درب اتاق ها از بیرون رفتن هوای خنک در گرم ترین ساعات روز جلوگیری می کنه. همچنین باید در اتاق رو در ساعات خنک شب باز بگذارید حتی اگر از کولر استفاده می کنین. با این کار هوای خنک به صورت طبیعی تر در فضای خانه ی شما جریان خواهد داشت. چگونه در گرمای تابستان آرایش ماندگاری داشته باشیم

 

چگونه باد پنکه را سرد کنیم؟

 

خنک کردن خانه با پنکه

 

حتی یک کولر هم نمی تواند یک نسیم مصنوعی خنک دریایی رو به وجود بیاره اما شاید با این ترفند و یک پنکه ساده شما بتونید از پس اون بر بیایید. درون یک ظرف مناسب مقداری یخ قرار بدید. حال این ظرف یخ رو به گونه ای در مقابل مسیر و جریان باد پنکه قرار دهید که باد منشع شده از پنکه از میان یخ ها عبور کرده و سپس در فضای خانه جریان یابد. این باد تا متر ها سرما رو حفظ می کنه و شما چیزی از یک نسیم کنار آب کم نخواهید داشت.

 

خنک شدن بدون کولر

چندین بطری کوچک آب رو به یخ تبدیل کرده و سپس اونا رو در پشت پنکه آویزان کنید که این روش ها همانند روش قبل بسیار به کمک شما می آد و باعث خنک شدن خونه بدون کولر می شه.

 

راههای خنک شدن بدن

برای خنک شدن بدن بهتره از لباس هایی با جنس نخ استفاده کنین. همچنین باید زمان تغییر، تعویض و یا نظافت ملحفه و روتختی ها رو باید کوتاه تر کنید. این کار نه تنها به بهداشت و تمیزی تخت و اتاق شما کمک می کنه بلکه نقش به سزایی در هرچه بهتر شدن خواب و البته دمای تخت شما داره. منسوجاتی مثل ملحفه و بالش های پشمی عایق های خوبی هستند ولی برای این فصل استفاده از کتان بهتر است چرا که این نوع پارچه بسیار بهتر هوا را از خود عبور داده و خنک تر هستند.

 

چگونه بدن خود را خنک نگه داریم

 

دختری در حال نوشیدن آب با بطری

 

شاید خنک کردن بدن از داخل هم ایده بدی نباشد که مدام به دست فراموشی سپرده می شه. اما چگونه؟ از نوشیدن نوشیدنی های خنک گرفته تا گذاشتن پارچه خنک بر روی مکان هایی از بدن که ضربان قوی تری دارند مثل مچ دست و گردن. ایده دیگر انتخاب هوشمندانه لباس هاست که باز هم باید به سراغ لباس های نخی و نوعی از پارچه بروید که به راحتی هوا از میان بافت های آن ها عبور می کنه. در رابطه با رنگ ها هم حتما اطلاع از جذب گرما و انرژی توسط لباس های تیره تر دارید. پس باید در فصل گرم به سراغ رنگ های روشن بروید.

 

وسایلی که از ورود گرما در تابستان جلوگیری می کند

حتما شما هم چه در سرویس های بهداشتی به هنگام استحمام و یا در هنگام آشپری از آشپزخانه از منابع آب گرم استفاده می کنید. یا اصلا مدام بر روی اجاق شما غذا ها در حال جوشیدن و تولید بخار هستند. روشن کردن هواکش ها بعد از یک دوش بخار یا هنگامی که در حال آشپزی هستید بسیار در هدایت و انتقال هوای گرم به خارج از منزل تاثیر داره. پس از فن و یا هودهای آشپزخانه غافل نشوید.

ممنون از اینکه زیبامون رو همراهی کردین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
به آرا ایده آل سهند
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید