دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 181

با استفاده از این روش ها بدون نیاز به هزینه ی زیاد و یه سرعت به کاهش وزن خود کمک کنید و از داشتن اندامی ایده آل لذت ببرید.

کاهش وزن سریع با این روش های ساده

این روزها مشکل چاقی بین مردم بسیار فراگیر شده و عده ای برای رهایی از آن حاضرند دست به هر کاری بزنند. یکی از روش های عمومی برای رهایی از چاقی رژیم گرفتن است. در این مطلب با ما همراه باشین تا 30 راه حل برای کاهش وزن رو به شما بگوییم.

 

چربی‌ زدائی از بدن با مصرف حبوبات

برای چربی زدایی از بدن می توانید به جای مصرف گوشت های سرخ کرده از حبوبات مصرف کنین. حبوبات سرشار از فیبر و پروتئین هستند و چربی هم ندارند و بهترین جایگزین برای گوشت هستند. باید و نبایدهای خوردنی در رژیم لاغری و کاهش وزن

 

تمرینات آکروباتیک

یکی از محققین در این باره می‌‌گوید: ”گذراندن کلاس‌ها و تمرینات مربوطه اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهد و به‌علاوه، از خطرات این قبیل تمرینات می‌کاهد.“ تمرینات آکروباتیک به عقیده این محقق از بهترین راه‌های کاستن از وزن بدن است. رژیم غذایی جادویی برای عروس خانم ها

 

انجام ورزش کوتاه روزانه

 

ورزش کردن

 

بدن انسان به ”عادات“ پاسخ می‌ده. پس اگر شما بدنتون رو عادت داده‌اید که روزانه به‌طور مثال ده دقیقه ورزش کنید، سعی کنید این عمل شما همه روزه و به‌طور مداوم صورت بگیره. بدن شما به این ورزش کوتاه مدت طوری عادت می‌کند که ترک عادت باعث ناراحتی و چاقی‌های موضعی خواهد شد.

 

اراده قوی و محکم

با داشتن یک رژیم غذایی برای کاهش وزن، انجام تمرینات مداوم، پرهیز از خوردن چربی‌های مزاحم و مصرف روزانه چربی‌ها، اراده خود را قوی کنین. این کار به سلول‌های بدن شما فرصت بازسازی و دوباره‌سازی می‌ده. رژیم لاغری - چگونه به راحتی وزن کم کنیم

 

انجام ورزش های کوچک

اگه جایی هستین که مجبورین در صف بایستین عضلات شکم خود رو منقبض کنید. دم و بازدم داشته باشین. این حرکات کوچک تاثیرات بزرگی در سلامت شما خواهد داشت.

 

گوش دادن موزیک

هنگام ورزش کردن حتما موزیک گوش کنین چون به تمرینات شما هیجان میده و اثر گذاری آن بیشتر می شود.

 

مصرف پروتئین سبز

 

تناسب اندام

 

یک لیوان لوبیای سبز حاوی هفت گرم پروتئین است، همین مقدار نخودفرنگی به اندازه یک دانه تخم‌مرغ دارای پروتئین است. پس در کنار گذاردن تدریجی پروتئین حیوانی، حبوبات به‌ویژه لوبیا، لوبیای سبز و نخودفرنگی را فراموش نکنید.

 

مصرف نکردن غذاهای آماده و پرکالری

 

غذاهای کم کالری

 

اگه مدام در حال سفر هستین به هیچ وجه از رستوران های بین راهی غذاهای چرب و پرکالری نگیرین به جای آن خودتان غذاهای رژیمی و سالم تهیه کنین و با خود ببرین.

 

کاهش اشتیاق غذا خوردن

خیلی از افراد همیشه با لذت و اشتیاق زیادی غذا رو می خورن. همین اشتیاق زیاد به غذا باعث چاق شدن فرد می شود. برای جلوگیری از این موضوع می تونین قبل غذا دوش بگیرین یا پیاده روی کنین یا دوچرخه سواری و هر کاری که مغایر با خوردن است رو انجام بدین.

 

پیاده روی

قبل از غذا حتما پیاده روی داشته باشین تا به لاغری شما کمک کند. پیاده روی قبل از غذا خوردن سوخت و ساز بدن شما رو بالا میبره.

 

راه رفتن اصولی و سوزاندن کالری

یک ماشین پله‌پیمائی، می‌تواند چند صد کالری را در طول یک ساعت بسوزاند. دامنه سرعت این ماشین به‌مراتب بیشتر از کارکرد معمولی پاهای یک فرد است. اگر برای حرکات و تمرینات عضلات پا به ماشین پله‌پیمائی دسترسی ندارید، سعی کنید قدم‌های شما حین راه رفتن بلند و دارای ضرباهنگ یک اندازه باشد تا عضلات پاهایتان تقویت شود و کالری بسوزانید.

 

یادداشت برداری

به عنوان مثال اگه دوست دارین یه غذا یا خوراکی رو بخورین اما مقاومت می کنین بهتره این اراده قوی خودتون رو در یک دفترچه یادداشت کنین تا بعدها همین کارهای کوچک انگیزه ای شود تا شما بتوانید هدف های بزرگتری داشته باشین و همچنین اراده ای قوی تر برای کاهش وزن دداشته باشین.

 

استراحت عضلات

وقتی شما عضلات سالم و قوی داشته باشین سوخت و ساز بدنتان هم بهتر می شود. بنابراین حین تمرین به علاتتان کمی استراحت بدهید.

 

ورزش نیم ساعت

اگه بتونین در طول روز 30 دقیقه ورزش کنین و اونو هرروز تکرار کنین خیلی مفیده. این زمان بسیار مناسب است. اما اگر روزی فرصت نکردین و زمان کمتری داشتین نا امید نشوید. اگه بتونین در کنار ورزش های عضلانی از ورزش هایی که نیاز به تمرکز داره مثل یوگا، انجام بدین، خیلی مفیده.

 

مصرف خوراکی های کم کالری

برای اینکه هوس غذاهای پر کالری و چاق کننده رو نکنید بهتره از خوراکی های کم کالری مثل ذرت یا کیک های خانگی کم چرب و یا لقمه های خونگی ساده و کم کالری استفاده کنین و با مصرف اینها اشتهاتونو به غذا رو کم کنین.

 

 برنامه مبارزه با چاقی

برای رژیم گرفتنتون یکسری اهدافی مشخص کنین و اونا رو یادداشت کنین در نهایت در پایان ماه به یادداشت هاتون نگاه کنین که خلاف اون عمل نکرده باشین. چون ما اغلب از اهداف خود فاصله می‌گیریم و تنها راه جلوگیری از اون بررسی ماهانه عملکرد ما در تغذیه بدنمان است.

 

آزاد نگه داشتن دست‌ها

هنگام بالا رفتن از پله از نرده های کنار پله استفاده نکنین چون با ابن کار کالری خیلی کمی می سوزانید، پس بهتره هنگام بالا رفتن از پله ها دست هاتون آزاد باشه.

 

آشپزی نکردن در موقع گرسنگی

اگه در هنگام گرسنگی آشپزی کنین هم میزان غذای زیادی میپزین و هم اینکه در حین پخت از غذا می خورید. بهتره با خوردن یک تکه سیب یا یک لیمو ترش از اشتهاتون کم کنین.

 

نقش رنگ‌ها در تغذیه

بهتره هنگام غذا خوردن از ظرفهای رنگ آبی استفاده کنین. چون رنگ آبی و رنگ هایی که سرد هستند اشتها رو کاهش می دن. اما برعکس رنگ قرمز و رنگ هایی که تن گرم دارن اشتها رو زیاد می کنند.

 

اهمیت عضلات بدن

برای سوزاندن چربی هاتون باید عضلات قوی داشته باشین. بنابراین به عضلاتتون اهمیت بدین و برای حفظ و سلامت اونا تلاش کنین. پس سعی کنین آهسته وزن کم کنین تا به عضلاتتون فشار نیاد.

 

آرام غذا خوردن

تند غذا خوردن باعث چاقی و معده درد میشه. بنابراین همیشه آهسته و آرام غذا بخورین تا هم از خوردن غذا لذت ببرین هم چاق نشوین.

 

انجام تمرین مورد علاقه

اگر به دویدن علاقه دارید، به‌هنگام خسته شدن از دویدن زیاد، زمانی را به تمرین دیگری اختصاص دهید. اگر از آن تمرین هم خسته شدید با راکت، زمانی را توپ بزنید. پرداختن به حرکات و تمرینات متفاوت روش تمرینی شما را در حالت مثبت نگاه خواهد داشت.

 

عدم فعالیت بعد از غذا

دویدن بعد غذا متابولیسم بدن رو کاهش میده. بنابراین برای بالا رفتن متابولیسم بدن و افزایش سوخت و ساز و لاغر شدن بهتره قبل از غذا خوردن بدوید و ورزش کنید.

 

پارو زنی و تناسب اندام

با استفاده از دستگاه پاروزنی که در باشگاه است به آب شدن چربی شکم و تقویت عضلات بازو کمک کنید.

 

خرید رفتن با معده پر 

زیرا افراد گرسنه در انتخاب غذاهای مورد نیاز اغلب چربی‌ها و شیرینی‌جات را انتخاب می‌کنند، بدون اینکه به نیاز بدن خود به ویتامین‌ها و کالری توجه کنند.

 

جلوگیری از لاغری سریع

افرادی که می خوان لاغربشن نباید خیلی زود وزن کم کنند چون دوباره احتمال برگشت اضافه وزن وجود داره. بنابراین بهتره وزن کم کردن به صورت تدریجی باشه تا برنگرده.

 

نوشیدن مایعات خنک

نوشیدن مایعات خنک باعث مصرف انرزی از بدن میشه بنابراین به لاغر شدن کمک می کنه.

 

نخوردن غذای خیلی داغ

برای لاغر شدن بیشتر غذاهای سرد بخورید چون زیرا هضم غذای سرد به آسانی صورت نمی‌گیره و باید بدن اونو گرم کنه و این کار مستلزم مصرف کالری قابل توجهی است. به این ترتیب روند هضم و جذب کند انجام می‌گیره و از گرسنگی زودرس جلوگیری می‌شه.

 

عدم حذف وعده غذائی

به هیچ وجه هیچ وعده غذایی رو حذف نکنین و به جای اون به مقدار کم و در چندین نوبت غذاهای کم کالری مصرف کنین.

ممنوع از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکتر لاله صادقی
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید