دسته: هنر و سبک زندگی تاریخ نگارش: ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 335

اگر برای تمیز کردن خانه و از بین بردن لکه ها از ترکیب مواد شوینده استفاده می کنید، این روش کاملا غلط است و خیلی وقتها باعث مرگ می شود.

مواد شوینده ای كه هرگز نباید باهم تركیب كنید

هر کدام از مواد شوینده به تنهایی کاربرد دارن اما نباید اونا رو با هم ترکیب کنیم. مخلوط کردن مواد شوینده با هم باعث ایجاد ترکیبات شیمیایی خطرناک می شه که برای سلامت بدن به شدت خطرناک هست و خیلی وقت ها هم باعث مرگ می شه. در ادامه با این مواد شوینده آشنا می شوید.

 

خطر ترکیب مواد شوینده

 

انواع شوینده ها

 

 همیشه هنگام استفاده از مواد شوینده از دستکش استفاده کنین و حتما هواکش حمام و دسشویی رو روشن کنین و یا اینکه یک در یا پنجره را باز کنین تا هوای آزاد جریان پیدا کنه. به هیچ وجه دو ماده شوینده رو با هم ترکیب نکنین و یا اینکه همزمان از آن ها استفاده نکنین. اگر قرار است از 2 ماده استفاده کنین حتما صبر کنین ماده اول شسته و کاملا خشک شود سپس از ماده شوینده دوم استفاده کنین. ترکیب شوینده ها باعث تولید گازهای سمی خطرناک میشه پس از ترکیب اونا خوددارای کنین.

 

ترکیب این مواد شوینده با هم ممنوع

 

ترکیب مواد شوینده

 

وایتکس + سرکه = گاز کلر

کلر در وایتکس سفید با اسید سیتریک در سرکه واکنش نشان میدهد و در نتیجه ، گاز کلر، ترکیب قدرتمندی خواهد شد.قرار گرفتن در معرض گاز این مواد می تونه منجر به درد قفسه سینه، تورم و تاول در گلو، ریه چشم و پوست شود.

وایتکس + آمونیاک = گاز کلر

این گاز باعث مشکلات تنفسی می شه و به ریه آسیب می زنه. به هیچ وجه این دو ماده رو ترکیب نکنین چون برای سلامت بدن خیلی خطرناک هست و هنگام استفاده هر یک از این مواد حتما از هواکش استفاده کنین.

وایتکس + ایزوپروپیل الکل = کلروفرم

کلروفوم همان ماده ای که آدم ربا ها از آن برای ربودن قربانیان خود استفاده میکنن. کلروفرم هم از طریق پوست و هم از راه استنشاق جذب می شود و میتونه به سیستم عصبی، چشم، ریه، پوست، کبد، کلیه و سایر اعضای بدن آسیب برسونه.

پراکسید هیدروژن + سرکه = اسید پراتیک

اسید پراتیک به راحتی توسط پوست جذب شده و یک ترکیب بسیار سمی است که میتونه غشای مخاطی دهان، گلو و مری رو از بین ببره.

جرم گیر + جرمگیر = انفجار

بعضی وقتها برخی افراد برای شستشوی حمام و دسشویی از جرمگیر استفاده می کنن و بعد می بینن اونجوری که باید تمیز نشده و میرن سراغ یه جرمگیر دوم و اونو روی محیط میریزن. این کار بسیار خطرناکه و باعث انفجار میشه.

جوش شیرین و سرکه

به هیچ وجه این دو ماده رو باهم ترکیب نکنین باعث ایجاد کف میشه و اگه این دو ماده رو درون ظرف در بسته بریزین باعث انفجار میشه.

لوله باز کن و لوله باز کن قوی تر

اگر لوله هایتان گرفته است باید مراقب باشید که از چه ماده ای استفاده می کنین به هیچ وجه دو تا لوله باز کن رو همزمان استفاده نکنین چون باعث تولید گازهای سمی و در نهایت باعث انفجار می شه.

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکوراسیون دکسا
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید