دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 331

وجود حشرات در محل سکونت ما واقعاً آزار دهنده است. اما بر اساس توصیه های متخصصین بهداشت و حشرات، با دیدن یک حشره احتیاجی به ترس عصبی و برداشتن یک ظرف بزرگ سم برای پاک کردن خانه نیست و خیلی از راه های ساده برای ازبین بردن آنها وجود دارد.

روش های خانگی برای از بین بردن مورچه ها از خانه

وجود حشرات در خانه آزار دهنده است. البته برخی حشرات خطرناک هم هستن اما برخی دیگر کم خطر ولی آزار دهنده هستن، مثل مورچه ها. بعضی افراد با دیدن این مورچه ها تصور می کنن که باید برای از بین بردن اونا خونه رو سم پاشی کنن، درحالی که اینطور نیست و می تونن با چند راهکار ساده باعث دفع این حشرات از محیط بشن. در ادامه با ما همراه باشین تا شما رو با چندین راهکار دفع مورچه ها از خانه آشنا کنیم. روشی فوری و ساده برای دفع مگس از خانه

 

از بین بردن مورچه ها با روغن دارچین

 

روغن دارچین برای دفع مورچه

 

مورچه ها معمولا جانواری رومخ و مزاحمی در فضای خونه هستن. با گرم شدن هوا حضور این حشرات در خانه پررنگ تر می شه. استفاده از عصاره اصل روغن دارچین یه راه ساده و بی خطر برای دفع مورچه ها از خانه است. برای این کار می تونین چند قطره (حدود 5 قطره روغن را درن یک لیوان آب بریزین) و مخلوط کنین. سپس اینو در جاهایی از خونه که مورچه ها هستن اسپری کنین. عصاره اصل روغن دارچین باعث بهم خوردن سیستم عصبی مورچه ها می شه و دیگه نمیتونین همدیگه رو خبر کنن و وجود خطر و محل غذارو بهم اطلاع بدن. بنابراین با این کار به راحتی میشه مورچه ها رو دفع کرد. محافظت در برابر نیش پشه ها در تابستان

 

از بین بردن مورچه ها با ساخت سم مورچه

شما می تونین خودتون توی خونه یک مخلوط ساده ای رو تهیه کنین که با استفاده از اون مورچه ها از محیط دفع بشن. برای ساخت این محلول می تونید مقداری آب با شکر و اسید بوریک رو مخلوط و داخل مایکروویو گرم کرده، سپس به خوبی تکون بدید تا کاملاً حل بشن.  سپس یک تکه پنبه رو درون این محلول فرو کنین و روی کاغذی بگذارین. این کاغذ و پنبه رو در محل هایی که مورچه ها هستن بزارین. بعد چند روز می بینین که تمام مورچه ها مسموم شدن و دیگه خبری از مورچه ها نیست.

 

از بین بردن مورچه ها با سرکه سفید

 

دفع مورچه با سرکه

 

سرکه سفید بوی قوی و تندی داره که مورچه ها این بو رو دوست ندارن. برای این کار مقداری آب و سرکه سفید رو باهم مخلوط کنین و در محل هایی که مورچه ها هستن اسپری کنین. این کار هم باعث تمیز شدن و ضدعفونی شدن محیط می شه و هم اینکه باعث دفع مورچه ها میشه.

 

از بین بردن مورچه ها با تفاله قهوه

بوی قهوه باعث از بین بردن رد بویی که مورچه ها روی زمین برای پیدا کردن مسیرشون میزارن رو از بین ببره. شما می تونین در محل هایی که مورچه ها وجود دارن کمی تفاله قهوه بزارین و با این کار باعث دفع مورچه ها از خانه شوید.

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکوراسیون دکسا
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید