دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 664

شاید تا به حال از قاعدگی مردان چیزی نشنیده باشید، اما باید گفت که مردان هم مانند زنان دوران قاعدگی را طی می‌کنند.

دوران قاعدگی آقایان چگونه است؟

شاید خیلی ها فکر کنن که قاعدگی فقط مخصوص خانم هاست. و شنیدن کلمه قاعدگی آقایان شاید برای خیلی ها عجیب باشه اما حقیقت اینه که مردان هم دوران قاعدگی دارن. اما دوران قاعدگی مردان تفاوت هایی با قاعدگی زنان داره. در این دوران مردان به جای خونریزی دوچار حالات روحی بد عصبی و تندخویی می شن.

 

نشانه ها و نحوه تشخیص عادات ماهیانه مردانه

 

پرخاشگری مردان

 

خیلی از مردها از وجود این اتفاق در درون خودشون آگاه نیستن. اما در حقیقت برای مدت چند روز یا یک ماه مردان دچار حالات بد روحی، غمگینی، افسردگی و عصبانیت و بد خلقی می شن. علت اصلی این مشکل در بدن مردان بهم خوردن تعادل هورمون جنسی تستوسترون است. به گفته پزشکان تنظیم این هورمون در سطح بدن مردان باعث سلامت کلی بدنشون می شه. عصبانیت علت و درمان بدخلقی در هوای گرم

 

عوامل به وجود آورنده عادت ماهیانه در مردان

مصرف برخی داروها

مصرف برخی داروهای استروئیدی می تونه در سطح میزان هورمون تستوسترون اختلال ایجاد کنه و باعث عادت ماهیانه مردان شود. به همین علت به ورزشکاران و بدنسازان توصیه میشه از این داروها استفاده نکنن.

بیماری

برخی بیماری ها مثل سرطان باعث می شه تا رژیم غذایی فرد محدود بشه و برخی مواد غذایی به بدنش نرسه. همین کمبود ویتامین و مواد غذایی باعث افسردگی و ناراحتی ناشی از عادت ماهیانه می شه.

انجام جراحی های خاص

برخی جراحی ها مثل مانند جراحی های پروستات و بیضه که در ترشح طبیعی تستوسترون اختلال ایجاد می کنن، شدت عوارض عادات ماهیانه رو در مردان افزایش می دن.

کم خوابی

کم خوابی باعث تشدید علائم عادت ماهیانه مردان می شود. بهتره مردان روزانه 8 ساعت خواب داشته باشن. علائم معده درد عصبی و راه های درمان آن

 

پیشگیری قطعی از عادت ماهیانه در مردان

 

عصبانیت مردان

 

یه شیوه زندگی سالم و بدون استرس با تغذیه خوب و همراه با ورزش می تونه از این عادت ماهیانه مردان جلوگیری کنه.

 

چه کسانی در معرض این عارضه هستند؟

مردانی که غذاهای مملو از پروتئین و بدون الیاف گیاهی می‌خورن در معرض کاهش سروتونین قرار می‌گیرن. سروتونین مهم‌ترین ناقل عصبی در مغز است و وجود مقدار کافی اون باعث احساس نشاط در انسان می‌شه. غذاهای چرب و و وعده‌های غذایی فاقد سبزیجات میزان سروتونین خون رو کاهش می‌ده.

 

کمک خانم ها در زمان عادت ماهیانه همسرشان

مهمترین کمکی که خانم ها در این دوران می تونن به همسرانشون بکنن اینه که اونارو به حال خودشون رها کنن و مهربانتر از قبل با آنان رفتار کنن.

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
اپیلاسیون نانا
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید