دسته: نکات زیبایی و آرایشی تاریخ نگارش: ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 1230

خط لب رو چجوری باید بکشیم؟ آیا خط لب به ماندگاری و دوام رژ لب کمک میکنه؟ چجوری از صبح تا شب رژلبمون پاک نشه؟!

خط لب کشیدن، راهنمای حرفه ای و اصولی + عکس

ترفندهای جالب و هوشمندانه برای اینکه رژ لب مدت طولانی تری روی لب باقی بمونه و عالی به نظر برسه!

آیا از خط لب کشیدن هراس دارین؟ البته بعید هم نیست وقتی که لب هایی رو می بینین که بالا و پایین رو از خط اصلی بیرون زدن برای اینکه به اشتباه پرتر و درشت تر به نظر برسه، بکل از وسیله ای به نام خط لب بیزار بشین. اما اشتباه نکنین، خط لب اگر درست استفاده بشه نه تنها می تونه لب ها رو پرتر نشون بده، بلکه میتونه رنگ رژ لب رو هم بهتر و طبیعی تر کنه، از ریختن رژلب روی پوست جلوگیری کنه و باعث ماندگاری طولانی مدتش هم بشه. برای همین بهتره که مطلب زیر رو از دست ندین! آرایش مخصوص شکل لب های شما کدام است؟

فکر کنین خط لب پرایمر هستش

همونطوری که پرایمر به موندگاری کرم پودر روی صورت کمک میکنه، خط لب هم دقیقا همان کار رو انجام میده. خط لب مثل یک سد دفاعی در برابر ریخته شدن رژلب عمل میکنه و قبل از رژ لب زدن باعث ماندگاری و از دست ندادن حالتش تا پایان روز میشه. بعضی وقت ها هم میتونین خط لب رو هم قبل و هم بعد از رژ لب اصلی به لبهاتون بزنین. برای اینکه رژ لب خیلی عالی و بدون نقص روی لب بشینه در نهایت هم با مداد لب بالا و پایین لب رو چک و درست کنین.

رنگ صحیح رو انتخاب کنین

اکثر میکاپ آرتیست ها اعتقاد دارن که وقتی می خواین از رژ لب بولد استفاده کنین باید از خط لب همرنگش استفاده کنین. اگر نمی تونین خط لب همرنگ رو پیدا کنین بهتره که از مداد لبی که اندکی روشنتر باشه استفاده کنین که خیلی واضح و مشخص نباشه.

 

رژ لب بولد زدن

 

تنها زمانی باید خط لب تیره تر از رژ لب استفاده کنین که دارین از رژ لب نود برای لب ها استفاده می کنین. از رنگی استفاده کنین که یک پرده از رنگ اصلی لبتون تیره تر باشه که بتونین دور لب رو اندکی تیره تر از داخلش دربیارین که به لب ها مدل و بُعد میده.

 

رژ لب نود زدن

 

استفاده از خط لب نامرئی...!

اگر رژ لب های مورد علاقه ی زیادی دارین و نمی تونین برای همشون خط لب جور کنین، از یک فرمولاسیون شفاف و بی رنگ استفاده کنین! خط لب هایی که بی رنگ و مرطوب کننده هستن و در عین حال از ریختن رژ لب و برق لب جلوگیری میکنن استفاده کنین. 3 راه برای تأثیرگذاری بیشتر خط لب

یک نکته ی هوشمندانه: اگر از این خط لب روی انگشتتون بزین و به گوشه های خارجی چشم بمالین تا از شکسته شدن کرم پودر اطراف چشم جلوگیری بشه (بخصوص برای خانم های مسن)

توصیه های خط لب زدن

- مهمترین نکته واسه زدن خط لب اینه که لب رو ریلکس نگه دارین و اندکی هم باز باشه. اگه لب رو به هم بسته نگه دارین باعث میشه خطوط غیرطبیعی رسم کنین که جذابیت هم نداشته باشه.

- مطمئن بشین که مداد لبتون خوب و نوک تیز باشه، اول از همه روی قسمت وسط لب یک ضربدر رسم کنین، بعد با خط لب از بالاترین نقطه مرکز لب تا کناره های لب رو بکشین.

- برای لب پایین هم اول مرکز لب رو بکشین و بعد به اطراف و گوشه های لب بستش بدین.

برندهای معروف رژلب مدادی و خط لب

خط لب کشیدن

 

ممنونیم که با زیبامون دات کام همراهین!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید