دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 367

چجوری قبل از عروسی اندام متناسب و کشیده ای با تمرینات یوگا و مدیتیشن داشته باشیم؟ چیکار کنیم که در روز عروسی بهترین استایل و پُز رو در عکس ها و مراسم داشته باشیم؟

حرکات یوگا برای اندامی متناسب قبل از مراسم عروسی + عکس

داشتن استرس و اضطراب قبل از جشن عروسی یه موضوع کاملا طبیعی هستش و خب مشکلات خیلی بد و آزارهنده ای مثل جوش صورت، افزایش وزن در اثر پرخوری عصبی، مشکلات خواب نرفتن و دردها و کشیدگی های ماهیچه ای رو هم همراه داره. برای همین خیلی مهم هستش که تا زمان عروسی یک سری کارها و تمریناتی انجام بدین که اتفاقات نام برده براتون نیفتن و از طرفی استایل اندامتون هم حفظ بشه. انجام حرکات یوگا و مدیتیشن کردن رو در برنامه هر روزتون بگنجونین، یوگا نه تنها بهتون آرامش میده و کمک می کنه که بتونین خودتونو کنترل کنین، بلکه استایل و حالت اندام خوبی هم ایجاد می کنه که هم توانایی بدن رو بالا می بره و هم از دردهای عضلانی و مفصلی جلوگیری می کنه. در ادامه می خوایم 7 تا حرکت ساده ولی مهم و بسیار کاربردی یوگا برای حفظ حالت اندام – بهبود حرکتی – و آرامشی رو براتون شرح بدیم.  7 برنامه زیبایی مهم قبل از عروسی

نکته مهم: آستانه درد در یوگا تا جاییِ که درد لذت بخش باشه که باعث آسیب یا جراحت نشه.

حرکت کبری – Cobra Pose (Bhujangasana)

اگر می خواین استایلتون بهبود پیدا کنه و قسمت های بالایی اندام هم کشش پیدا کنه، حرکت کبری – همون مار کبری – یکی از بایدها هستش.

این حرکت نه تنها باعث قوی شدن پشت کمر و شانه ها میشه، بلکه گردش خون در بدن رو افزایش میده و دامنه حرکتی پشت کمر رو هم افزایش میده.

برای انجام این حرکت ابتدا دستاتون رو روی زمین و زیر شانه ها قرار بدین، سپس با یک دم – تنفس شکمی یوگا – به پاها فشار بیارین و به صورت قوس مانند شانه و بالای کمر رو از زمین دور کنین، 2 تا 3 نفس عمیق بکشین و به آرامی به حالت اولیه برگردین و سپس تکرارش کنین.

 

یوگا حرکت کبری

 

حرکت کوه – Mountain Pose (Tadasana)

این حرکت ممکنه ساده به نظر برسه – البته مدل اصلیش اینه که دست ها کاملا به سمت آسمان و در موازی بدن باشن، اما این مدلش هم برای حفظ استایل عالیه.

این استایل استخوان ها رو در محل صحیح قرار میده و از قوس طبیعی ستون مهره ها محافظت می کنه، باعث حفظ تقارن و تعادل اندام شده و حس استقامت رو در بدن خلق می کنه. فرقی نداره که قدتون چقدر باشه، حرکت کوه باعث کشیده تر نشان داده شدن و باریکتر شدن اندامتون میشه.

برای انجام این حرکت، صاف بایستید، طوری که انگشت شصت پاتون نزدیک هم باشن و پاشنه های پا از هم دورتر قرار بگیرن. شانه ها رو بالا بندازین، منقبض کردن ماهیچه ها رو از مچ پا شروع کنین و به بالا تا داخل شکم بیارین – شکم رو به سمت داخل و بالا منقبض کنین – طوری که انگار ماهیچه ها از داخل تحرک دارن. حالا شانه ها رو به سمت عقب ببرین، گردن رو صاف و در امتداد بدن نگه دارین، طوری که چانه موازی با زمین باشه. به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه به همین حالت بمونین و به ملایمت نفس بکشین. مراقبت‌ پوستی قبل از عروسی - مخصوصا آقایان

 

یوگا حرکت کوه

 

حرکت صندلی – Chair Pose (Utkatasana)

این حرکت برای باسن، زانوها، پایین کمر و استایل کلی بدن بسیار عالی و مناسبه. برای انجام این حرکت باید پاها رو نزدیک هم قرار بدین – همون مدلی که در حرکت کوه گفته شد – و دست ها رو روی باسن بذارین، با یک دم باسن رو طوری پایین بیارین که انگار روی صندلی نشستین و ران پا با ساق پا زاویه 90 درجه ایجاد کنه. پنجه ی پا باید محکم به زمین فشرده بشه، کف دست ها می تونن هم روبه روی بدن در راستای قلب قرار بگیرن و هم بالای سر درحالتی که بهم متصل بشن و به سمت سقف اشاره کنن و سینه بالا بیاد.

به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه به این حالت بمونین و برای بیرون اومدن ازش، همزمان با دم گرفتن زانوها رو صاف کنین و صاف وایسین و سپس با یک بازدم دست ها رو آزاد کنین و پایین بیارین. تغذیه مناسب روزهای قبل از عروسی، کاهش استرس و هیجان

 

یوگا حرکت صندلی

 

حرکت درخت – Tree Pose (Vrkasasana)

همانند اسمش، این حرکت شامل صاف ایستادن با دست هایی که در سمت مرکز بدن به هم متصل شدن و پایی هستش که از زانو خم شده و در نزدیک ترین حالت کنار مفصل بالای ران قرار گرفته. حرکت درخت باعث قوی شدن پاها میشه و باعث میشه بتونین به راحتی تعادلتون رو حفظ کنین.

برای انجام این حرکت، طوری وایستین که پاها در زیر باسن قرار بگیرن، شانه ها رو به سمت بالا و بیرون بچرخونین و دست ها رو روی باسن قرار بدین. پای چپ رو بلند کنین و کف پا رو زیر زانوی راست فشار بدین، اما اگر می خواین پیشرفته تر کار کنین، کف پا رو به همانند تصویر به ران فشار بدین.

بعد به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه صاف وایسین و نفس بکشین، سپس به آرامی به حالت اولیه برگریدن و برای پای راست هم انجام بدین. رسیدن به اندام ایده آل تا قبل از روز عروسی

 

یوگا حرکت درخت

 

حرکت ملخ – Locust Pose (Salabhasana)

انجام این حرکت نه تنها به بهبود استایلتون کمک می کنه، بلکه با ماهیچه های پشت و کمری کمک می کنه که به شدت قوی و محکم بشن. برای انجام این حرکت، روی شکم دراز بکشین، دست ها رو به صورت موازی با بدن در کنارتون قرار بدین، با یک دم – تنفس شکمی یوگا – به آرامی سینه رو به سمت جلو بلند کنین، و کاملا با چشم ها به جلو و پایین نگاه کنین تا گردن و بدن در یک راستا باشن و آسیب نبینن و دست ها رو از پشت بالا ببرین، شانه ها باید در یک راستا بلند شده باشن – بلند شدن با چرخش شانه – و نوک انگشتان پا هم باید به صورت صاف و کشیده به سمت دیوار پشت سر قرار داشته باشن و حدود 3 سانتی متر از زمین دور شده باشن.

این حرکت رو می تونین 10 ثانیه نگه دارین و 3 بار انجامش بدین. پاکسازی و زیباسازی پوست برای عروس خانم ها

 

یوگا حرکت ملخ

 

ممنونیم که با زیبامون دات کام همراهین!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
شال و روسری سن اورا
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید