دسته: تناسب اندام تاریخ نگارش: ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1426

چجوری قبل از عروسی اندام متناسب و کشیده ای با تمرینات یوگا و مدیتیشن داشته باشیم؟ چیکار کنیم که در روز عروسی بهترین استایل و پُز رو در عکس ها و مراسم داشته باشیم؟

حرکات یوگا برای اندامی متناسب قبل از مراسم عروسی + عکس

داشتن استرس و اضطراب قبل از جشن عروسی یه موضوع کاملا طبیعی هستش و خب مشکلات خیلی بد و آزارهنده ای مثل جوش صورت، افزایش وزن در اثر پرخوری عصبی، مشکلات خواب نرفتن و دردها و کشیدگی های ماهیچه ای رو هم همراه داره. برای همین خیلی مهم هستش که تا زمان عروسی یک سری کارها و تمریناتی انجام بدین که اتفاقات نام برده براتون نیفتن و از طرفی استایل اندامتون هم حفظ بشه. انجام حرکات یوگا و مدیتیشن کردن رو در برنامه هر روزتون بگنجونین، یوگا نه تنها بهتون آرامش میده و کمک می کنه که بتونین خودتونو کنترل کنین، بلکه استایل و حالت اندام خوبی هم ایجاد می کنه که هم توانایی بدن رو بالا می بره و هم از دردهای عضلانی و مفصلی جلوگیری می کنه. در ادامه می خوایم 7 تا حرکت ساده ولی مهم و بسیار کاربردی یوگا برای حفظ حالت اندام – بهبود حرکتی – و آرامشی رو براتون شرح بدیم.  7 برنامه زیبایی مهم قبل از عروسی

نکته مهم: آستانه درد در یوگا تا جاییِ که درد لذت بخش باشه که باعث آسیب یا جراحت نشه.

حرکت کبری – Cobra Pose (Bhujangasana)

اگر می خواین استایلتون بهبود پیدا کنه و قسمت های بالایی اندام هم کشش پیدا کنه، حرکت کبری – همون مار کبری – یکی از بایدها هستش.

این حرکت نه تنها باعث قوی شدن پشت کمر و شانه ها میشه، بلکه گردش خون در بدن رو افزایش میده و دامنه حرکتی پشت کمر رو هم افزایش میده.

برای انجام این حرکت ابتدا دستاتون رو روی زمین و زیر شانه ها قرار بدین، سپس با یک دم – تنفس شکمی یوگا – به پاها فشار بیارین و به صورت قوس مانند شانه و بالای کمر رو از زمین دور کنین، 2 تا 3 نفس عمیق بکشین و به آرامی به حالت اولیه برگردین و سپس تکرارش کنین.

 

یوگا حرکت کبری

 

حرکت کوه – Mountain Pose (Tadasana)

این حرکت ممکنه ساده به نظر برسه – البته مدل اصلیش اینه که دست ها کاملا به سمت آسمان و در موازی بدن باشن، اما این مدلش هم برای حفظ استایل عالیه.

این استایل استخوان ها رو در محل صحیح قرار میده و از قوس طبیعی ستون مهره ها محافظت می کنه، باعث حفظ تقارن و تعادل اندام شده و حس استقامت رو در بدن خلق می کنه. فرقی نداره که قدتون چقدر باشه، حرکت کوه باعث کشیده تر نشان داده شدن و باریکتر شدن اندامتون میشه.

برای انجام این حرکت، صاف بایستید، طوری که انگشت شصت پاتون نزدیک هم باشن و پاشنه های پا از هم دورتر قرار بگیرن. شانه ها رو بالا بندازین، منقبض کردن ماهیچه ها رو از مچ پا شروع کنین و به بالا تا داخل شکم بیارین – شکم رو به سمت داخل و بالا منقبض کنین – طوری که انگار ماهیچه ها از داخل تحرک دارن. حالا شانه ها رو به سمت عقب ببرین، گردن رو صاف و در امتداد بدن نگه دارین، طوری که چانه موازی با زمین باشه. به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه به همین حالت بمونین و به ملایمت نفس بکشین. مراقبت‌ پوستی قبل از عروسی - مخصوصا آقایان

 

یوگا حرکت کوه

 

حرکت صندلی – Chair Pose (Utkatasana)

این حرکت برای باسن، زانوها، پایین کمر و استایل کلی بدن بسیار عالی و مناسبه. برای انجام این حرکت باید پاها رو نزدیک هم قرار بدین – همون مدلی که در حرکت کوه گفته شد – و دست ها رو روی باسن بذارین، با یک دم باسن رو طوری پایین بیارین که انگار روی صندلی نشستین و ران پا با ساق پا زاویه 90 درجه ایجاد کنه. پنجه ی پا باید محکم به زمین فشرده بشه، کف دست ها می تونن هم روبه روی بدن در راستای قلب قرار بگیرن و هم بالای سر درحالتی که بهم متصل بشن و به سمت سقف اشاره کنن و سینه بالا بیاد.

به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه به این حالت بمونین و برای بیرون اومدن ازش، همزمان با دم گرفتن زانوها رو صاف کنین و صاف وایسین و سپس با یک بازدم دست ها رو آزاد کنین و پایین بیارین. تغذیه مناسب روزهای قبل از عروسی، کاهش استرس و هیجان

 

یوگا حرکت صندلی

 

حرکت درخت – Tree Pose (Vrkasasana)

همانند اسمش، این حرکت شامل صاف ایستادن با دست هایی که در سمت مرکز بدن به هم متصل شدن و پایی هستش که از زانو خم شده و در نزدیک ترین حالت کنار مفصل بالای ران قرار گرفته. حرکت درخت باعث قوی شدن پاها میشه و باعث میشه بتونین به راحتی تعادلتون رو حفظ کنین.

برای انجام این حرکت، طوری وایستین که پاها در زیر باسن قرار بگیرن، شانه ها رو به سمت بالا و بیرون بچرخونین و دست ها رو روی باسن قرار بدین. پای چپ رو بلند کنین و کف پا رو زیر زانوی راست فشار بدین، اما اگر می خواین پیشرفته تر کار کنین، کف پا رو به همانند تصویر به ران فشار بدین.

بعد به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه صاف وایسین و نفس بکشین، سپس به آرامی به حالت اولیه برگریدن و برای پای راست هم انجام بدین. رسیدن به اندام ایده آل تا قبل از روز عروسی

 

یوگا حرکت درخت

 

حرکت ملخ – Locust Pose (Salabhasana)

انجام این حرکت نه تنها به بهبود استایلتون کمک می کنه، بلکه با ماهیچه های پشت و کمری کمک می کنه که به شدت قوی و محکم بشن. برای انجام این حرکت، روی شکم دراز بکشین، دست ها رو به صورت موازی با بدن در کنارتون قرار بدین، با یک دم – تنفس شکمی یوگا – به آرامی سینه رو به سمت جلو بلند کنین، و کاملا با چشم ها به جلو و پایین نگاه کنین تا گردن و بدن در یک راستا باشن و آسیب نبینن و دست ها رو از پشت بالا ببرین، شانه ها باید در یک راستا بلند شده باشن – بلند شدن با چرخش شانه – و نوک انگشتان پا هم باید به صورت صاف و کشیده به سمت دیوار پشت سر قرار داشته باشن و حدود 3 سانتی متر از زمین دور شده باشن.

این حرکت رو می تونین 10 ثانیه نگه دارین و 3 بار انجامش بدین. پاکسازی و زیباسازی پوست برای عروس خانم ها

 

یوگا حرکت ملخ

 

ممنونیم که با زیبامون دات کام همراهین!

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید