دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 1927

زیر بغل یکی از حساس ترین نقاط بدن به شمار میرود که هر گونه علائمی در این ناحیه ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی در بدن باشد.

هشدارهای جدی که زیر بغل به شما می دهد

آیا می دونستین که زیر بغل یکسری اطلاعاتی به ما می ده که می تونیم درباره سلامت بدنمون آگاه بشیم. اگر در زیر بغل خود یکسری تغییراتی احساس کردین نسبت به آنها هوشیار باشین چون ممکنه نشانه های خاصی باشن که خبر از یک بیماری یا مشکل می دهند. بوی بد دائمی یا خارش و جوش های همراه باتوده هرکدام از اینها می توانند نشان دهنده مشکلی در بدن باشند. زیر بغل سرشار از غدد عرقی و لنفاوی است به همین دلیل رعایت بهداشت این ناحیه بسیار واجب است.

 

علت خطرناک بوی بد زیر بغل

 

بهداشت زیر بغل

 

بوی عرق یک مشکل طبیعی است که همه افراد اونو تجربه کردن و معمولا با حمام کردن و اسپری زدن برطرف می شه. اما گاهی وقتها این بو به آسانی از بین نمیره و دادمی هست، این مشکل شاید به علت تیروئید یا تغییرات هورمونی باشد. اگر این بو شبیه میوه گندیده یا لاک باشد ممکن است بدن افت قند داشته باشد و بوی بد همیشگی بدن ممکن نشانه دیابت هم باشد.

 

دلیل خارش زیر بغل

بعضی وقتها پس از اصلاح موهای زیر بغل و یا استفاده از مام یا اسپری دچار خارش می شوید، این نوع خارش طبیعی است و پس از 1 روز خوب می شود. اما گاهی وقتها این خارش دائمی هست و با لکه های قرمز روی پوست همراه هست، در این شرایط ممکن است شما به قارچ مبتلا شده باشد و بهتره هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنین.

 

جوش زیر بغل خبر از چه می دهد؟

زیر بغل محل گرم و مرطوبی است و به همین خاطر مکان مناسبی برای ایجاد عفونت است. همین گرما و رطوبت می تواند عامل جوش زیربغل باشد. گاهی وقتها هم با حساسیت و یا آلرژی دچار جوش زیربغل می شوید. 6 روش کاملا موثر در کاهش عرق و بوی بد بدن

 

درد زیربغل به غدد ارتباط دارد

 

عرق زیر بغل

 

درد زیر بغل ممکنه بعضی وقتها در اثر کشش ماهیچه ها و بلند کردن اجسام سنگین باشه که معمولا با کمی استراحت بهتر می شود. در برخی موارد ممکن استدرد ناحیه زیر بغل نشانه تورم غدد لنف یا زخم در این ناحیه باشد که باید به پزشک مراجعه کنین. علت زیاد عرق کردن برخی افراد

 

توده و تورم زیربغل

توده های زیربغل بعضی وقتها در اثر بسته شدن فولیکول های مو است. این فولیکول ها دردناک هستند و اگه به موقع درمان نشن باعث ایجاد عفونت می شن. بنابراین این نوع تورم رو جدی بگیرین و با پزشک مشورت کنین.

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
مزون شاینا
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید