دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 123

نشستن زیاد خطرات زیادی رو برای سلامتی به همراه داره که در ادامه این مطلب بیشتر با اون آشنا میشیم.

 چرا نشستن طولانی سلامت‌تان را تهدید می‌کند؟

نشستن طولانی مدت یکی از عادت های بدی است که موجب آسیب رسانی به بدن انسان میشه. نشستن طولانی مدت در دراز مدت باعث بیماری های میشه که درمان اونها سخت هست. در این مطلب به بررسی این میپردازیم که چرا نشستن طولانی مدت برای بدن ضرر داره.

افراد به طور متوسط بیش از نیمی از روز رو در حال نشستن در انجام کارهایی مانند رانندگی، کار در پشت میز و یا تماشای تلویزیون به سر می برن. در واقع، کارگر دفتر معمولی ممکن است 15 ساعت از روز رو نشسته صرف کنه در حالیکه کارگران کشاورزی، از سوی دیگر، تنها در حدود 3  ساعت در روز می شینن.

 

نشستن مقدار کالری سوختن را محدود می کند

خیلی از کارهایی که روزمره انجام میدیم مثل ایستادن، راه رفتن، بی قراری و انواع تحرکات و تکان خوردن ها به نحوی کالری میسوزونن. اما اگر یک فرد همین فعالیت های کم را هم نداشته باشه دچار اضافه وزن میشه. کارهای بی تحرک مثل نشستن و یا درازکشیدن باعث میشه هیچ انرژی مصرف نشه و هیچ کالری سوخته نشه و فرد چاق بشه. مطالعات نشان داده است که کارگران کشاورزی نسبت به مردم با شغل پشت میز نشینی تا 1000 کالری بیشتر در روز می تواند بسوزونند. عادت های مضر در محل کار که برای سلامتی خطرناکند

 

نشستن طولانی سبب چاق شدن شما می شود

 

نشستن زیاد و چاقی

 

طبق نتایج تحقیقات افراد چاق نسبت به افراد لاغر در طول روز 2 ساعت بیشتر مینشینند. زمانی که فرد کالری کمی بسوزونه در نهایت چاق میشه.

 

نشستن طولانی با مرگ زودرس مرتبط است

طبق تحقیقات داشنمندان افراد چاق حدود 22-49 درصد بیشتر از افرادی که تناسب اندام دارن در معرض خطر مرگ زودرس هستن. اما طبق مطالعاتی که انجام شده هیچ رابطه ای بین زمان نشستن و مرگ زودرس وجود نداره.

 

وضعیت نشستن با بیماری مرتبط است

 

نشستن زیاد و ابتلا به بیماری

 

نشستن زیاد و بی تحرکی باعث ابتلا به 30 بیماری مزمن میشه. نشستن زیاد باعث افزایش 112 ٪ خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و افزایش 147٪ خطر بیماری قلبی می شود. طبق تحقیقات صورت گرفته بی تحرکی سبب مقاومت در برابر انسولین میشه که این اتفاق در کمتر از یک روز میتونه اتفاق بیوفته. ورزش برای سلامتی مفیده اما تنها ورزش کردن نمیتونه خطرات ناشی از نشستن زیاد رو از بین ببره. چرا نشستن بیش از حد است به طور جدی برای سلامتی شما بد است؟ چون هنگامی که تمام روز را صرف نشستن می کنید یک ساعت ورزش شدید نمی تونه اثرات منفی عدم فعالیت رو جبران کنه. تاثیرات بد نشستن زیاد

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکتر نداف کرمانی
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید