در حال گرفتن اطلاعات...

میل جنسی زنان و مردان در چه ساعاتی از روز به اوج می رسد؟

بزرگنمایی
دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
5
تعداد رای‌دهندگان: 3255

میل جنسی زنان و مردان با هم متفاوت است و در اثر عوامل مختلفی تغییر میکنه که در ادامه مطلب به بررسی اون می پردازیم.

میل جنسی زنان و مردان در چه ساعاتی از روز به اوج می رسد؟

میل جنسی یکی از موضوعات بسیار پیچیده است. یکی از دلایل این پیچیده بودن مساله ریتم زیستی میل جنسی است. افراد از نظر میل جنسی باهم سیستم های متفاوتی دارند. خیلی از افراد بدنشان به گونه ای است که در زمستان میل جنسی شان کاهش پیدا میکند. بعضی چیزهای درونی مثل ترشح خورمون ها و بعضی چیزهای بیرونی مثل تغییر فصل و شب و روز میتواند بر میزان میل جنسی تاثیر بگذارد.

 

نعوظ صبحگاهی مردان

 

میل جنسی همسران

 

برخی به اشتباه گمان می‌كنند نعوظ صبحگاهی به معنی تمایل مرد به برقراری رابطه جنسی در ساعت های اولیه روز است. در حالی كه این تفكر اشتباه است. در واقع در آغاز روز، بین ساعت 7 تا 9 میزان دو هورمون تستوسترون و كورتیزول افزایش می‌یابد. فعالیت همزمان این دو هورمون نشانه‌ای واضح دارد كه همان نعوظ است. این موضوع هیچ ارتباطی به تمایلات جنسی ندارد مگر اینكه فردی بخواهد از آن در این جهت استفاده كند.

 

بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی در مردان

 

میل جنسی زوجین

 

ساعت 5 تا 7 عصر از نظر بیولوژیك بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی در مردان است زیرا انرژی در حداكثر است و تمامی حس‌ها بیدارند. در زنان این موضوع ارتباط نزدیكی با سیكل ماهانه آنها دارد. میل جنسی در زنان دقیقا قبل از تخمك‌گذاری بسیار بالاست. البته این موضوع از یك خانم تا خانم دیگر متفاوت است.

 

تفاوت میل جنسی زنان و مردان در ساعات مختلف روز 

ساعات صبح

هورمون های تستوسترون قبل از این که مردها از خواب بیدار شوند در نقطه ی اوج خود قرار دارند. دلیل این افزایش در سطح تستوسترون این است که غده ی ریزمغزی (هیپوفیز) که هورمون های جنسی را تولید می کند در طول شب تحریک می شوند و به طور پیوسته تا زمان طلوع خورشید، هورمون ها را افزایش می دهد. هورمون های تستوسترون در زنان نیز تولید می شوند اما در آن ها، میزان تولید شده در طول شب افزایش بسیار کمی دارد. سطح هورمون توسط پروژسترون و استروژن متعادل نگه داشته می شود. مردان فقط با کمی تستوسترون میل به برقراری رابطه دارند و سطح افزایش یافته ی آن در هنگام صبح دو تا سه بار در هفته برای ایجاد نعوظ رخ می دهد.

دلیل دیگر این که مردان صبح ها تمایل به مقاربت دارند این است که احساس می کنند شب را خوب خوابیده اند. سطح تستوسترون در مردها بستگی دارد به این که چه قدر خوب و عمیق خوابیده باشند. برای مثال، مطابق با پژوهشی که توسط ژورنال انجمن پزشکی امریکا انجام شد، بیش تر از 5 ساعت خوابیدن می تواند تا 15 درصد سطح هورمون تستوسترون را افزایش بدهد.

در طول روز

تولید هورمون تستوسترون در طول روز برای مردان ادامه دارد. نقش این هورمون تولید اسپرم و تحریک رشد عضلانی است. تولید این هورمون در هر 90 دقیقه افزایش و افت خواهد داشت. دیدن یک زن جذاب سیستم عصبی مردها را تحریک خواهد کرد که انتقال دهنده های عصبی احساس خوب (اندورفین) را در مغز آزاد کنند و جریان خون وارد آلت تناسلی شان بشود. بنابراین مردها جذب کسانی می شوند که درباره شان هوس بافی می کنند، اما سطح تستوسترون زنان فقط با انتظارِ داشتن زمانی برای نزدیکی به شریک زندگی شان، افزایش می یابد.

عصرهنگام

سطح تستوسترون مردها با نزدیک شدن عصر کاهش می یابد اما هورمون جنسی در زنان به تدریج افزایش می یابد. برای مثال، زنان ممکن است تصمیم بگیرند با گوش دادن موسیقی آرامش بخش کم کم از شر تنش های آن روز خلاص شوند. چنین تمدد اعصابی که از طریق میل به غلبه بر استرس روزی که گذرانده اند به وجود می آید، به نوبه ی خود تستوسترون را در آنها افزایش می دهد و باعث می شود آنها حس و حال بیش تری داشته باشند و خود را نزدیک تر به شریک زندگی شان حس کنند اما برای مردان موسیقی کمک می کند در عین حال که هورمون جنسی شان کاهش می یابد، حالت تهاجمی شان کم شود. هنگامی که زمان خواب فرا می رسد، سطح تستوسترون مردان در کم ترین حالت خواهد بود در حالی که هورمون های جنسی زنان تقریبا به بالاترین میزان خود می رسند.

 

افزایش میل جنسی در تابستان

در طول ماه برای مردان زمان مشخصی برای افزایش یا کاهش میل جنسی وجود ندارد و میل جنسی آنها همیشه بیدار و آماده است. میزان فروش کاندوم نشان می دهد که میل جنسی در فصل تابستان از فصل زمستان بیشتر است. در واقع نور آفتاب ساختارهای دخیل در هورمون های جنسی چون هیپوتالاموس و هیپوفیز را فعال می کند و سبب می شود تا میل جنسی افزایش یابد . البته گرما باعث سبکی بیضه ها می شود که میل جنسی مرد را افزایش می دهد . عامل دیگر که باعث افزایش میل جنسی در تابستان می شود وجود فرومون های موجود در عرق است .  این ترکیبات روی میل جنسی تاثیر مستقیم ندارد اما روی احساسات و جذب زن و شوهر تاثیر مستقیمی دارد. علاوه بر آن در فصل تابستان میزان ترشح هورمون تستوسترون در مردان بالا می رود و باعث می شود مردان تمایل بیشتری به ورزش ، کار و رابطه جنسی داشته باشند .

 

زن خواهان رابطه ی جنسی زیاد با مردی است که دوستش دارد

 

عشق همسران

 

تعداد کمتری از زنان را می شود یافت که مانند مردان از نظر جنسی زیاده طلب باشند، اما انگیزه های زن در این زمینه با انگیزه ی مرد تفاوت دارد. مغز مؤنث غارنشین چنان برنامه ریزی شده است که فقط به خاطر رابطه ی جنسی تن به آن نمی دهد و برای این کار نیاز به ارتباط یا حداقل اشتراکات عاطفی دارد تا میل جنسی پیدا کند.

اغلب مردان تشخیص نمی دهند که اگر زن از نظر عاطفی وابسته شود تا حداقل پنج شش ماه یک هم بستر خوب خواهد بود.

 

آنچه زنان از رابطه ی جنسی انتظار دارند

 

عشق زوجین

 

زن پیش از اقدام به رابطه ی جنسی نیاز به مدت نسبتاً زیادی دارد تا با صحبت و توجهی که به او می شود آمادگی پیدا کند. مرد می خواهد از فشاری برهد و زن می خواهد پناهی یابد. اگر این تفاوت درک شود مرد می تواند در این رابطه نقش بهتری ایفا کند. بیشتر زنان حداقل به سی دقیقه برای آمادگی ارتباط نیازمندند و مردان به ۳۰ ثانیه.

 پس از اتمام رابطه هورمون های زن آماده است تا دنیا را فتح کند. او می خواهد نوازش کند، نوازش ببیند و صحبت کند. اما مرد اگر خواب نرفته باشد دلش می خواهد بلافاصله کار دیگری کند مثلاً قهوه درست کند. مرد همیشه می خواهد کنترل خود را حفظ کند. در زمان اوج لذت جنسی او برای چند لحظه این کنترل را از دست می دهد بلند شدن و بلافاصله کار دیگر انجام دادن نوعی اطمینان است برای او که احساس کند دوباره کنترل خود را به دست آورده است.

 

آنچه مردان از رابطه ی جنسی انتظار دارند

  مرد با اوج لذت جنسی می خواهد از فشار درونی خود رهایی یابد. مرد با استفاده از رابطه ی جنسی می خواهد به صورت فیزیکی چیزی را بیان کند که به طریق عاطفی قادر نبوده است. اگر مرد مشکلی از قبیل بیکاری، بدهکاری داشته باشد به احتمال زیاد از این ارتباط کمک می گیرد تا فشار روحی درونش را کاهش دهد. کمتر مسأله ای را می توان یافت که مرد نتواند آن را با ارتباط جنسی حل کند.

آزمایشات نشان می دهند که مردی که تحت فشار نیاز جنسی است مشکلاتی در شنوایی، تفکر، رانندگی یا کار با ماشین آلات سنگین دارد. او همچنین از نوعی اختلال زمانی هم رنج می برد. مثلاً ۳ دقیقه در نظرش ۱۵ دقیقه می آید. اگر زنی انتظار تصمیم عاقلانه ای از مرد داشته باشد بهتر است بحث آن را موکول به بعد از رابطه ی جنسی کند، زیرا در این زمان مغز مرد کاملاً پاک و آماده است.

بهترین مواد غذایی برای تقویت قوای جنسی مردان

قبل و بعد از رابطه جنسی چه بخوریم؟

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید