در حال گرفتن اطلاعات...

شستن دست‌ ها در این زمان‌ ها واجب است

دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
5
تعداد رای‌دهندگان: 747

شستن دست ها یکی از کارهای بهداشتی است که به سلامت بدن کمک می کند. انجام این کار در برخی شرایط و زمان ها بسیار ضروری و مهم است که در این مطلب با آنها آشنا می شویم.

 شستن دست‌ ها در این زمان‌ ها واجب است

شستن دستها یکی از کارهای مهم و ضروری برای پیشگیری از بیماری هاست. با وجود آلودگی های فراوان و همچنین برخورد با مکان های آلوده در طول روز شستن دستها بسیار الزامی است. بهتره موقع شستن دستها اونهارو با آب و صابون بشویید سپس با یک دستمال تمیز خشک کنید. در ادامه شما را با برخی از مکان ها و وسایل آلوده که در طول روز با آنها برخورد دارید آشنا می کنیم.

 

سبد خرید

 

چرخ خرید

 

چرخ های خرید که در فروشگاه ها هستند بسیار آلوده و کثیف و سرشار از میکروب هستند. طبق تحقیقاتی مشخص شد که در هر اینچ مربع از چرخ های خرید 138000 باکتری وجود دارد، بنابراین هنگامی که به این چرخ ها دست میزنین به هیچ وجه دستتان را به چشم و بینی و دهانتان نزنید و به محض رسیدن به خانه اول دستهایتان را با آب و صابون خوب بشویید.

 

دستگاه خودپرداز بانکی

 

خودپرداز

 

دستگاه های ATM در طول روز توسط هزاران نفر لمس می شوند و سرشار از باکتری هستند به گونه ای که میتوان گفت آلودگی این دستگاه ها به اندازه یک توالت عمومی است. بنابراین پس از استفاده از این دستگاها دستهایتان را با آب و صابون خوب بشویید و خشک کنید.

 

هواپیما

هواپیما به علت فضای بسته ای که دارد سرشار از آلودگی است. بنابراین از استفاده از وسایل مشترکی که در هواپیما هست مثل بالش و پتو و مجله تا حد امکان خودداری کنید و پس از پیاده شدن از آن حتما دستهایتان را خوب بشویید.

 

دست دادن

 

دست دادن

 

دست دادن در همه جای دنیا یک سنت است که نمیتوان از آن دوری کرد. بنابراین بهتره که پس از دست دادن فورا دستهایتان را بشویید چون ممکن است فردی که با شما دست داده قبل از دست دادن با جاهای آلوده زیادی تماس داشته و یا اینکه دستهایش پر از ویروس سرماخوردگی باشد که میتواند از راه دست دادن به شما منتقل کند.

 

وسایل نقلیه عمومی

خیلی از افراد مجبورند روزانه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. در و دستگیره های این وسایل به شدت آلوده هستند بنابراین اگر امکان سریع شستشوی دستها براتون فراهم نیست بهتره از ژل های ضدعفونی کننده بهداشتی که میتوانید درون کیفتان بگذارید استفاده کنید.

 

مطب دکتر

در مطب پزشکان روزانه بیماران زیادی تردد دارند. بنابراین میزان آلودگی در مطب بسیار بالاست و هنگام دست زدن به صندلی و دستگیره در شما به راحتی ویروس های بیماری زا رو دریافت میکنید. بنابراین به محض بیرون آمدن از مطب حتما دستهایتان را بشویید.

 

منوی رستوران

منو جز وسایلی است که توسط افراد زیادی لمس میشود بنابراین میزان آلودگی اش بالاست. بنابراین برای جلوگیری از بیماری ها بعد از دست زدن به منو و قبل از خوردن غذا حتما دستهایتان را بشویید.

 

سینک و ماشین ظرفشویی

سینک ظرف شویی شما پر از ظرف های کثیف است. با وجود رطوبتی که داخل سینک است، مکان خوبی برای رشد باکتری ها نیز می باشد، از این رو این باکتری ها از طریق سینک به داخل ماشین ظرف شویی منتقل می شوند. بهترین کار برای جلوگیری از بیماری ها این است که ابتدا همه ظرف ها را داخل ماشین بگذارید، سپس دست هایتان را با صابون بشویید.

 

سرفه یا عطسه

 

سرفه و عطسه

 

بهتره پس از عطسه و سرفه دست و صورتتان را بشویید چون اگر ویروس های بیماری روی دست شما و یا اشیا دیگر پاشیده باشند باعث انتقال بیماری به دیگر افراد و آلوده شدن دیگر وسایل می شوند.

روش صحیح شستشوی پا

نکات مهم مراقبت از دست ها و حفظ زیبایی پوست

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
در حال گرفتن اطلاعات...
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید