دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1387

جشن نوروز با تحویل سال یا لحظهٔ برابری اعتدال بهاری آغاز می‌شود. در این مطلب لحظه تحویل سال 98 را ببینید.

لحظه تحویل سال 98 + نماد سال 98

عید نوروز برابر با یکم فروردین ماه شروع سال نو و جشن نوروزی ایرانی هاست. این عید بزرگترین و مهمترین عید ایرانیان است که از ایران باستان به جا مانده است. کشورهای همجوار ایران نیز مثل افغانستان و تاجیکستان این عید بزرگ رو جشن می گیرند. نوروز پیام آور عشق و دوستی و محبت است که از گذشتگان ما به یادگار مانده است.

نوروز به عنوان یک جشن قدیمی و کهن از اقوام متعددی در منطقه به ارث رسیده‌ است و با رنگ و انگ ویژه، شناسنامه ایرانی به خود گرفته و از آن به عنوان نماد پیوندگر افراد و اقوام ایرانی و ملت ایران یاد می‌شود. ایرانیان نوروز را آغازگر رستاخیز طبیعت، گاه رویش و زایش باغ و بوستان می‌دانند و بر این باور هستند که در نوروز، همزمان با طبیعت، باید روزگار نو و جدیدی را با روان و نگرش نو، در تن‌ پوش تازه ای آغاز کنند.

 

زمان تحویل سال 98

 

تحویل سال

 

زمان تحویل سال نو 1398 : ساعت 1 و 28 دقیقه و 27 ثانیه بامداد است. روز تحویل سال 98 : روز پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ هجری شمسی است.

 

نماد سال 98

این سال نماد حیوان خوک است. خوک ها معمولا نماد تنبلی و چاقی هستند اما از دید مثبت سمبل فراوانی ثروت و نعمت برای مردم است.

 

دعای تحویل سال نو

 

نوروز 98

 

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

ترجمه دعا: ای تغییر دهنده دلها و دیده‏ ها * ای مدبر شب و روز * ای گرداننده سال و حالت ها * بگردان حال ما را به نیکوترین حال.

 

ویژگی افرادی که در سال خوک به دنیا می آیند

اشخاصی که در سـال خوک به دنیا آمده اند، اشخاصی صادق و رک گو ھستند. آنھا ظاھری آرام و قلبی نیرومند دارند، ولی کم طاقتند و استقلال ندارند. از آنجا که از حرف زدن غیرمستقیم و در لفافه خوششان نمی آید، غیر اجتماعی به نظـر می رسند. ولی اشخاصـی خوشبین و مقاوم ھستند، و تا وقتی که کاملاً به آنھا نزدیک نشده اید، پی به وفاداری و خوش قلبی آنھا نخواھید برد.

 

برنامه های تلوزیونی در نوروز 98

 

7سین 98

 

شبکه یک با سریال جدید سعید آقاخانی «ن. خ»، شبکه دو با دو سریال «شش قهرمان و نصفی» و «ساده دلان» و شبکه سه سیما با مجموعه تلویزیونی «مُر قانون» مهمان خانه های مردم در نوروز ۹۸ هستند. سریال «پرچین» به کارگردانی هادی نائیجی یکی دیگر از گزینه‌های نوروز ۹۸ است که در ۲۰ قسمت در حال نگارش است. علاوه بر اینها سریال «پرچین» نیز جز گزینه های نوروز است که خانوادگی است و مهدی محمدنژادیان و پدرام کریمی نگارش این سریال که حال و هوای نوروزی دارد، را به عهده دارند.

مطالب مرتبط:

طالع بینی سال 98 و 2019

رنگ سال 2019 و 98 چیست؟ + عکس

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
دکتر لاله صادقی
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید