دسته: خواندنی های روز تاریخ نگارش: ۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1651

روز مادر روزی است برای کمترین قدردانی از بیشترین زحمات و لطف مادر. روز زن یا روز مادر امسال هم مساوی است با 7 اسفند ماه.

تاریخ دقیق روز زن و مادر سال ۹۷ در ایران

روز زن یا روز مادر در ایران مساوی است با بیست جمادی الثانی سال 1440که روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) است. به علت قمری بودن تاریخ تولد حضرت فاطمه زهرا (س ) در ایران روز مادر تاریخ هجری شمسی ثابتی ندارد و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردش است. روز زن در تقویم ایران برابر است با هفتم اسفندماه سال 1397 روز سه شنبه است.

 

روز مادر در کشورهای مختلف

 

روز زن 97

 

جشن روز مادر یا روز زن در ایران با کشورهای دیگر تفاوت دارد. در ایران روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) را روز مادر نامگذاری کردند یعنی نمونه ترین زن ومادر تاریخ. اما در کشورهای دیگر اتفاقات مختلفی را برای روز مادر در نظر گرفتند. اما دلیل مشترک در بین تمامی روزهای مادر در کشورهای مختلف یادبود یک زن مهم در تاریخ آن کشور است. در کشورهای اروپایی نیز روز تولد مریم مقدس را به عنوان روز زن یا روز مادر جشن می گیرند. در کشور بولیوی روز جنگ ویژه‌ ای که زن‌ ها نیز در آن شرکت داشتند به عنوان روز زن است، در برخی از کشور های غربی از جمله انگلستان دومین یکشنبه ماه مه هر سال روز مادر می باشد و در ژاپن، زاد روز همسر وقت امپراتور این کشور به عنوان روز مادر در نظر گرفته شده است.

 

تاریخ شمسی روز زن

 

روز مادر 97

 

سه شنبه 7 اسفند 97 برابر است با غروب 6 اسفند تا قبل از غروب 7 اسفند.

 

تاریخ قمری روز زن

 

جشن روز مادر

 

20 جمادی الثانی 1440 قمری

 

تاریخ میلادی روز زن

 

تاریخ روز مادر

 

26 February 2019

 

دلیل نامگذاری روز مادر

روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) روز مادر نامگذاری شده تا برای زنان و مادران این سرزمین نمونه ی فداکاری و ایمان و مهربانی باشد.

 

دلنوشته ای برای مادر

 

تاریخ روز زن

 

مادر یعنی زندگی، مادر یعنی عشق، مادر یعنی یک دنیا مهر و محبت ،مادر یعنی یک بغل آرامش، مادر یعنی کوه صبر و گذشت، مادر یعنی دریایی از دوست داشتن، مادر یعنی فدا شدن در راه عشق به همسر و فرزند، مادر یعنی تکیه گاه امنیت. مادر یعنی کسی که دردهای خودش را فراموش میکند و درد فرزندش را چندین برابر به دوش می کشد. مادر یعنی حس نزدیکی به خدا.

مادر یعنی فرشته‌ای که با اشکت‌، اشک می‌ریزد و با خنده‌هایت می‌خندد. مادر یعنی فرشته‌ای که نگاهش به تو است و با هر لبخندت، زندگی می‌کند. مادر یعنی فرشته‌ای که موهایش برای بزرگ کردنت سفید می‌شود و به تو می‌گوید: «پیر شوی مادر، درد و بلایت به جانم...» مادر یعنی فرشته‌ای که صبح که خوابی آرام میز صبحانه را می‌چیند تا وقتی بلند شدی زندگی را لمس کنی. مادر یعنی فرشته‌ای که شب‌هایی که غم داری یا مریضی تا صبح بالای سرت می‌نشیند و نگران است. مادر یعنی فرشته‌ای که وقتی موقع کار می‌گویی خسته شدم؛ با اینکه پاهایش درد می‌کند می‌گوید: «تو بشین مادر من انجام میدهم...». مادر یعنی فرشته‌ای که هیچ‌وقت باور نمی‌کنی مریض شود یا پیر شود چون همیشه و توی هر حالتی به روی تو لبخند می‌زند. مادر یعنی فرشته‌ای که طاقت دیدن اشک‌هایش را نداری. مادر یعنی همه زندگی.

مطالب مرتبط:

روز زن - سورپرایز ویژه برای همسرتان داشته باشید

روز زن 97، بهترین هدیه های خاص و اقتصادی + عکس

ممنون از اینکه با زیبامون همراه بودین.

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
آکادمی زیبایی آرزو طالبی
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید
پربازدیدترین‌های هفته
موارد بیشتر