دسته: مو تاریخ نگارش: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸
5
تعداد رای‌دهندگان: 173

در این پست به مقایسه و نکات مثبت دستگاه لیزر خانگی با انواع کلینیکی می پردازیم با زیبامون همراه باشید.

دستگاه لیزر خانگی

یکی از راه های حذف دائمی مو های زائد، لیزر است که در چند سال اخیر طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. زمانی که مو در حال رشد است پیاز مو گرمای اشعه ی لیزر را جذب می کند و این عمل مانع رشد مجدد مو می شود. هر رشته مو زمان رشد متفاوتی دارد و نمی توان در یک زمان همه ی آن ها را باهم از بین برد به همین دلیل نیاز به تکرار دفعات لیزر است و تایم آن در افراد مختلف فرق می کند. اما به طور میانگین می توان گفت از جسله ی دوم به بعد مو ها نازک می شوند و برای نتیجه ی دائم تا 6 بار تمدید نیاز است. این تعداد برای هر شخص می تواند متفاوت باشد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که لیزر موهای زائد بعد از ژل و بوتاکس، سومین عمل متدوال با تهاجم کم است که این روزها در مطب دکتر ها صورت می گیرد. اگر لیزر مو با دستگاه های خانگی نباشد ماندگاری بیشتری دارد ولی هزینه ی خیلی بالاتری را هم می طلبد. ولی دستگاه های لیزر خانگی هم این روز ها از محبوبیت بسیاری برخوردار است و در مقایسه با لیزر دائمی قیمت مناسبی هم دارند. در نگاه اول شاید قیمت این دستگاه ها هم بالا بنظر بیاید ولی نسب به تمام جلسات لیزر در مطب هزینه ی خیلی کمتری محسوب می شود. در ادامه با زیبامون دات کام همراه باشید تا بیشتر به ویژگی ها و فواید دستگاه لیزر خانگی بپردازیم.

 

دستگاه لیزر خانگی

 

ویژگی های دستگاه لیزر خانگی

از نکات مثبت دستگاه های لیزر خانگی می توان به هزینه ی کم، تنظیم درجه ی دستگاه، راحتی، انعطاف پذیری، اختصاصی بودن دستگاه و این که در منزل انجام می شود اشاره کرد.

 

دستگاه لیزر خانگی

 

و نکاتی دیگر که باید در مقایسه با کلینیک و مطب در نظر داشت این است که لیزر خانگی مدت طولانی تری زمان می برد و همچنین در کلینیک متخصص کار لیزر را  انجام می دهد و شاید استفاده ی نادرست از دستگاه در طولانی مدت باعث بروز پیامد منفی شود. که راهکار این امر یادگیری صحیح از راهنمای لیزر خانگی است. همچنین این دستگاه به دلیل این که برای افراد در منزل تعبیه شده است خطرات کمی دارد.

 

دستگاه لیزر خانگی

 

نکات مهم در لیزر خانگی

• برای ابرو، گوش، ناحیه ی تناسلی، نوک پستان، جای زخم، محل تتو و کودکان از این دستگاه استفاده نکنید.

• درمان لیزر زمانی به نحو عالی و به سرعت جواب می دهد که تضادی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد. مثلا پوست سفید با مویی مشکی. اما با پیشرفت و وجود انواع حرفه ای دستگاه های لیزر کلینیکی این مشکل رفع شده است.  افرادی که پوست خیلی تیره ای دارند شاید با درمان لیزر خانگی نتیجه ی مطلوب را نگیرند و نیاز به درمان حرفه ای تر داشته باشند. البته باید توجه داشت که رنگ تیره ای که مادر زادی باشد نه رنگ پوستی که بر اثر سولاریوم و آفتاب گرفتگی برنز شده باشد. افرادی که به تازگی برنز کرده اند، پوستشان حساس و خشک است و با لیزر کردن می توانند به پوستشان آسیب بزنند پس بهتر از مدتی بعد از برنز کردن برای این کار اقدام کنند.

• قبل از انجام لیزر از یک پزشک مشورت بگیرید که آیا پوست شما مناسب برای انجام لیزر درمانی است یا خیر.

 

دستگاه لیزر خانگی

 

مطالب پبشنهادی:

نکات مهم لیزر موهای زائد

همه چیز در مورد لیزر موهای زائد

لیزر واژن و هر چیزی که باید در این باره بدانید

 

 

 

 

 

 

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
تاکسی اینترنتی ماکسیم
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید:
نظر خود را ثبت کنید