دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
5
تعداد رای‌دهندگان: 445

در این پست، زیبامون آموزش تهیه ی 15 ماسک خانگی برای رفع تیرگی و لکه های پوستی قرار می دهد، با ما همراه باشید.

ماسک روشن کننده ی پوست خانگی

در این پست زیبامون آموزش 15 ماسک خانگی روشن کننده ی پوست را قرار می دهد که از مواد طبیعی درست می شود و به درمان آفتاب سوختگی، لکه های پوستی و رفع تیرگی های پوست کمک می کند. تیرگی پوست می تواند دلایل و علل زیادی داشته باشد، تولید بیش از حد رنگدانه های پوست می تواند یکی از دلایل اصلی این امر باشد. مدت طولانی در معرض آفتاب بودن و آلودگی هوا از دیگر دلایل تاثیر گذار تیرگی پوست می تواند باشد. ملانین در افرادی که پوست تیره دارند از پوست های روشن بیشتر است و دلیل تیرگی پوست این افراد همین موضوع است. با ما در این مطلب همراه باشید.

 

ماسک خانگی

 

ماسک لیمو

• یک قاشق غذا خوری آب لیمو را با یک قاشق چایی خوری عسل ترکیب کنید و روی پوست تمیز بزنید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.

• آب لیمو را با یک قاشق چای خوری آب مقطر ترکیب کنید و با پنبه بر روی پوست صورتتان بزنید و بعد از 10 دقیقه صورتتان را بشویید و بعد مرطوب کننده بزنید و این کار را روزانه انجام دهید.

• یک خیار را با آب لیمو در مخلوط کن، مخلوط کنید و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید خمیر به دست آمده را به پوستتان بزنید. خیار پوست را آرام می کند و منافذ را تمیز می کند همچنین سلول های مرده را از بین می برد و پوست را نرم و شفاف می کند.

ماسک زردچوبه

• یک قاشق چای خوری زرد چوبه را با آب لیمو و عسل ترکیب کنید، خمیر به دست آمده را به مدت 30 دقیقه بر روی پوست صورت و گردنتان بزنید و بعد از آن با آب سرد بشویید.

• همچنین می توانید زرد چوبه را با ژل آلوئه ورا ترکیب کنید و ماسکی با خاصیت روشن کنندگی پوست تهیه کنید.

• یک قاشق ماست را با کمی زرد چوبه ترکیب کنید و هر روز به مدت 30 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و هر روز این کار را انجام دهید.

 

ماسک زردچوبه

 

ماسک سیب زمینی

آب سیب زمینی را با آب لیمو ترکیب کنید و با پنبه بر روی صورت خود به صورت روزانه بزنید.  

 

ماسک سیب زمینی

 

ماسک آلوئه ورا

یک قاشق ژل آلوئه ورا را با یک قاشق آب لیمو و یا عسل ترکیب کنید و روی پوست خود به مدت 30 دقیقه قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک پرتقال

پودر پوست پرتقال را با شیر مخلوط کنید و هر روز به مدت 30 دقیقه این خمیر را بر روی پوست خود قرار دهید. از پرتقال و شکر می توانید به عنوان اسکراب استفاده کنید.

ماسک هویج

یک عدد هویج را با مقداری ماست و آب لیمو ترکیب کنید و به شکل خمیری نرم در بیاورید و به مدت 20 دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید.

ماسک گوجه فرنگی

یک قاشق آب گوجه فرنگی و یا پوره اش را با یک قاشق چای خوری شیر و زرد چوبه ترکیب کنید و به مدت بیست دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید.

اسکراب شکر

یک قاشق شکر و روغن زیتون و آب لیمو را با هم ترکیب کنید و یک اسکراب طبیعی درست کنید و به مدت 3 تا 5 دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید تا سلول های مرده پوست از بین برود.

ماسک آرد

آرد، ماست و زرد چوبه را با هم ترکیب کرده و خمیر به دست آمده را بر روی پوست خود بگذارید و به مدت 20 دقیقه ماساژ دهید سپس با آب بشویید.

ماسک آناناس

آناناس را با کمی عسل مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید این کار را روزانه انجام دهید تا نتیجه ی مطلوب را به دست بیاورید.

ماسک کیوی

کیوی را به پوره تبدیل کنید و و یک قاشق چای خوری ماست را همراه با عسل به آن اضافه کنید. این خمیر را به مدت 20 دقیقه بر روی صورت خود بمالید و سپس با آب ولرم بشویید.

ماسک سفیده ی تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ را با آب لیمو و پودر زرد چوبه مخلوط کنید تا خمیر نرمی تهیه شود سپس به مدت 20 دقیقه بر روی پوست صورت خود قرار دهید.

ماسک توت فرنگی

چند عدد توت فرنگی و آب لیمو و شیر را با هم مخلوط کنید و اگر پوست چربی دارید می توانید به جای شیر از ماست استفاده کنید. این ماسک را 10 دقیقه هر روز روی پوست خود بمالید و سپس با آب بشویید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

 

ماسک خانگی توت فرنگی

 

ماسک کدو حلوایی

کدو را به قسمت های کوچک دربیاورید و با کمی آب بجوشانید سپس در مخلوط کن ریخته و با کمی عسل و شیر مخلوط کنید تا خمیری یک دست داشته باشید. این خمیر را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید. می توانید دو تا سه مرتبه در هفته از این ماسک استفاده کنید و برای هر نوع پوستی مناسب است.

 

ماسک خانگی کدو حلوایی

 

ماسک نعنا

برگ های نعنا را خُرد و له کنید و مقداری آب به آن اضافه کنید و خمیر به دست آمده را به مدت بیست دقیقه بر روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید و اجازه دهید به صورت طبیعی خشک شود سپس با آب بشویید، این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید. 

 

ماسک نعنا

 

مطالب پیشنهادی:

ماسک خانگی ضد پیری پوست 

ماسک خانگی برای جلوگیری از ریزش مو

درمان جوش سر سیاه با ماسک خانگی

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
سالن زیبایی آپامه
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید