سفارش کالا و خدمات زیبایی
دسته: لب و دندان تاریخ نگارش: ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۹
5
تعداد رای‌دهندگان: 1144

در این پست با زیبامون هر آن چیزی که لازم است درمورد ارتودنسی نامرئی بدانید را، ببنید.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

اینویزیلاین یا همان ارتودنسی نامرئی به مرتب کردن دندان ها و داشتن لبخندی زیباتر کمک می کند. خیلی از افرادی که دندان هایشان نیاز به ارتودنسی دارند برای ظاهر اردتونسی حاضر به انجام آن نیستند. ارتودنسی نامرئی راه حل خوبی برای این قضیه است. در ادامه با زیبامون همراه باشید تا بیشتر به اینویزیلاین بپردازیم.

 

ارتودنسی نامرئی

 

اینویزیلاین چیست؟

اینویزیلاین یک درمان ارتودنسی تقریبا جدید و نوآورانه است، که می تواند جایگزین سیم های سنتی شود. ارتودنسی نامرئی تراز های پلاستیکی هستند که برای صاف کردن دندان به کار می رود. ترازها برای هر شخص سفارشی درست می شود و بعد از دو هفته این کیت ها تعویض می شوند و کیت جدید قرار می گیرد.

 

ارتودنسی نامرئی

 

آیا ارتودنسی نامرئی برای همه مناسب است؟

پزشک معالج متناسب با شرایط هر شخص تصمیم می گیرد که، این شخص می تواند از ارتودنسی نامرئی استفاده کند؟ و برای او کاربردی است یا خیر؟ اما به طور کل برای بزرگسالان و نوجوانان بهتر است. صاف کردن دندان های کودکان از پیچیدگی بیشتری برخوردار است. همچین برای بیمارانی که مشکلات حادی ندارند،  فاصله های زیادی بین دندان هایشان نیست و دارای مشکلات خفیف و متوسطی هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ارتودنسی نامرئی

 

سیستم کاری ارتودنسی نامرئی چگونه است؟

این نوع از ارتودنسی از یک ماده ی پلاستیکی و یا اکریلیک شفاف ساخته می شود که محکم روی دندان ها قرار می گیرد. در صورت تشخیص پزشک از این نوع ارتودنسی برای درمان مدتی زمان می برد تا نتیجه ی دلخواه را کسب کنید و دندان ها سر جای خود قرار بگیرند. همچنین می توانید برای غذا خوردن، مسواک زدن و نخ دندان از دهانتان خارج کنید.

 

ارتودنسی نامرئی

 

مدت احتمالی ارتودنسی نامرئی

این زمان بسته به نوع دندان های هر فرد تغییر می کند اما به طور معمول بین 10 تا 24 ماه طول می کشد. هرچه دندان ها نامرتب تر باشند این زمان طولانی تر می شود.

 

ارتودنسی نامرئی

 

مزایا و اشکالات ارتودنسی نامرئی

علاوه بر این که ارتودنسی نامرئی فلزی نیست، حسن بزرگ دیگر آن این است که به راحتی می توان آن را خارج کرد و از مسواک و نخ دندان استفاده کرد که این کار به سلامت دهان کمک می کند. تنها اشکالی که می توان به این نوع از ارتودنسی گرفت این است که این نوع از درمان در موارد خفیف و متوسط جواب می دهد و در شرایط حادتر پاسخ گو نیست.

 

ارتودنسی نامرئی

 

مطالب پیشنهادی:

همه چیز در مورد کامپوزیت و زیبایی دندان

همه چیز در مورد سلامت دهان و دندان

سفیدی دندان با روش های خانگی

دندان قروچه، علائم و روش های درمان آن

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
نظر خود را ثبت کنید