دسته: مو تاریخ نگارش: ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
5
تعداد رای‌دهندگان: 861

برای اینکه بتوانید بهترین مدل خط ریش که مناسب مدل صورتتان باشد را انتخاب کنید لازم هست به چند نکته در این زمینه توجه داشته باشید. این نکات را در زیبامون بخوانید!

خط ریش مناسب صورت شما کدام است

ریش، سبیل و خط ریش، نماد و سمبل مردانگی هستند که از زمان های خیلی دور و تا به امروز ارزش و اهمیت خیلی زیادی برای آقایان داشته و دارد! در این بین، خط ریش (sideburns) به عنوان یک ویژگی قوی و تاثیر گذار در چهره مردان مدرن هست و باید دقت و توجه خیلی زیادی در انتخاب آن داشته باشید.

خط ریش مردانه دارای مدل های مختلف و متنوعی هست که اگر بتوانید بهترین مدل خط ریش را که با حالت چهره و ویژگی های صورتتان تناسب داشته باشد را انتخاب کنید، چهره مردانه تر، متعادل تر و جذاب تری خواهید داشت. 

در ادامه با زیبامون دات کام همراه باشید و با تمام نکات مربوط به مرتب کردن خط ریش و همچنین انتخاب خط ریش مناسب با حالت چهره و صورت بیشتر آشنا شوید.

 

خط ریش بلند

 

خط ریش بلند

 

خط ریش بلند یکی از گزینه های خیلی خوب برای مشخص کردن فریم چهره و صورت مناسب هستند و معمولا بلندی آن تا زیر لاله گوش می رسد اما می توان با توجه به مدل مو و سبکی که به آن علاقه مند هستید، بلندی این خط ریش را بیشتر نیز در نظر بگیرید. خط ریش بلند و باریک یکی از بهترین گزینه ها برای کشیده تر دیده شدن صورت هستند و بنابراین برای مردانی که صورت های پهن، مربع یا گرد دارند مناسب خواهد بود. علاوه بر این اگر صورت شما باریک یا بلند هست می توانید از خط ریش بلند و پهن استفاده کنید تا ویژگی های صورتتان تقویت شده و تعادل بیشتری در حالت چهره داشته باشید. 

اگر تمایل دارید از ته ریش استفاده کنید اجازه دهید خط ریشتان بلند شود و سپس آن را با ماشین ریش تراش کوتاه کنید تا ظاهری ساده و کمرنگ داشته باشد.

 

خط ریش کوتاه

 

خط ریش کوتاه

 

خط ریش کوتاه معمولا برای آقایانی که تمایل دارند چهره و استایل رسمی داشته باشند، مناسب است و جز محبوب ترین  و رایج ترین خط ریش ها دسته بندی می شود. این مدل خط ریش معمولا با صورت تمیز  و اصلاح شده و موهای کوتاه متناسب هست و به نگهداری خیلی کمی نیاز دارد. به طور کلی برای اینکه خط ریش شما همیشه کوتاه و مرتب باشد باید همیشه قسمت پایینی خط ریش را تا میانه گوش کوتاه و صاف کنید. اگر تمایل دارید خط ریشتان کمی تغییر کند می توانید زاویه ای برای خط ریش خود ایجاد کنید. این مدل خط ریش برای تمام حالت های صورت مردانه مناسب است.

 

خط ریش مخروطی شکل

 

خط ریش مخروطی شکل

 

خط ریش مخروطی شکل به عنوان یک شکل مدرن از خط ریش کلاسیک بوده و طرفداران خیلی زیادی هم دارد. این مدل خط ریش حالت محو شده داشته و به تدریج باریک می شود به طوری که پهن ترین قسمت خط ریش در بالای گوش بوده و به تدریج کمی باریک  و کمرنگ می شود. 

اندازه این مدل خط ریش با توجه به اندازه صورت  انتخاب می شود و اگر تمایل داشته باشید که خط ریش را با ریش ادغام کنید نازک ترین قسمت خط ریش، همان قسمتی خواهد بود که در زیر گوش قرار می گیرد.

این مدل از خط ریش نیز برای تمام حالت های چهره مناسب بوده و برای استایل عادی روزانه انتخاب خوبی خواهد بود. علاوه بر این باید بدانید که این مدل خط ریش به مراقبت زیادی نیاز دارد تا همیشه ظاهر آن مرتب و متفاوت به نظر برسد.

 

خط ریش باریک

 

خط ریش باریک

 

خط ریش باریک ظاهری کلاسیک و مرتب داشته و برای آقایانی که همیشه موهای کوتاهی دارند، گزینه مناسبی خواهد بود. این مدل خط ریش به شکل باریک تا قسمت انتهای گوش ادامه پیدا می کند و یا اینکه با ریش ادغام می شود. اگر صورت پهن دارید می توانید با استفاده از خط ریش باریک، خطای دید خوبی در چهره خود ایجاد کرده و از این طریق، صورت خود را کشیده تر نشان دهید. 

ایجاد کردن و مرتب کردن این مدل خط ریش به دقت خیلی زیادی نیاز دارد و باید با استفاده از ماشین ریش تراش و تیغ، خط ریش یکسان و یک شکلی در دو طرف صورت ایجاد نمایید.

 

مدل خط ریش مناسب با حالت صورت و چهره

 

حالت صورت مستطیلی

اگر صورت مستطیلی شکل دارید بهتر است از خط ریش کوتاه استفاده کنید تا صورت تان کمی کوتاه تر و متعادل تر دیده شود و اگر صورت شما بلند و کشیده هست می توانید با خط ریش بلند و ضخیم، عرض صورت و چهره خود را بیشتر نشان دهید.

 

حالت صورت بیضی شکل

اگر صورت شما حالت بیضی شکل دارد بهتر است از خط ریش های بلند دوری کنید زیر این مدل خط ریش باعث می شود تا چانه شما تیز تر و کشیده تر دیده شود. سایر مدل های خط ریش گزینه مناسب تری برای حالت چهره بیضی شکل خواهند بود.

 

حالت صورت مربعی شکل

خط ریش بلند، بهترین انتخاب برای صورت مربعی شکل هست و کمک می کند تا چهره شما کمی کشیده تر و بلند تر به نظر برسد.

 

حالت صورت مردانه

 

حالت صورت گرد

خط ریش بلند به شما کمک می کند تا گرد بودن صورت کمی پوشیده و صورتتان باریک تر دیده شود و باعث می شود تا چهره شما به جای گرد بودن، کمی زاویه دار به نظر برسد. اگر جز این دسته از اقایان هستید بهتر است به هیچ عنوان از خط ریش های ضخیم و پرپشت استفاده نکنید.

 

حالت صورت مثلثی

مدل خط ریش کوتاه و متوسط باعث می شود تا قسمت پایین صورت کمی پهن تر دیده شود و حالت چهره متعادل تری داشته باشید. 

 

حالت صورت الماسی شکل

خط ریش متوسط بهترین انتخاب برای این مدل از صورت خواهد بود. بهتر است از خط ریش های پرپشت دوری کنید زیرا این مدل خط ریش باعث استخوان گونه ها را پهن تر نشان خواهد داد و چهره متعادلی نخواهید داشت. استفاده از ریش نیز انتخاب مناسبی برای این مدل از حالت چهره خواهد بود.

 

چه زمانی باید خط ریش را اصلاح و مرتب کنیم؟

رشد موها در افراد مختلف متفاوت هست بنابراین هیچ قاعده  و زمان مشخص و یکسانی برای مرتب کردن خط ریش وجود ندارد. اگر خط ریش باریک و مخروطی شکل دارید باید در فواصل زمانی کوتاه خط ریش های خود را مرتب کنید تا همیشه شکل و اندازه خط ریش ها مرتب باشند. اما اگر از خط ریش کوتاه یا بلند استفاده می کنید می توانید در هر بار اصلاح کردن صورت و یا کوتاه کردن موها، خط ریش خود را نیز مرتب کنید. 

بهتر است همیشه به شکل و اندازه خط ریش خود توجه داشته باشید و هر زمانی که احساس کردید شکل و اندازه خط ریش ها نامیزان و نا مرتب هستند، آن را مرتب کرده تا ظاهری بهتر و جذاب تر داشته باشید.

 

درست کردن خط ریش

 

چگونه خط ریش خود را مرتب کنیم؟

برای اینکه بتوانید خط ریش خود را به بهترین شکل ممکن اصلاح و مرتب کنید لازم هست ان کار را به روش درست و با رعایت تمام نکات مربوط به آن انجام دهید. در ادامه روش درست اصلاح کردن خط ریش را یاد بگیرید:

 

 • ابتدا بهتر است موهای سر و صورت را به طور کامل تمیز کنید تا هیچ گونه کثیفی، آلودگی و محصولی روی موها نباشد.

 

 •  خط ریش ها را در جهت رشد که معمولا به سمت پایین هست شانه بکشید.

 

 •  از ماشین ریش تراش مناسب با لبه محافظ استفاده کنید تا بتوانید بلندی خط ریش را به بهترین شکل ممکن انتخاب کنید.

 

 •  ماشین ریش تراش را به شکل عمودی در پایین خط ریش نگه دارید و با کمی فشار، ماشین ریش تراش را به سمت پایین بکشید.

 

 • موهای قسمت خط ریش را به سمت جلو شانه بکشید و تمام موهایی که بلندتر از خط مو طبیعی هستند را کوتاه کنید.

 

 •  موهای قسمت خط ریش را به عقب شانه بکشید و تمام موهایی که بلندتر از خط مو طبیعی هستن درا کوتاه کنید.

 

 • لبه پایینی خط ریش را به شکل موازی با مرتب کنید.

 

 • مستقیم به آینه نگاه کنید. انگشت اشاره خود در قسمت زیرین هر خط ریش قرار بدید تا یکسان بودن خط ریش هایتان را بررسی کنید. در صورت نا میزان بودن دو خط ریش، طول یکسانی برای هر دو خط ریش ایجاد نمایید.

 

نکات مهم در رابطه با اصلاح کردن خط ریش

برای مرتب کردن و اصلاح خط ریش نیازی نیست تا بلند شدن موها و رفتن به پیراشگاه صبر کنید و می توانید این کار را هر زمانی که نیاز بود انجام دهید. اما قبل از مرتب کردن و اصلاح خط ریش باید چند فاکتور مهم و ضروری را در نظر داشته باشید:

 

 •  به هیچ عنوان خط ریش های خود را از قسمت بالای گوش قطع نکنید. این کار باعث می شود تا چهره شما عجیب به نظر برسد.

 

 •  خط ریش ها باید به گونه ای اصلاح شوند که با یکدیگر تناسب داشته باشند و نه با گوش ها! معمولا هر دو گوش اندازه یکسان و متعادلی ندارند و نمی توان از گوش به عنوان راهنما برای اندازه گیری خط ریش ها استفاده کرد و ممکن هست خط ریش هایتان کج یا نا میزان شوند.

 

 •  این موضوع را در نظر داشته باشید که هر چه خط ریش بلند تر و باریک تر باشد، صورت تان کشیده تر و بلندتر دیده خواهد شد و خط ریش های پهن و کوتاه و ضخیم باعث می شوند تا چهره شما گسترده تر و پهن تر به نظر برسد. معمولا خط ریش های کوتاه ظاهر متعادل تری را برای چهره های بیضی شکل ایجاد خواهند کرد.

 

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

نکات ریش گذاشتن و پرپشتی ریش و سبیل

روغن ریش، همه چیز درباره این روغن طبیعی و کاربردی

فواید ریش و سبیل برای زیبایی و سلامتی پوست مردان

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.

ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید