روش درست استفاده از کرم ضد آفتاب

بزرگنمایی
دسته: مراقبت از پوست تاریخ نگارش: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
5
تعداد رای‌دهندگان: 2924

در ادامه با زیبامون همراه باشید و با تمام نکاتی که باید در رابطه با استفاده از کرم ضد آفتاب بدانید، آشنا شده و از این طریق مراقبت بهتر و موثرتری از پوستتان داشته باشید.

روش درست استفاده از کرم ضد آفتاب

احتمالا شما هم چندین و چند بار از اطرافیان خود شنیده اید که باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، اما آیا روش درست استفاده از کرم ضد آفتاب را نیز می دانید؟ کرم ضد آفتاب نوعی کرم محافظتی از پوست است که اگر مقدار زیاد استفاده شود و یا مقدار استفاده از ان کم باشد، اثربخشی خوب و موثری نخواهد داشت و ممکن هست با انواع مشکلات پوستی، پیری زودرس، افتادگی پوست، تجمع ملانین پوست در یک قسمت از پوست و ... مواجه شوید. 

استفاده از کرم ضد آفتاب نیز دارای دستورالعمل خاصی هست و تقریبا بیشتر افراد برای تمدد کردن کرم ضد آفتاب به توصیه های درج شده بر روی بسته بندی کرم ضد آفتاب توجه نمی کنند و به همین دلیل ممکن هست با وجود استفاده از کرم ضد آفتاب باز هم دچار آفتاب سوختگی و سایر مشکلات پوستی شوند.

در ادامه با زیبامون دات کام همراه باشید و با تمام نکاتی که باید در رابطه با استفاده از کرم ضد آفتاب به آن توجه داشته باشید، آشنا شده و از این طریق، بهترین و مناسب ترین مراقبت را از پوستتان ایجاد نمایید.

 

نکات کاربردی در رابطه با استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضدآفتاب اگرچه بسیار ساده و راحت هست اما باید در رابطه با آن به چند نکته مهم توجه کنید که در ادامه به این نکات اشاره کرده ایم:

 

1. از یک لایه ضخیم ضد آفتاب برای پوست صورت استفاده کنید

بهترین و مناسب ترین مقدار ضد آفتاب برای پوست صورت چیزی در حدود یک قاشق غذا خوری ضد آفتاب با حداقل SPF 25 هست و مناسب ترین مقدار کرم ضد آفتاب برای بدن باید 2 اونس یا چیزی در حدود 50 گرم باشد!

 

2. ضد آفتاب را مستقیما و به شکل نقطه ای روی پوست قرار دهید

بهترین روش برای استفاده از کرم ضد آفتاب این هست که دهانه بسته بندی کرم ضد آفتاب را مستقیما بر روی پوست قرار داده و به صورت نقطه نقطه، از کرم ضد آفتاب روی پوست بمالید. این تکنیک باعث می شود تا ضد آفتاب، سریع تر جذب شده و حالت یکنواخت تری برای پوست ایجاد خواهد کرد.

 

3. ابتدا ضد آفتاب بزنید و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید

بهترین کار این هست که ضد آفتاب را بر روی پوست خشک و تمیز بزنید و سپس در صورت نیاز، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. اما اگر کرم ضد آفتاب شما حاوی زینک اکسید (zinc oxide) یا (تیتانیوم اکساید (titanium dioxide) هست این موضوع اهمیت کمتری خواهد داشت!

 

کر ضد افتاب

 

4. به طور روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

فرقی نمی کند روز گرم و پر نور تابستانی باشد یا روزهای سرد و ابری پاییز و زمستان! به هر حال لازم هست هر روز کرم ضد آفتاب بزنید و از این طریق از پوستتان در برابر آسیب های نور خورشید مراقبت کنید. زیرا به هر حال در طول روز، مقداری از اشعه خورشید به پوست شما می رسد و تاثیرات منفی بر روی پوست خواهد داشت.

بهترین پیشنهاد این هست که حدود 20 دقیقه قبل از خارج شدن از منزل و یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حتما از ضد آفتاب استفاده نمایید.

 

5. در صورت نیاز به محافظت فوری در برابر آفتاب، از زینک اکساید استفاده کنید

در اکسید زینک و تیتانیوم، هر دو از مواد معدنی هستند که اشعه ماورا بنفش خورشید را مسدود کرده و از پوست در برابر مضرات این اشعه ها مراقبت خواهند کرد. پس در مواقع نیاز و فوری، می توانید به جای استفاده از ضد آفتاب، از کرم زینک اکساید استفاده کنید. (انتخاب ضدآفتاب مناسب + مضرات)

 

6. ضد آفتاب را هر 90 دقیقه باید تمدید کنید

کرم ضد آفتاب بعد از اینکه در معرض نور خورشید قرار بگیرید، به تدریج اثر بخشی خود را از دست می دهد. بنابراین اگر قرار هست مدت زمان زیادی را در زیر نور خورشید و خارج از منزل سپری کنید لازم هست هر 2 ساعت یک بار کرم ضد آفتاب خود را تمدید کنید تا بهترین مراقبت را از پوستتان داشته باشید.

 

7. به تمام قسمت های پوست که در معرض نور خورشید هستند، کرم ضد آفتاب بزنید

کرم ضد آفتاب را نه تنها باید تمام قسمت های پوست صورت بزنید بلکه باید گوش، گردن، قفسه سینه، شانه،بازوها و هر قسمتی از پوست که بدون پوشش بوده و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارد را با کرم ضد آفتاب پوشش دهید. البته باید در هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب در اطراف چشم دقت داشته باشید و مانع از ورود این کرم به درون چشم ها شوید.

 

استفاده از کرم ضدافتاب

 

ضد آفتابی با درجه محافظت UVA و UVB تهیه کنید

بهترین پیشنهاد این هست که همیشه ضد آفتابی را خریداری نمایید که درجه محافظت از اشعه های "UVA" و "UVB" را نیز داشته باشد. با استفاده از این مدل ضد افتاب هم از پوستتان در برابر اشعه ماورا بنفش مراقبت خواهد شد و احتمال آفتاب سوختگی و آسیب پوستی کاهش پیدا می کند و همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست تا حد زیادی کمتر خواهد شد.

علاوه بر این باید مطمئن شوید که ضد آفتاب مورد نظر شما حاوی زینک اکساید و تیتانیوم اکساید نیز باشد. زیرا این مواد معدنی تاثیر خیلی خوبی در انسداد اشعه های مضر نور خورشید دارند.

 

از ضد آفتاب با SPF30 و بالاتر استفاده کنید

همیشه از ضد آفتابی با فاکتور محافظت کننده 30 ( SPF 30) استفاده نمایید. SPF موجود در کرم های ضد آفتاب، پرتوهای نور خورشید را جذب کرده و منعکس می کنند. بنابراین مانع از سوختگی یا آسیب دیدگی پوست خواهند شد.

البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که SPF بالا به معنی بهتر و با کیفیت تر بودن کرم ضد آفتاب نیست! در حالت کلی یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 تقریبا 97 درصد از اشعه های نور خورشید را جذب می کند. در صورتی که کرم ضد آفتاب با SPF 50، 98 درصد از اشعه های نور خورشید را جذب خواهد کرد.

 

ضدآفتاب کودکان

 

برای محافظت در برابر نور خورشیدف فقط به ضد آفتاب اکتفا نکنید

برای اینکه در روزهای آفتابی بهترین مراقبت را از پوست خود داشته باشید و با سوختگی و آسیب دیدگی پوست مواجه نشوید، باید در کنار استفاده از کرم ضد آفتاب، به این نکات نیز توجه کنید:

 

  • استفاده از بالم لب دارای SPF30
  • استفاده از کلاه لبه دار و پهن
  • عینک آفتابی با درجه محافظت از چشم ها در برابر اشعه های خورشیدی
  • استفاده از پیراهن و لباس های پوشیده یا لباس هایی با خاصیت ضد آفتاب

 

عوارض استفاده از کرم ضد آفتاب تاریخ گذشته

معمولا کرم های ضد افتاب بعد از باز شدن بسته بندی ان، تا سه سال تاریخ مصرف دارند. اما با این حال باید به تاریخ تولید و تاریخ انقضا درج شده بر روی بسته بندی کرم های ضد آفتاب توجه کنید. کرم ضد آفتاب را باید در محیطی خنک و خشک نگه داری کنید. زیرا گرما و رطوبت، اجزای فعال در کرم ضد آفتاب را از بین برده و اثربخشی آن را نیز کم خواهد کرد. 

استفاده از کرم ضد آفتاب تاریخ گذشته نه تنها هیچ محافظتی از پوست نخواهد داشت، بلکه ممکن هست احتمال سوختگی و آسیب دیدگی پوست را نیز تا حد زیادی افزایش داده و مشکلات جدی تری را برای پوستتان ایجاد نماید. 

بنابراین اگر از تاریخ انقضا کرم ضد آفتاب خود مطلع نیستید و متوجه تغییر در بو و بافت کرم ضد آفتاب شده اید، بهتر است از ان کرم استفاده نکنید و کرم ضد آفتاب جدید خریداری نمایید.

 

بررسی کرم ضد آفتاب سینره، مای و دکتر ژیلا

برندهای مختلف بر اساس ترکیباتی که در تولید کرم ضد آفتاب استفاده می کنند، ممکن هست تاریخ انقضا متفاوتی را برای محصولات خود در نظر بگیرید و معمولا این تاریخ در بسته بندی محصول درج می شود که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در ادامه به بررسی برخی از کرم های ضد افتاب پر طرفدار در ایران پرداخته ایم:

 

کرم ضد آفتاب سینره - CINERE

 

کرم ضد آفتاب سینره

 

برند سینره کرم های ضد آفتاب متنوع و زیادی برای انواع پوست هم بدون رنگ و هم رنگی را تولید و به بازار ارائه داده است و می توانید متناسب با نوع پوست خود، میزان پوشش دهی کرم ضد افتاب، درجه SPF آن و ... بهترین کرم ضد آفتاب از برند سینره را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. کرم های ضد آفتاب سینره دارای فیلترهای فیزیکی بوده که از مواد معدنی و طبیعی تولید شده و به همین دلیل برای پوست کودکان و افرادی که دارای پوست حساس هستند مناسب خواهد بود. 

علاوه بر این استفاده از فیلترهای تیتانیوم دی اکسید و زینک اکسید باعث پایداری بیشتر این محصول در برابر نور خورشید خواهد شد. تاریخ مصرف این محصول نیز 

 

کرم ضد آفتاب مای - MY

 

کرم ضد آفتاب مای

 

کرم ضد آفتاب ایرانی از برند مای، دارای خاصیت ضد اشعه UV، ضد خشکی پوست، آبرسان، ضد رادیکال های آزاد بوده و باعث تقویت دفاع طبیعی پوست در برابر نور خورشید می شود.

کرمهای ضد آفتاب این برند دارای بافت سبک و جذب سریع بوده، دوام زیادی داشته و ضد تعریق نیز هستند. این کرم ضد افتاب به تنها از پوست در برابر نور خورشید محافظت می کند بلکه دارای خاصیت ضد چین و چروک بوده و از پیری زود رس و ایجاد لکه های پوستی نیز پیشگیری خواهد کرد.

 

کرم ضد آفتاب دکتر ژیلا - Dr.Jila

 

کرم ضد آفتاب دکتر ژیلا

 

کرم ضد آفتاب دکتر ژیلا دارای فرمولاسیون مخصوصی بوده و دارای ترکیب ویژه ای از فیلترهای فیزیکی با تکنولوژی نانو برای پوشانندگی بهتر، جذب عالی اشعه های شیمیایی UVA-UVB مورد تأیید FDA و تکنولوژی مدرن افزایش SPF هست. کرم ضد افتاب دکتر ژیلا تمام فاکتورهای یک کرم ضد آفتاب خوب و عالی را دارد و با دارا بودن انواع ویتامین ها، روغن ها و عصاره های گیاهی نرمی و لطافت پوست را افزایش خواهد داد.

 

ضد آفتاب های معروف و با کیفیت در سال 2019

 

  • Aveeno Positively Radiant Sheer Daily Moisturizer with SPF 30
  • Olay Complete Daily Moisturizer with Sunscreen SPF 30
  • CeraVe Skin Renewing Day Cream SPF 30
  • Nia 24 Sun Damage Prevention Broad Spectrum SPF 30 UVA/UVB Sunscreen
  • Tizo 2 Mineral Sunscreen SPF 40

 

مطالب مرتبط و پیشنهادی:

انتخاب بهترین ضد آفتاب مخصوص پوست شما

کرم پودر اول بزنیم یا ضد آفتاب؟!

ضرورت استفاده از کرم ضدآفتاب

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
سفارش کالا و خدمات زیبایی
در حال گرفتن اطلاعات...
در حال گرفتن اطلاعات...
اینستاگرام بساز و بچین
نظر خود را ثبت کنید