دسته: سلامت تاریخ نگارش: ۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
5
تعداد رای‌دهندگان: 428

در این مقاله از زیبامون دات کام می خواهیم شما را با نکاتی که برای جوانتر به نظر رسیدن بهتر است رعایت کنید آشنا کنیم با ما همراه باشید.

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

مهم نیست شما از افرادی هستید که به شدت دلشان می‌خواهد جوان بماند یا از آنهایی که به این موضوع اهمیت نمی دهند, مسلماً اینکه از سنتان جوانتر به نظر برسید چیزی است که می تواند خوشحالتان کند. همه ما در ذهنمان یک تصویر از اینکه در هر سن و سالی قرار است چگونه به نظر برسیم داریم. اگرچه که هیچ تصویر جهانی ای برای اینکه افراد در سنین متفاوت باید چگونه به نظر برسند وجود ندارد اما مسلماً اگر از سن خاصی رد شویم و افراد به ما بگویند که جوان‌تر از سنمان به نظر می رسیم این تعریف می تواند حسابی روی حس و حالمان تاثیر مثبت بگذارد. معمولا خانم ها وقتی 40 سالگی را رد می‌کنند بیشتر از هر وقتی دوست دارند این جمله را بشنوند.

در این مقاله از زیبامون دات کام به شما توصیه هایی بکنیم که باعث شود, بیشتر این جمله را بشنوید. این مقاله را از دست ندهید.

همه چیز با پوستتان شروع میشود

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

این مسئله که هرچقدر پوستتان بی عیب و نقص باشد همانقدر جوان تر به نظر می رسید واقعا حقیقت دارد. مهم ترین بخش مراقبت از پوست برای اینکه از روند پیری آن جلوگیری کنید, رساندن مواد مغذی به پوست و همچنین مراقبت و روتین های مراقبت از پوست است. در واقع این جمله که شما آن چیزی هستید که میخورید واقعاً روی پوست تان تاثیر می گذارد.

اگر بخواهیم مستقیم این مسئله را توضیح دهیم باید بگوییم که اگر شما فردی هستید که مقدار زیادی میوه ها و سبزیجات تازه که پر از رنگ و آب هستند میخورد, در نتیجه پوست شما هم به همان حد تازه و سالم و رنگین می شود. اگر بیش از حد غذاهای خشک و و سرخ شده بخورید به عنوان مثال گوشت و فست فودها, در طول زمان پوستتان هم رطوبتش را از دست می‌دهد. باید این مسئله را بدانید که پوست از داخل خودش را بازسازی و جوانسازی می‌کند.

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

یعنی پوست شما و سلولهای خونی آن از چیزی که می خورید مواد مغذی برای بازسازی خودشان می گیرند. در نتیجه همه چیز به همین سادگی است اگر مقدار زیادی آب بنوشید پوستتان, قابلیت اینکه خودش را بازسازی کند را پیدا میکند و از شر مواد سمی و مضری که رویش تاثیر منفی میگذارند نیز خلاص میشود و در اخر سریعتر هم روند جوانسازی پیش می رود.

 مهمترین مسئله ای که باید به آن توجه کنید آبرسانی به پوست است. محصولاتی که برای مراقبت از پوستتان استفاده می کنید باید حتماً قدرت آبرسانی به شدت بالایی داشته باشند.در واقع استفاده از محصولات آبرسان و آبرسانی کردن به پوست از استفاده از محصولات ضد پیری پوست نیز مهم تر است.شما می توانید این مسئله را خیلی راحت خودتان امتحان کنید.

برای یک مدت طولانی به نقطه ای از پوستتان یک محصول آبرسان قوی را اعمال کنید و بعد از مدتی خیلی راحت می‌توانید تفاوت ایجاد شده را مشاهده کنید. آبرسانی به پوست بیشتر از هر چیزی از غذاهایی که میخوریم تاثیر می گیرد, در نتیجه اگر می خواهید جوانتر به نظر برسید قبل از هر چیزی هنگام خرید محصولات زیبایی به این مسئله  که تا چه حد آبرسان هستند توجه کنید و همچنین رژیم غذایی تان را برای اینکه بیشتر به بدنتان آبرسانی شود تغییر دهید.

موهای پرپشت قدم بعدی است

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

 هر چه که سنمان بالاتر می رود ,سختگیر تر می‌شویم و موهایمان کم‌کم درخشندگی خود را از دست می‌دهند و ضعیف تر می شوند.خیلی از خانمها با بالا رفتن سن موهایشان نازک تر و بی جان تر می شود و داشتن موهای زیبا و طبیعی که بتوانند اطراف صورت تان پخش شوند و باعث شود جوان تر و شاداب تر به نظر برسید تبدیل به یک رویا می شود. اگر می خواهید جوان تر به نظر برسید باید توجه زیادی را روی موهایتان بگذارید. موها یکی از کلیدهای اصلی ,داشتن یک چهره جوان هستند. تا جایی که می‌توانید به موهایتان رسیدگی کنید تا پرپشت باشند.

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

اگر موهای کم پشتی دارید و کاری از دستتان برنمی آید برای جوانتر به نظر رسیدن رو به سوی استفاده از اکستنشن مو و سایر مواردی که باعث می‌شوند موهایتان  پرپشت تر به نظر برسد ببرید. بیش از حد موهایتان را بلند نکنید تا زیاد از حد ضعیف نشوند و همچنین از استفاده بیش از اندازه از مواد آرایشی روی موهایتان پرهیز کنید. آنها را خوب آبرسانی کرده و تا جایی که می‌توانید آنها را تغذیه کنید تا با پرپشت شدن موهایتان جوانتر نیز به نظر برسید.

شاید به این دلیل بالا رفتن سن‌تان را حس می‌کنید که مدل موهای‌هان قدیمی است و مدت‌ها است آن را تغییر نداده‌اید. زمان آن رسیده است که یک مدل مو جوان‌پسندانه، و به روزتر انتخاب کنید تا زیبایی صورت‌تان را به رخ دیگران بکشید. یک جستجوی آنلاین انجام دهید یا به مجلات نگاهی بیاندازید تا با مدل‌های جدید مو آشنا شوید. مجبور نیستید از شیک‌ترین مدلی که اصلا به شما نمی‌آید استفاده کنید، بلکه تنها ایجاد یک تغییر نیز می‌تواند بلافاصله شما را ده سال جوان‌تر کند.
سلامت نیوز: ۳ راه برای این که ۱۰ سال جوان تر به نظر برسیم
شاید به این دلیل بالا رفتن سن‌تان را حس می‌کنید که مدل موهای‌هان قدیمی است و مدت‌ها است آن را تغییر نداده‌اید. زمان آن رسیده است که یک مدل مو جوان‌پسندانه، و به روزتر انتخاب کنید تا زیبایی صورت‌تان را به رخ دیگران بکشید. یک جستجوی آنلاین انجام دهید یا به مجلات نگاهی بیاندازید تا با مدل‌های جدید مو آشنا شوید. مجبور نیستید از شیک‌ترین مدلی که اصلا به شما نمی‌آید استفاده کنید، بلکه تنها ایجاد یک تغییر نیز می‌تواند بلافاصله شما را ده سال جوان‌تر کند.
سلامت نیوز: ۳ راه برای این که ۱۰ سال جوان تر به نظر برسیم

درست ارایش کنید!

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

 اگر بلد باشید که خوب و اصولی آرایش کنید, خیلی راحت می توانید با کمک یک آرایش مناسب ده پانزده سالی از سن تان کم کنید. از آنجایی که هر شخص با شخص دیگری متفاوت است دادن جزئیات برای این مسئله کمی سخت می شود, اما به هر حال یک سری قوانین هست که با عمل کردن به آنها می توانید تا حدی در زمینه آرایش پیشرفت کنید. از کانتور و هایلایت برای سرزنده کردن چهره و صورت تان بهره ببرید.

برای جوان تر نشان دادن چشمان تان می توانید از آرایش چشم گربه ای استفاده کنید زیرا که این آرایش باعث می‌شود که چشمانتان بالا تر کشیده شود و چین و چروک اطراف آن ها کمتر به چشم بیاید. هنگام آرایش لبهایتان برای اینکه گوشه لب ها ممکن است کمی به سمت پایین رفته باشد با کمک آرایش گوشه لب هایتان را کمی بالا ببرید.

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

هنگامی که میخواهید لب هایتان را آرایش کنید,مطمئن شوید که از خط لب برای حد و مرز دادن به لبهایتان استفاده می کنید و همچنین برای سرزنده تر نشان دادن لب هایتان از رژ لب های مایع و یا برق لب استفاده کنید. ترجیحاً از رنگهایی که به سمت صورتی و قرمز می‌رود بهره ببرید. زیرا که این رنگ لبها بهتر روی لب‌هایتان مینشیند و همچنین این رنگ ها باعث می‌شوند که جوانتر به نظر برسید. همچنین می توانید از رنگ کالباسی که همرنگ پوست لب است نیز بهره ببرید. ولی فراموش نکنید که از رژ لب های بیش از حد مات استفاده نکنید زیرا بیروح نشانتان می دهند.

مژه ها رو دست کم نگیرید

مژه‌های یکی از مواردی در صورت هستند که می‌توانند برای زیباتر جلوه دادن شما و همچنین پایین آوردن سن تان درست مثل معجزه عمل کنند. یکی از ویژگیهای یک صورت زیبا و جوان داشتن مژه های بلند و توپر است و اگر هنگام آرایش روی این مسئله تمرکز بگذارید می توانید با کمک ان چند سالی از سن تان کم کنید. داشتن مژه های بلند صورت شما را عروسکی و ملیح تر میکند و این مسئله برای جوانتر به نظر رسیدن ضروری است. در نتیجه مژه ها را دست کم نگیرید.

اگر بتوانید خوب از مژه های مصنوعی و یا ریمیل استفاده کنید به خودتان کمک زیادی در زمینه جوان تر به نظر رسیدن کرده اید. حتی اگر علاقه ای به استفاده از مژه های مصنوعی ندارید. برای مژه هایتان اکستنشن بگیرید. اکستنشن طبیعی تر و زیباتر به نظر می‌رسد و همچنین با مژه های خودتان ترکیب می شود و باعث می شود چشمان‌تان درشت تر و سرزنده تر به نظر برسند و از حالت افتاده آنها نیز جلوگیری می‌شود. به کمک مژه های پرپشت و بلند چشمانتان بهتر قاب می‌شود و داشتن چشمان سرزنده تاثیر زیادی روی جوان به نظر رسیدن صورتتان دارد.

استایل کژوال جوان ترتان میکند

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

وقتی حرف لباس پوشیدن می‌شود با بالا رفتن سن و سال خانم ها بی اراده در این زمینه محافظه کار می شوند. آنها فکر می‌کنند که هرچه سنشان بالاتر برود موظف هستند لباس های تیره تر و پوشیده تری که مناسب سن و سالشان است بپوشند و سعی می‌کنند دیگر از رنگ‌های روشن استفاده نکنند,زیرا که باور دارند استفاده از رنگ های روشن مخصوص جوان هاست.

اما مسلماً نیاز به اینکه جوانتر به نظر برسید در وجود همه ما هست  و برای این مسئله باید به تیپ و استایل خودتان توجه زیادی بکنیم. در هیچ کجا نوشته نشده است که پوشیدن لباس های رنگ روشن و شاد فقط و فقط مخصوص جوان‌ترهاست. رنگ ها به همه شادابی و نشاط می دهند و بهتر است با زندانی کردن خودمان در رنگ‌های تیره به حس پیری ای که به سراغمان آمده است دامن نزنیم.

هنگام انتخاب لباس  به جای اینکه از رنگ‌ها فراری باشید سعی کنید لباس هایتان را ساده تر انتخاب کنید و استایل کژوال داشته باشید.هرچه لباس ها ساده تر تاثیر آنها بیشتر! شما می توانید با پوشیدن لباس های ساده اما رنگی همزمان بالغ ولی جوان به نظر برسید. لباس‌هایی که به شدت شلوغ هستند باعث می‌شود که شما بچه به نظر برسید اما لباس هایی که ساده هستند اما رنگ های زیادی دارند شما را با شخصیت ولی جوان جلوه می‌دهند.

پس دست از سر لباس های تیره رنگ و به شدت سرد بردارید و سراغ لباس هایی بروید که شور و نشاط زندگی در آنها موج می زند. همچنین لباس هایی بپوشید که اندام شما را بهتر جلوه می‌دهند. نگران اینکه جلف به نظر برسید نباشید. زیرا که این یک باور غلط است. رنگ ها هیچ وقت نمی توانند در ظاهر کسی تاثیر منفی بگذارند. موهایتان را کمتر ببندید و باز بگذارید و از رنگ‌های شاد و سرزنده استفاده کنید تمام اینها باعث می‌شود که شما جوان‌تر زیباتر و پر شور و نشاط تر به نظر برسید.

باوری که از خودتان دارید را عوض کنید

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

بعد از همه نکات گفته شده یکی از مهمترین اصل هایی که به شدت روی ظاهر و زیبایی شما تاثیر می‌گذارد این مسئله است که چه باوری از خودتان دارید. اگر هر روز که به آینه نگاه می کنید تمام جنبه‌های خودتان را زیر سوال ببرید و به خودتان برچسب "پیر بودن" و "جذاب نبودن" بزنید ناخواسته پایین بودن اعتماد به نفس تان روی افرادی که با شما در ارتباط هستند نیز تاثیر می گذارد .در نتیجه هر روز صبح وقتی جلوی آینه قرار می‌گیرید و مشغول آماده شدن می‌شوید از خودتان برای زنده بودن و شاداب بودن تشکر کنید و از خودتان تشکر کنید که هنوز هم دارید تلاش می‌کنید. مراقبت از پوستتان را انجام بدهید, به خودتان لبخند بزنید

چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

و با انرژی از خانه خارج شوید. در این صورت این حس و انرژی مثبت به شما تاثیر می گذارد.فراموش نکنید که تا وقتی درونتان جوان است ظاهرتان نیز جوان می‌ماند. باید باور داشته باشید که هنوز جوان هستید تا دیگران هم شما را جوان فرض کنند.پس با اعتماد به نفس لبخند بزنید و نگذارید عددی که سنتان را نشان می‌دهد روی کیفیت زندگی تاثیر منفی بگذارد.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله به شما کمک کرده باشیم جوانی درونتان را روی ظاهرتان بازتاب دهید.

مطالب مرتبط و پیشنهادی

رازهای زیبا و جوان ماندن خانم ها

مدل مو – چگونه جوان تر به نظر برسیم؟

راز جوانی - بهترین غذاها برای مبارزه با پیری

توجه: مقالات و توصیه‌های "زیبامون" برگرفته از برترین و به‌روزترین منابع بین‌المللی هستند، اما به تمامی کاربران گرامی اکیدا توصیه می شود قبل از انجام موارد درمانی حتما با پزشک خود مشورت نمایند.
آرایش دائم آمیا(بلاگر)
ارسال به دوستان در
تلگرام
فیسبوک
امتیاز دهید: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
نظر خود را ثبت کنید